وبلاگ

چگونه Apple ID بسازیم؟

تصویر ساخت اپل ایدی

برای استفاده از قابلیت‌های دستگاه‌های برند اپل و برنامه‌های کاربردی موجود در آن باید فرایند ساخت اپل آیدی را به خوبی انجام دهید. در این فرایند مراحل ساخت آیدی پشت سر هم طی می‌شوند یک اکانت استاندارد برای استفاده کاربران ایجاد می‌شود. این روزها برنامه‌های جذاب و پرطرفداری در سیستم عامل آی او اس به وجود آمده که استفاده از هر یک از آن‌ها نیاز به یک اکانت و آیدی اپل دارد.

این آیدی‌های معتبر تعیین کننده هویت شما هستند. در هر یک از این آیدی‌ها اطلاعات سیستم شما به کلی ذخیره سازی می‌شوند. به این ترتیب در صورت حذف اطلاعاتی سیستم به این اطلاعات دسترسی خواهید داشت. کاربران باید همواره به حفظ اطلاعات خصوصی اپل آیدی خود اهمیت بدهند. در ادامه به پیش نیازهای ساخت اپل آیدی و نحوه ساخت این اکانت‌ها می‌پردازیم.

پیش نیازهای ساخت اپل آیدی

ساخت اپل آیدی نیاز به داشتن برخی ابزارهای ساده دارد. برای استفاده از این آیدی‌ها ابتدا باید یک سیستم فعال داشته باشید. هر یک از سیستم‌های کامپیوتری، تلفن‌های همراه و… با استفاده از یک ایمیل معتبر برای ساخت اکانت اپل آیدی آماده می‌شوند. شما می‌توانید برای سایت این آیدی‌ها از سایت اصلی کمپانی اقدام کنید و کلیه مراحل را در این سایت پشت سر بگذارید. برای استفاده از قابلیت‌های سایت این مجموعه باید یک شماره معتبر داشته باشید. البته در خصوص ساخت آیدی با استفاده از شماره همراه از داخل کشور ما محدودیت‌هایی وجود دارد.

کمپانی اپل هم کشور ما را تحریم کرده و به همین خاطر کاربران ایرانی نمی‌توانند مستقیماً از شماره‌های داخل ایران برای ساخت اپل آیدی خود اقدام کنند و ناگزیر به استفاده از ایمیل معتبر هستند. این آدرس‌های ایمیل به سهولت ایجاد می‌شوند و در ساخت انواع اکانت‌ها در برنامه‌های کاربردی دنیای امروز مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای رفع این محدودیت‌ها برای کاربران ایرانی راه حل‌هایی وجود دارد که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

روش‌های رفع محدودیت در ساخت اپل آیدی در ایران

ساخت اپل آیدی در ایران با روش‌های ساده‌ای انجام می‌شود. در این جا از سه روش فوق کاربردی برای دور زدن تحریم‌های کمپانی اپل علیه ایران استفاده می‌شود. برخی از کاربران از شماره‌های افراد آشنا در خارج از کشور استفاده می‌کنند و این آیدی‌ها را می‌سازند. برخی نیز شماره‌هایی را به صورت مجازی ایجاد می‌کنند. این روش نیازمند صرف هزینه است. به این ترتیب فرایند ساخت اپل آیدی کمی هزینه بر خواهد شد. در این خصوص سرویس‌های دریافت پیامک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سرویس‌ها برای ساخت آیدی‌های کمپانی اپل مورد استفاده قرار می‌گیرند و قابلیت‌های این برنامه را در دسترس کاربران قرار می‌دهند.

در حال حاضر بیشتر از ۱ میلیارد نفر در سر تا سر دنیا از این برنامه و قابلیت‌های آن استفاده می‌کنند. روش‌های ساخت و راه اندازی این آیدی‌ها بسیار ساده است و همین مسئله استقبال از این برنامه را در سر تا سر دنیا افزایش داده است.

روش‌های رفع محدودیت در ساخت اپل آیدی در ایران

ابزارهای ساخت اپل آیدی 

ساخت اپل آیدی با روش‌های بسیار ساده‌ای انجام می‌گیرد. در این جا از ابزارهای به خصوصی نیز استفاده می‌کنند که هر یک از آن‌ها ساخت آیدی اپل را ساده‌تر می‌کنند. برخی از کاربران از سایت کمپانی اپل استفاده می‌کنند که بیشترین قابلیت‌ها را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. این سایت به سهولت در اختیار افراد قرار دارد. سایت icloud نیز در این زمینه خدمات شایسته‌ای به مخاطبین ارائه می‌دهد و به همین خاطر مورد توجه برخی از کاربران قرار گرفته است. این سایت می‌تواند آیدی مورد نظر شما را با روش‌های ساده‌ای ایجاد کند.

استفاده از آیتونز برای ساخت اپل آیدی نیز یک روش متداول است که برخی از کاربران از این روش استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با دستگاه‌های آیفون و آیپد برای ساخت این آیدی‌ها اقدام کنید. ساخت اپل آیدی و راه اندازی یک اکانت معتبر با استفاده از سیستم‌های مک نیز قابل انجام خواهد بود و مزیت‌های قابل توجهی برای کاربران به همراه دارد. شما می‌توانید از طریق وب سایت اپل موزیک هم به اکانت و آیدی مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. این وب سایت یک برنامه کاربردی را نیز در اختیار کاربران قرار داده که در این بخش هم می‌توان برای ساخت این آیدی‌های معتبر اقدام کرد.

نکات ساخت اپل آیدی

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در راه اندازی و ساخت اپل آیدی مورد توجه مخاطبین این برنامه قرار می‌گیرد، رایگان بودن خدمات ثبت نام در این برنامه است. به این ترتیب هیچ محدودیتی برای استفاده از این اکانت‌های معتبر در هیچ زمینه‌ای وجود نخواهد داشت. به علاوه پس از ساخت این اکانت‌ها و فراموشی رمزهای عبور این برنامه باز هم از برخی روش‌ها قادر به دسترسی به اطلاعات و اکانت خود خواهید بود. در نظر داشته باشید که ساده‌ترین راه برای ساخت این آیدی‌ها مراجعه به سایت این مجموعه است.

نکات ساخت اپل آیدی

ساخت اپل آیدی از طریق سایت اپل

ساخت اپل آیدی با استفاده از سایت معتبر این مجموعه به سهولت انجام می‌گیرد. برای این منظور ابتدا باید وارد سایت ساخت اپل آیدی شوید. در این بخش گزینه‌ای به نام creat your apple id وجود دارد که با استفاده از آن به سادگی می‌توانید به مراحل ساخت این اکانت‌ها دسترسی داشته باشید. پس از باز شدن این بخش می‌توانید اطلاعات خود را در بخش‌های مربوطه و فیلدهای خالی وارد کنید. در بخش اول نام و نام خانوادگی افراد وارد می‌شود. سپس در بخش بعدی کشور مورد نظر مشخص خواهد شد. در این جا باید به پیش شماره‌های مربوط به کشور خود نیز دقت داشته باشید.

سپس تاریخ تولد خود را تعیین کنید. برای ساخت اپل آیدی باید آیدی خود را در این برنامه مشخص کنید. آیدی موجود در این برنامه همان نام کاربری شما است. اپل آیدی شما می‌تواند متشکل از حروف ایمیل شما باشد. پسورد مربوط به اکانت شما نیز در این بخش وارد خواهد شد. این پسورد متشکل از ۸ کاراکتر است که شامل حروف بزرگ و کوچک می‌شود. این پسورد را در جای امنی قرار دهید و به گونه‌ای انتخاب کنید که بعداً بتوانید آن را به یاد بیاورید.

تأیید ساخت اکانت اپل

برای تکمیل فرایند ساخت اپل آیدی باید مراحل پایانی آن را با دقت بالایی انجام دهید. در بخش نهایی پیش شماره تلفن همراه مشخص می‌شود. در این جا می‌توانید از روش‌های دور زدن تحریم در کشور استفاده کنید. در بخش بعدی گزینه‌هایی مبنی بر ارسال پیام‌های تبلیغاتی پیش روی شما قرار می‌گیرد که می‌توانید آن را تأیید یا تکذیب کنید. سپس باید کد امنیتی موجود در فیلدها را وارد کنید. پس از انتخاب این کدها گزینه کانتینیو انتخاب می‌شود.

پس از این که فرم اطلاعاتی شما در سایت این مجموعه تأیید شد، نوبت به تأیید آدرس ایمیل شما می‌رسد. در این مرحله از ساخت اپل آیدی وارد ایمیل خود می‌شوید تا حساب اپل آیدی خود را تأیید کنید. ایمیلی که به دست شما می‌رسد حاوی ۶ کاراکتر است که باید آن را حفظ کرده و مورد استفاده قرار دهید. در مرحله نهایی باید شماره خود را تأیید کنید. سپس به شماره تلفن شما اس ام اسی ارسال می‌شود که باید آن را وارد کنید. در این جا مرحله ساخت اپل آیدی شما به پایان می‌رسد. در این بخش پیغامی مبنی بر اتمام فرایند ساخت اکانت را دریافت خواهید کرد.

ساخت اپل آیدی با استفاده از آیفون

تا به این جا نحوه ساخت اپل آیدی را با استفاده از سایت اصلی این کمپانی و مرجع ایجاد اکانت‌های اپل را بررسی کردیم. هر یک از این اکانت‌ها از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار هستند. برای ساخت رایگان این اکانت‌ها می‌توانید از آیفون خود استفاده کنید. برای استفاده از روش‌های رایگان تنها به یک تلفن همراه آیفون نیاز خواهید داشت. این ابزار به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به سایت کمپانی و یا استفاده از قابلیت‌های جدیدی مانند آیتونز و آی کلود به سهولت به آیدی مورد نظر خود در سیستم اپل دسترسی داشته باشید.

در صورتی که تلفن همراه خود را به تازگی خریداری کرده‌اید و تابه‌حال آیدی اپل نداشته‌اید، وارد بخش تنظیمات گوشی شده و اکانت اختصاصی خود را ایجاد کنید. در ادامه مراحل ساخت اپل آیدی را با استفاده از گوشی‌های آیفون بررسی می‌کنیم.

ساخت اپل آیدی با استفاده از آیفون

مراحل ساخت اپل آیدی در آیفون

ساخت این آیدی‌ها از بخش تنظیمات و گزینه ورود به آیفون آغاز می‌شود. در این بخش با انتخاب گزینه sighn به بخش بعدی منتقل می‌شوید. در این بخش باید اعلام کنید که تابه‌حال آیدی اپل نداشته‌اید و برای اولین بار است که ساخت آن را انجام می‌دهید. سپس creat new account را انتخاب کرده و در صفحه باز شده اطلاعات شخصی خود را وارد کنید.

قسمت‌های نام و نام خانوادگی خود را به دقت پر کرده و سپس سال تولد خود را از شمسی به میلادی تبدیل کنید. این تاریخ‌ها را نیز در محل‌های مورد نظر وارد کرده و مراحل ثبت آیدی خود را تکمیل کنید. در قسمت بعدی نیز آدرس ایمیل خود را وارد می‌کنید. حتی برای ساخت اپل آیدی در آیفون هم به این آدرس‌های معتبر نیاز خواهید داشت. پس پیش از هر چیز برای ساخت آدرس ایمیل اقدام کنید. در این بخش نیز سوالاتی در خصوص نمایش تبلیغات مطرح می‌شود که می‌توانید این بخش را غیر فعال کنید.

برای این که از اپل آیدی ساخته شده استفاده کنید باید آدرس و یوزر نیم تعیین شده در این بخش را در اپ استور وارد کرده و از قابلیت‌های این بخش با استفاده از آیدی اپل خود استفاده کنید.

تغییر آدرس ایمیل در اپل آیدی

پس از ساخت اپل آیدی قابلیت تغییر اطلاعات آن همواره برای افراد وجود دارد. در صورتی که برخی اطلاعات را وارد این آیدی کرده‌اید، پس از مدتی قادر به تغییر این اطلاعات خواهید بود. از جمله این موارد می‌توان به آدرس‌های ایمیل اشاره کرد که از مهم‌ترین داده‌های اطلاعاتی در ساخت اپل آیدی به شمار می‌روند. در صورتی که تمایل به تغییر این آدرس‌ها دارید، به سایت اصلی اپل مراجعه کرده و وارد اپل آیدی شخصی خود شوید. در بخش بعدی باید به بخش سکوریتی آدرس ایمیل خود مراجعه کنید و در این قسمت به اطلاعات اپل آیدی خود دسترسی داشته باشید.

در بخش بعدی آدرس ایمیل جدید خود را جایگزین آدرس ایمیل قدیمی کنید. در این جا از قابلیت تغییر ایمیل در اپل آیدی خود استفاده کرده و این اطلاعات را تغییر دهید. سپس کدی برای آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. پس از ورود به آدرس ایمیل تعیین شده، کد دریافت شده را وارد قسمت‌های مربوطه کنید تا به سادگی این تغییرات اعمال شوند.

تغییر آدرس ایمیل در اپل آیدی

جمع بندی

در این صفحه در رابطه با نحوه ساخت اپل آیدی اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از این داده‌های اطلاعاتی به شما کمک می‌کنند که بهترین روش را برای ساخت این آیدی‌ها به کار ببرید. داشتن یک اپل آیدی به شما کمک می‌کند که از بهترین برنامه‌های سیستم اپل استفاده کرده و به جدیدترین برنامه‌ها دسترسی داشته باشید. ساخت اپل آیدی بسیار ساده است و به زمان بسیار کمی نیاز خواهد داشت.

این آیدی‌ها بسیار ساده ایجاد می‌شوند. حتی با وجود محدودیت‌هایی که برای کاربران داخل کشور وجود دارد، باز هم بسیاری از مردم از روش‌های دیگری برای ساخت این آیدی‌ها استفاده کنید. اپل آیدی در سر تا سر جهان مورد توجه مردم قرار گرفته است. استفاده از این اکانت‌ها به صورت رایگان در سر تا سر کشور ما انجام می‌شود و به همین خاطر افراد به سهولت به این اکانت‌ها دسترسی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --