نقد و بررسی لپ تاپ اپل

مهم ترین و بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک

تصویر ترفندهای سیستم عامل مک بوک

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک سبب افزایش استفاده از این سیستم‌های پیشرفته شده است. سرویس مک بوک یکی از بهترین کامپیوترهایی است که در سر تا سر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هر یک از این سیستم‌ها قابلیت‌های ویژه و ترفندهایی وجود دارند که استفاده از آن‌ها را ساده‌تر می‌سازند. برخی از کاربران به دلیل وسعت قابلیت‌های این سیستم‌های پیشرفته با برخی از ترفندهای آن آشنایی ندارند.

به همین خاطر در ادامه در رابطه با برخی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های ساختار این سیستم‌ها آشنا می‌شوید. این سیستم‌ها با قابلیت‌های جذابی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. برخی از این ترفندها شامل روش‌های مخفی استفاده از برنامه می‌شوند که برای کاربران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

مزایای استفاده از ترفندهای سیستم مک بوک

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک به شما کمک می‌کند که با سرعت عمل بیشتری از این سیستم‌های حرفه‌ای استفاده کنید. این ترفندهای مخفی کار با این اقلام را ساده‌تر می‌کنند. این قابلیت‌ها و ترفندها برای افراد حرفه‌ای و مبتدی قابل استفاده خواهند بود. با استفاده از برخی از این ترفندها با فشار دادن چند دکمه ساده به خوبی می‌توانید، از ترفندهای ساده این سیستم‌ها استفاده کنید. برای آشنایی بیشتری کاربران در ادامه برخی از مهم‌ترین ترفندهای به کار رفته در این سیستم‌ها را بررسی می‌کنیم.

گزینه فعال‌سازی ایموجی

از بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک می‌توان به فعال‌سازی ایموجی در آن اشاره کرد. این ایموجی‌ها در بخش‌های مختلفی از سیستم مک بوک به کار برده می‌شوند و از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار هستند. استفاده از دکمه‌های CTRL+CMD به صفحه ایموجی‌های مرتبط با سیستم مک بوک دسترسی خواهید داشت و از آن‌ها بهترین استفاده‌ها را خواهید داشت. با فشردن این کلیدها صفحه نگارش ایموجی‌ها مشاهده می‌شوند. شما می‌توانید از میان این ایموجی‌ها، اشکال مورد نظر خود را پیدا کرده و انتخاب کنید.

مهم‌ترین و بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک گزینه فعال‌سازی ایموجی

ترفندهای ایجاد تغییر در پنجره‌های پیش رو

با استفاده از برخی از بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک تغییراتی در پنجره‌های پیش روی شما به وجود می‌آید. در این زمینه از کلیدهای ~ + CMD استفاده می‌شود. با فشردن هم‌زمان این کلیدها در پنجره‌های پیش روی شما تغییرات مورد نظر به وجود می‌آیند.

ترفندهای مربوط به بخش صدا

از بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک می‌توان به ترفندهایی که مرتبط با قابلیت‌های صوتی این سیستم‌ها می‌شوند، اشاره کرد. در سیستم عامل مک بوک تنظیمات تخصصی صوتی انجام می‌گیرد که از اهمیت بسیار زیادی برای کاربران برخوردار هستند. ترفندهای مربوط به صدا در این سیستم به صورت مخفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این بخش از دکمه‌های کلیدی شیفت و آپشن در کنار هم استفاده می‌کنند. به این ترتیب این ترفندها به سهولت قابل اجرا خواهند بود. قابلیت‌های صوتی در هر یک از سیستم‌های مربوطه به سادگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تنظیمات صدا با استفاده از برخی قابلیت‌های برنامه و دکمه‌های تعبیه شده در ساختار مک بوک انجام می‌شوند. اما در این زمینه برخی از تنظیمات جزئی‌تر تنها با استفاده از ترفندهای موجود در برنامه به کار برده می‌شوند. برای استفاده از بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک در بخش صوتی از این دو کلید ترکیبی استفاده کنید.

مهم‌ترین و بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک ترفندهای مربوط به بخش صدا

قابلیت میوت کردن صدا در مک بوک

در صورتی که از بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک استفاده کنید، میوت کردن سیستم نیز در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. قابلیت میوت صوت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی سیستم عامل‌های مختلف به شمار می‌رود که در برخی موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم‌های مک بوک و آل این وان در اپل به سهولت میوت می‌شوند. در این زمینه تنها باید دکمه shift را انتخاب کنید. این دکمه برای میوت کردن صدا به کار برده می‌شوند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

فعال سازی بخش url

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک برای فعال سازی نوار یو آر ال نیز به کار برده می‌شوند. این نوارها در مدت زمان کوتاهی برای کاربران نمایش داده می‌شوند. کاربران از این بخش به برخی از تنظیمات موجود در ساختار این برنامه دسترسی خواهند داشت و به سادگی از آن‌ها استفاده می‌کنند. در این زمینه کلیدهای cmd و L را به صورت هم‌زمان با هم فشار دهید تا از قابلیت‌های این نوار حرفه‌ای استفاده کنید. فعال سازی این نوار در هر یک از سیستم عامل‌های مک بوک از مزایای قابل توجهی برخوردار است و بسیاری از نیازهای کاربران را برآورده می‌سازد.

ترفندهای اسکرین شات در سیستم مک بوک

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک در راستای گرفتن اسکرین شات نیز به کار برده می‌شوند و از اهمیت بسیار زیادی در این سیستم‌های پیشرفته برخوردار هستند. اسکرین شات گرفتن از بخش‌های مختلف صفحه مک بوک، برای کپی کردن برخی صفحات حائز اهمیت است. به علاوه در برخی از موارد می‌توان از قابلیت اسکرین شات در وب‌ها و سیستم‌های آنلاین نیز استفاده کرد.

در این زمینه نیز کلیدهای اختصاری در این سیستم به کار رفته‌اند که سرعت عمل اسکرین شات گرفتن با مک بوک را افزایش می‌دهند. در این خصوص از کلیدهای Cmd + Shift + 3 استفاده می‌کنند. این کلیدها در سیستم مک بوک‌های حرفه‌ای نقش مؤثری ایفا می‌کنند و سبب ایجاد ده‌ها ترفند در این سیستم عامل خواهند شد.

مهم‌ترین و بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک ترفندهای اسکرین شات در سیستم مک بوک

عکس گرفتن از بخش‌های کوچک‌تر صفحه

در برخی موارد قابلیت اسکرین شات به تنهایی برای افراد کارایی ندارد. در صورتی که از قابلیت اسکرین شات استفاده شود، باید به دنبال آن تصویر مورد نظر ادیت شده و مجدداً اصلاح شود که زمان کاربران را به هدر می‌دهد. در شرایطی که کاربران تنها به بخش کوچکی از داده‌های اطلاعاتی صفحه مورد نظر نیاز دارند، باید از بخش‌های مختلف آن با استفاده از دکمه‌های ترکیبی و اختصاری این سیستم عکس بگیرید.

به این ترتیب در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تصاویر انتخابی خود دسترسی خواهید داشت. در این بخش از کلیدهای ترکیبی  Cmd + Shift + 4 در کنار هم استفاده می‌شود. هر یک از این کلیدها از قابلیت‌های ویژه‌ای در سیستم مک بوک برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که برای استفاده از قابلیت عکس برداری از بخش‌هایی از صفحه باید این سه کلید را به صورت هم‌زمان فشار دهید. به این ترتیب عکس مورد نظر در سریع‌ترین زمان ممکن آماده خواهد شد.

عکس گرفتن از برخی پنجره‌ها

قابلیت‌های عکس برداری در سیستم مک بوک و اسکرین شات گرفتن از صفحات مختلف در این سیستم فراتر از حد انتظار رفته‌اند. در این سیستم‌های پیشرفته ده‌ها قابلیت برای عکس برداری از قسمت‌های مختلف وجود دارد که با استفاده از ترفندها و کلیدهای اختصاری موجود در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این زمینه عکس برداری از برخی از پنجره‌های فعال در سیستم نیز از نیازهای برخی از کاربران است که در برخی پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای عکس برداری از پنجره‌های موجود در سیستم مک بوک از کلیدهای ترکیبی Cmd + Shift + 4 + Space به صورت هم‌زمان استفاده شده و عکس مورد نظر در سریع‌ترین زمان ممکن به دست می‌آید.

ترفند امضای دیجیتالی در مک بوک

در سیستم مک بوک قابلیت ایجاد امضاهای دیجیتالی نیز وجود دارد. بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک برای ایجاد امضاهای دیجیتالی داکیومنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و از مزیت‌های قابل توجهی برخوردار هستند. برای به دست آوردن این امضاها باید از کلید Preview   در سیستم استفاده کنید.

قابلیت کپی پیست کردن فرمت فایل‌ها

از بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک در راستای کپی کردن فرمت فایل‌ها و پیست کردن آن‌ها استفاده می‌شود. در این زمینه کلیدهای ترکیبی Cmd + Option + Shift + V به صورت هم‌زمان با هم فشار داده می‌شوند. در صورتی که از این قابلیت مهم استفاده کنید، فایل کپی شده با وجود کلیه فرمت‌ها و تنظیمات موجود بر روی آن پیست خواهد شد. با این روش دیگر نیازی به تغییر فرمت فایل‌های مورد نظر نخواهید داشت. این فایل‌ها به سهولت کپی پیست شده و در زمان کاربران صرفه جویی می‌کنند.

استفاده از منوی یادداشت در مک بوک

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک برای استفاده از قابلیت یادداشت در صفحه مک بوک مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این بخش از دکمه‌های Option + Right-Click  به صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. در این زمینه منوهای یادداشت مک بوک استفاده می‌کنند. این منوها در سیستم مک بوک کارایی قابل توجهی دارند.

تنظیمات مربوط به صدا و روشنایی در مک بوک

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک برای تنظیمات بخش صدا و روشنایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این خصوص از کلیدهای ترکیبی Option + hitting استفاده می‌کنند که مزایای قابل توجهی در سیستم مک بوک ایجاد می‌کنند. تنظیمات صدا و روشنایی با استفاده از برخی گزینه‌های موجود بر صفحه نیز نمایش داده می‌شوند. اما برای دسترسی سریع‌تر به این تنظیمات باید از این کلیدهای اختصاری و ترکیبی استفاده کنید. به این ترتیب به تنظیمات جزئی‌تری در ساختار سیستم‌های پیش رو دسترسی خواهید داشت. این ترفندها برای کاهش میزان نور مک بوک نیز قابل استفاده خواهند بود.

دسترسی به نورافکن‌های صفحه نمایش سیستم مک بوک

در بخش‌هایی از سیستم مک بوک به نورافکن‌های صفحه نمایش نیز دسترسی خواهید داشت. این نورافکن‌ها با استفاده از دکمه‌ها و کلیدهای اختصاری موجود در این سیستم به سهولت مورد استفاده قرار می‌گیرند. Cmd + Space دو کلید کاربردی برای استفاده از این قابلیت در سیستم مک بوک به شمار می‌روند که دسترسی به این قابلیت‌ها را در سیستم صفحه نمایش میسر می‌کنند.

قابلیت OS X

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک برای استفاده از قابلیت OS X مورد استفاده قرار می‌گیرند. دیکشنری‌ها در این سیستم از مهم‌ترین قابلیت‌های این برنامه به شمار می‌روند. با استفاده از این قابلیت در سیستم مک بوک می‌توانید کلمات مورد نظر را به سهولت به دیکشنری منتقل کرده و معنی لغوی آن‌ها را به دست آورید. برای استفاده از این قابلیت باید کلمه مورد نظر را برجسته کرده و بر روی آن راست کلیک کنید. به این ترتیب به بهترین قابلیت‌های مک بوک دسترسی خواهید داشت.

مهم‌ترین و بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک قابلیت OS X

قابلیت پاک کردن کلمات

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک برای پاک کردن کلمات به صورت کامل به کار برده می‌شوند. در این جا از کلیدهای ترکیبی  Alt + backspace استفاده می‌کنند. این کلیدهای ترکیبی باعث می‌شوند که کلمات را به صورت کامل پاک کنید و نه حرف‌به‌حرف؛ به این ترتیب سرعت عمل تایپ کردن و اصلاح و ویرایش متون افزایش پیدا می‌کند.

قابلیت مخفی کردن پنجره‌ها

برای استفاده از بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک باید به صورت هم‌زمان از کلمات کلیدی ترکیبی در کنار برخی حروف استفاده کنید. مخفی کردن پنجره‌ها نیز در این سیستم به سهولت انجام می‌شود. در این جا می‌توانید از کلیدهای ترکیبی  Cmd + H استفاده کنید که برای هاید کردن برخی از پنجره‌های فعال در سیستم به کار برده می‌شوند.

جمع بندی

بهترین ترفندهای سیستم عامل مک بوک برای افزایش سرعت عمل کاربری این سیستم‌های پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سیستم‌های پیشرفته در سال‌های گذشته مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته‌اند. انواع سیستم‌های مک بوک با استفاده از این قابلیت‌های پیشرفته به سادگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع ترفندهای سیستم عامل مک بوک با استفاده از برخی کلیدهای ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کلیدها در بخش‌های مختلف این برنامه به کار برده می‌شوند و سبب استفاده بهتر و سریع‌تر از قابلیت‌های این سیستم می‌شود. در این صفحه برخی از مهم‌ترین قابلیت‌های این برنامه را بررسی کردیم که امیدواریم از آن‌ها بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *