وبلاگ

مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو | بررسی ویژگی‌ها و راهنمای خرید

ايرپاد ٣ یا ايرپاد پرو ؟ کدام بهتر است؟

در اواخر سال ۲۰۲۱ ایرپاد ۳ اپل رونمایی و به بازار عرضه شد. همچنین نسل اول ایرپاد پرو از اواخر سال ۲۰۱۹ کار خود را آغاز کرد. ایرپادها یکی از نوآوری ‌های جذاب اپل در طراحی هدفون‌ بودند که در همان ابتدا، مخاطبان زیادی را به سوی خود جذب کردند. کمپانی اپل در مدل‌های بعدی خود اقدام به رفع نواقص کرد تا محصول بهتری را به طرفداران خود عرضه کند. ایرپادها برای طرفداران اپل و کاربران iOS  گزینه بسیار خوبی محسوب می شوند که با مقایسه ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو می‌توانید بهترین گزینه را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. پس تا انتهای این مطلب همراه سیب را دنبال کنید.

مقایسه ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو

قبل از اینکه برای خرید ایرپاد اقدام کنید به این مسئله توجه داشته باشید که ایرپاد 3 و ایرپاد پرو شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند که از جمله آنها می‌توان به مقاومت در برابر تعریق، صدای فضایی، درایور اختصاصی اپل، تراشه H1، بلوتوث 5، اکولایزر تطبیق پذیر و قاب شارژ MagSafe  اشاره نمود.

از طرفی ایرپاد پرو امکاناتی مثل حذف نویز فعال، حالت شفاف، ماندگاری شارژ ۴.۵ ساعته با یک بار شارژ (در صورت غیرفعال بودن حذف نویز و حالت شفاف به ۵ ساعت می‌رسد)، ارتقای کیفیت مکالمات و… را ارائه می‌دهد. در ادامه به مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو از جنبه های مختلف می‌پردازیم.

مقایسه ایرپاد ۳ و پرو از نظر ماندگاری شارژ

به صورت کلی، هدفون‌های وایرلس ماندگاری شارژ زیادی ندارند. ماندگاری شارژ ایرپاد پرو حدود ۴.۵ ساعت اعلام شده که قاب شارژ هم حدود ۱۹ ساعت به آن اضافه می‌کند. اگر قابلیت حذف نویز ایرپاد را غیرفعال کنید، ماندگاری شارژ این ایرپاد طولانی‌تر نیز می‌شود و می‌توانید مدت زمان بیشتری از ایرپاد پرو استفاده کنید.

  مقایسه نسل های ایرپاد

در ایرپاد ۳ از تکنولوژی باتری مدرن‌تری استفاده شده است. باتری این ایرپاد روی هم رفته حدود ۳۰ ساعت ماندگاری شارژ دارد؛ یعنی ۶ ساعت خود ایرپادها و ۲۴ ساعت قاب شارژ. اما متاسفانه این محصول برخلاف ایرپاد پرو از قابلیت حذف نویز بی بهره است. در نتیجه، اگر به شارژدهی ایرپاد نسبت به حذف نویز بیشتر اهمیت می‌دهید، خرید ایرپاد ۳ می تواند گزینه بسیار بهتری محسوب می شود.

مقایسه ایرپاد ۳ و پرو از نظر ظاهر و طراحی

قبل از رونمایی از ایرپاد ۳، شایعاتی مبنی بر اینکه این ایرپاد با عنوان ایرپاد پرولایت رونمایی می‌شود یا خیر مطرح شده بود. وجود این شایعات به دلیل وجود شباهت بین یکسری از عناصر طراحی این ایرپاد با ایرپاد پرو بود؛ از جمله پایه‌های کوچکتر، حسگر نیرو و زاویه‌دار شدن سری‌های ایرپاد که برای قرار گرفتن مستقیم در حفره گوش می باشد.

ایرپاد پرو در گوش کاملاً راحت طراحی شده و دارای سه جفت سری مختلف می باشد. در نتیجه می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین سری را متناسب با گوش خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که درصورت خرید ایرپاد ۳ چنین گزینه‌ای را در اختیار نخواهید داشت. ایرپاد 3 و ایرپاد پرو هر دو دارای گواهینامه IPX4 هستند یعنی در برابر تعریق و آب مقاومت دارند. همچنین به دلیل نبود نویز کنسلینگ در ایرپاد3، وزن ایرپاد پرو کمی بیشتر از ایرپاد 3 برآورد می شود.

طراحی قاب شارژ ایرپاد 3 بیشتر شبیه به قاب شارژ ایرپادهای معمولی است تا قاب مستطیل شکل ایرپادهای پرو. یکی از تغییرات قاب این ایرپاد، ال‌ای‌دی رنگی جلوی آن است که میزان شارژ باقی مانده را مشخص می‌کند. همچنین، قابلیت پشتیبانی از شارژ بی‌سیم MagSafe هم برای این قاب شارژ در نظر گرفته شده است.

  بهترین جایگزین‌های اپ استور

در این قسمت از مقایسه ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو برنده‌ای نیست و هرکدام طراحی خاص خود را دارند. درنتیجه، هنگام خرید ایرپاد پرو یا ایرپاد3 باید سلیقه شخصی خودتان را در نظر بگیرید.

ساختار ایرپاد پرو

مقایسه امکانات و ویژگی های ایرپاد ۳ و پرو

قابلیت حذف نویز فعال در ایرپاد پرو بسیار مؤثر عمل می کند و به صورت پیوسته تنظیم می‌شود. صداهای آزاردهنده محیط مثل سروصدای ماشین و قطار تا حد زیادی حذف می‌شوند و حتی صدای صحبت‌ افراد در یک محیط تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کنند. از طرفی ایرپاد ۳ دارای قابلیت حذف نویز فعال نیست! به همین جهت در ایرپاد 3، برای حذف نویز صرفاً باید به تفکیک نویز فیزیکی که توسط خود ایرپادها فراهم می‌شود، قانع بود.

لازم است بگوییم که خیلی از امکانات ایرپاد پرو به ایرپاد ۳ نیز انتقال یافته اند. تکنولوژی صدای فضایی، دالبی اتموس (Dolby Atmos) و قابلیت دنبال حرکات سر از جمله این امکانات انتقال یافته هستند که انتظار می‌رود تجربیات مشابهی را نیز برای کاربران فراهم کنند.

ایرپاد ۳ به اکولایزری مجهز شده که اکولایزر تطبیق پذیر نام دارد. این قابلیت که اولین بار در ایرپاد پرو رونمایی شد، باعث می‌شود که هدفون، صدای تولید شده را به صورت فوری و بسته به شکل قرار گیری ایرپاد در گوش مورد تنظیم قرار دهد. قابلیت اشتراک گذاری صدا به صورت همزمان روی دو جفت ایرپاد و توقف خودکار (تشخیص قرارگیری ایرپاد در گوش) نیز جزء امکانات دیگر ایرپاد3 هستند.

باید بگوییم که ایرپاد نسل 3 که جدیدتر است، از پردازنده سریع‌تری برخوردار نیست و در ساخت آن از همان تراشه اپل H1 که در ایرپاد پرو وجود دارد استفاده شده است. یکی از ویژگی‌های مهمی که در مدل جدیدتر وجود ندارد، تکنولوژی Conversation Boost یا قابلیت تقویت مکالمه می باشد. این تکنولوژی از قابلیت تشکیل پرتوی میکروفون‌ های ایرپاد پرو، برای تقویت صدای فردی که با شما در حال صحبت کردن است، استفاده می‌کند.

  بهترین دوربین اپل

مقایسه ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو از نظر کیفیت صدای آن‌ها

ایرپاد ۳ از نظر ویژگی‌های صوتی شباهت زیادی به مدل قبلی دارد؛ اما درایورهای این مدل، پیچ‌وتاب‌های کم تری دارند و به شکلی تنظیم شده‌اند که صدای متعادلی را ارائه دهند و هیچ یک از طیف‌های فرکانس صوتی را تقویت نکنند. به صورت کلی، حجم صدایی که این مدل تولید می کند کمی بیشتر است و فرکانس‌های پایین در آن نیز مقداری قوی‌تر هستند.

با وجود این تغییرات، با مقایسه ايرپاد ٣ و ايرپاد پرو می‌توان گفت که ایرپاد پرو از نظر کیفیت صدا بهتر عمل می کند. در واقع این مدل صدایی پویاتر با فضایی بازتر ارائه می‌کند که باعث می‌شود خروجی نهایی صدا واقعی‌تر بنظر برسد.

جمع‌بندی مقایسه ايرپاد ٣ و ايرپاد پرو

ایرپاد ۳ برای کاربرانی که به ویژگی حذف نویز فعال نیازی ندارند و به دنبال محصولی می‌گردند که قیمت مناسب‌تری داشته باشد، گزینه‌ای بسیار عالی محسوب می شود. از طرفی، برای کاربرانی که تکنولوژی حذف نویز فعال (نویز کنسلینگ) و همچنین کیفیت صدا اهمیت زیادی دارد و نگرانی بابت قیمت ها ندارند، ایرپاد پرو بهترین گزینه خواهد بود.

ایرپاد پرو تجربه کاربری بسیار خوب و روانی را به کاربران می بخشد و و مجهز به تکنولوژی حذف نویز است و تقریبا به اندازه ایرپاد 3 قابلیت دارد. در مجموع، تکنولوژی‌های موجود در هر دو ایرپاد شبیه به هم است و شما می توانید با مقایسه بین ایرپاد 3 و ایرپاد پرو بهترین گزینه را بر اساس اولویت های خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --