وبلاگ

راهنمای تعویض و انتخاب سری مناسب ایرپاد

تصویر راهنمای تعویض و انتخاب سری مناسب ایرپاد

سری مناسب ایرپاد یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که در ساختار این تجهیزات به کار برده می‌شود و هر گونه آسیب به این قسمت استفاده از ایرپاد محبوبتان را با مشکل روبه‌رو خواهد کرد. از این رو توصیه می‌کنیم که به کیفیت عملکرد این قطعه دقت داشته باشید و برای تعویض به موقع سری‌های آسیب دیده اقدام کنید. برای تعویض این قطعات باید به چند اصل کلیدی توجه داشته باشید که در این بخش به بررسی این موارد می‌پردازیم.

آسیب دیدگی سری ایرپاد

تعویض سری ایرپاد پرو به دلایل مختلف انجام می‌شود. این قطعه در ایرپاد شما به دلایل مختلفی آسیب می‌بیند و نیاز به تعویض دارد. در برخی موارد سری ایرپاد گم می‌شود و باید به دنبال قطعه جایگزین برای دستگاه خود بگردید.

پاره شدن لاستیک سری ایرپاد نیز از دیگر مشکلات رایج در این تجهیزات به شمار می‌رود که کاربران را به دردسر می‌اندازد. در دنیای امروز این قطعات در دسترس همه کاربران قرار دارند و به سادگی می‌توان آن‌ها را جایگزین کرد.

تعویض سری سیلیکونی ایرپاد

برای تعویض این قطعات باید سری موجود را از قسمت اتصال به بدنه ایرپاد کمی جمع کرده و سپس به سمت بیرون بکشیم. سپس برای اتصال سری جدید باید آن را در محل اتصال فشار دهیم تا زمانی که صدایی مانند کلیک از دستگاه به گوش برسد.

انواع اپل ایرپاد با طراحی ساختاری ساده‌ای تولید شده‌اند و به همین خاطر تعویض قطعات آن‌ها به سادگی انجام می‌شود. با در نظر گرفتن قیمت هندزفری و انواع ایرپاد، تعویض قطعات این دستگاه‌ها برای استفاده مجدد از آن‌ها اغلب به‌صرفه‌تر خواهد بود.

نکات انتخاب سری مناسب ایرپاد

برای این که در فرایند تعویض، برای انتخاب سری مناسب ایرپاد باید حتماً به برخی نکات دقت داشته باشید. در وهله اول باید به ابعاد و اندازه ایرپاد خود توجه کنیم و بر این اساس سایز مناسب سری را برای دستگاه برگزینیم.

کمپانی اپل در این تجهیزات قابلیتی به نام Ear Tip Fit Tes  را ایجاد کرده که با توجه به آن می‌توان از فیت بودن قطعات ایرپاد اطمینان حاصل کرد. در برخی موارد شاید لازم باشد که برای هر گوش خود از یک سری با سایز به خصوص استفاده کنیم. این قابلیت به شما در فرایند تعویض سری ایرپاد پرو کمک می‌کند.

نکات انتخاب سری مناسب ایرپاد

معایب عدم استفاده از سری مناسب

در حین خرید ایرپاد اپل و سایر تجهیزات مشابه آن باید به قطعات به کار رفته در این تجهیزات دقت داشته باشید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های ایرپادهای اپل، سری به کار رفته در آن‌ها است که کیفیت استفاده از این تجهیزات را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در صورتی که سری فیت نباشد، مشکلات بسیاری در روند استفاده از ایرپاد به وجود می‌آید. فیت نبودن سری ایرپاد مشکلاتی مانند افتادن دستگاه از داخل گوش ما را به وجود می‌آورد. در این صورت خسارات جبران ناپذیری برای کاربران به وجود می‌آید.

سری مناسب ایرپاد باید حفره و کانال داخلی گوش را به خوبی پوشش دهد. به این ترتیب استفاده از آن ساده‌تر می‌شود. با فیت شدن سری در گوش، کیفیت پخش موسیقی از دستگاه نیز بسیار افزایش می‌یابد. این مسئله بر بیس و قدرت و عمق پخش فایل‌های موسیقی نیز تأثیرگذار خواهد بود.

مزایای استفاده از روکش‌های سیلیکونی در بخش سری ایرپاد

روکش‌های سیلیکونی مخصوص ایرپاد نیز در دنیای امروز جایگاه مهمی در میان لوازم جانبی این محصولات دارند. از این رو بسیاری از کاربران دستگاه‌های ایرپاد، این روکش‌ها را نیز برای این تجهیزات خریداری می‌کنند. از مهم‌ترین مزایای به کار بردن این روکش‌ها، ایزوله شدن صدای محیط است که کیفیت و لذت شنیدن فایل‌های موسیقی با ایرپاد را به شدت افزایش می‌دهد.

البته در برخی موارد کاربران از قابلیت Transparency  دستگاه خود استفاده می‌کنند که دسترسی به صدای اطراف را فراهم می‌سازد. با این وجود روکش‌های سیلیکونی یکی از اجزای لازم و ضروری در ایرپادهای امروزی به شمار می‌روند که باید در حین خرید ایرپاد خریداری شوند. برای استفاده اصولی از این دستگاه‌ها باید در کنار سری مناسب ایرپاد روکش‌های سیلیکونی نیز به کار می‌روند.

مزایای استفاده از روکش‌های سیلیکونی در بخش سری ایرپاد

تست سری ایرپاد پلاستیکی

برای تعویض سری ایرپاد پرو باید به مرحله تست این قطعات در سیستم ایرپاد خود توجه داشته باشیم. به این ترتیب این فرایند بدون نقص انجام می‌گیرد. در فرایند خرید ایرپاد و یا خرید هنذفری اصل حتماً در این خصوص از کارشناسان مجموعه ما راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

برای این منظور باید وارد تنظیمات دستگاه شده و از قسمت بلوتوث گزینه ایرپاد پرو را انتخاب کنید. پس از انتخاب قابلیت ایر فیت تیپ گزینه ادامه فرایند را لمس می‌کنید. سپس هر دو ایرپاد را در گوش خود قرار داده و موسیقی موجود در این بخش را پلی می‌کنید. در این جا کیفیت عملکرد هر یک از سری‌ها مشخص می‌شود. در صورتی که گزینه good seal  را در کنار گوشی ایرپاد مورد نظر مشاهده کردید، یعنی عملیات تعویض سری ایرپاد پرو با موفقیت انجام شده و کیفیت سری ایرپاد شما به تناسب سایز و ابعاد کانال گوشتان مورد تأیید است. در صورت مشاهده گزینه adjust سری‌های انتخابی را تعویض کنید. این گزینه نشان دهنده عدم تناسب سری پلاستیکی مورد نظر است.

جمع بندی

در این صفحه از همراه سیب با مهم‌ترین نکات برای تعویض سری ایرپاد آشنا شدیم که به شما کمک می‌کند از این تجهیزات مدرن امروزی بهتر استفاده کنید. کارشناسان مجموعه ما شما را در انتخابی دقیق‌تر در میان سری‌های جانبی که برای انواع ایرپادهای سری پرو کمپانی اپل طراحی شده‌اند، یاری می‌رسانند. با استفاده از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهترین مدل سری‌ها را برای دستگاه خود خریداری خواهد کرد.

هر یک از دسته بندی‌های این محصولات برای مدل‌های به خصوصی از ایرپادهای اپل طراحی شده‌اند. در میان مجموعه نکات این مطلب نگاهی به لوازم جانبی استفاده از ایرپاد نیز انداختیم که اطلاعات شما را در این زمینه افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --