وبلاگ

چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون تعویض شده یا نه؟!!

تصویری از بررسی تعویض باتری ایفون

چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده؟ در سر تا سر جهان مردم برای انواع تعمیرات و خدمات مربوط به گوشی‌های آیفون به نمایندگی‌های رسمی این کمپانی و شرکت‌های معتبر مربوط به آن مراجعه کرده و از این طریق به بررسی باتری و سایر قطعات تلفن همراه خود می‌پردازند. اما در کشور ما شرایط کمی متفاوت است! در کشور ما نمایندگی‌های رسمی اپل وجود ندارند و به همین خاطر بررسی اجزا و قطعات این تلفن‌ها کمی دشوارتر می‌شود. از طرفی باتری انواع گوشی‌های هوشمند آیفون یکی از مهم‌ترین قطعات به کار رفته در آن‌ها است. به همین خاطر کاربران برای خرید تلفن‌های اصل این کمپانی باید حتماً به تعویض یا عدم تعویض باتری در زمان خرید دقت داشته باشند.

دلیل بررسی اصالت باتری گوشی آیفون

این که چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده یا نه، یک مسئله مهم تلقی می‌شود. با این وجود پیش‌تر باید ببینیم چرا باید به اصالت و عدم تعویض باتری به کار رفته در این دستگاه‌ها پی ببریم؟ اهمیت باتری در هر یک از گوشی‌های هوشمند، نقش کلیدی در کیفیت و کارایی آن‌ها در زمان استفاده دارد. در واقع باتری به عنوان قلب تپنده هر دستگاه الکترونیکی عمل می‌کند که انرژی لازم را برای حفظ کارایی هر قسمت تأمین می‌کند. به همین خاطر کیفیت و کارایی این قطعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

انواع باتری‌های گوشی‌های آیفون با کیفیت بسیار بالایی تولید شده و با تست‌ها و ارزیابی‌های دقیق فنی در سیستم فنی گوشی‌های این برند نصب می‌شوند. باتری‌های انواع گوشی‌های آیفون به صورت قابل شارژ تولید شده و طول عمر محدودی دارند. محدوده و بازه طول عمر هر یک از این باتری‌ها به اصالت آن‌ها بستگی دارد. در صورتی که باتری به کار رفته در دستگاه شما پیش‌تر تعویض شده باشد، کارایی مطلوبی در طولانی مدت از آن نخواهید داشت. همین مسئله نیز اهمیت عدم تعویض این باتری‌ها را افزایش می‌دهد. در زمینه خرید آیفون‌های دست دوم بررسی قطعات به کار رفته در آن‌ها مهم‌تر خواهد بود. به همین خاطر باید به برخی نکات کلیدی برای ارزیابی این مؤلفه‌ها دقت داشته باشید.

دلیل بررسی اصالت باتری گوشی آیفون

مشخصات فنی باتری‌های اصل گوشی آیفون

چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده یا نه؟ برای این منظور باید به مشخصه‌های فنی هر یک از این قطعات دقت داشته باشید. باتری‌های به کار رفته در ساختار گوشی‌های آیفون از مدل یون لیتیوم بوده و یکی از قدرتمندترین باتری‌های مورد استفاده در گوشی‌های این برند به شمار می‌رود. طراحی دقیق و رعایت استانداردهای ساخت هر یک از این باتری‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های فنی باتری گوشی آیفون به شمار می‌رود.

هر یک از این باتری‌ها با دریافت گواهی‌های ایمنی استانداردهای جهانی متعددی را به خود اختصاص داده و کیفیت و پردازش گوشی‌های آیفون را در سطح قابل توجهی ارتقا داده‌اند. به همین خاطر اصالت آن‌ها در سیستم فنی گوشی‌های این برند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در فرایند ساخت و آماده سازی هر یک از آن‌ها انواع آزمایش‌ها و تست‌های کیفی انجام می‌گیرد تا اصالت و کیفیت هر یک از آن‌ها ارزیابی شود. به این ترتیب محصول نهایی بسیار مرغوب و باکیفیت به مشتریان ارائه می‌شود. برای جلوگیری از خرید آیفون با باتری‌های عوض شده و غیر اصل باید حتماً به این مشخصه‌های فنی در ساختار محصول انتخابی خود دقت داشته و این پارامترها را ارزیابی کنید. عدم جا به جایی این باتری‌ها نیز اهمیت ارزیابی تعویض یا غیر تعویضی بودن آن‌ها را افزایش می‌دهد.

نکات بررسی تعویض شدن باتری آیفون

چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده یا نه! برای این منظور باید به برخی نکات و پارامترها دقت داشته و برخی تنظیمات را در سیستم فنی هر یک از این دستگاه‌ها ارزیابی کنید. به این ترتیب سلامت یا عدم سلامت باتری مورد نظر مشخص می‌شود. برخی از این مجموعه نکات را در ادامه بررسی می‌کنیم:

بررسی تاریخچه قطعات آیفون

برای تشخیص تعویضی بودن باتری گوشی آیفون خود باید به تاریخچه قطعات به کار رفته در این گوشی‌ها سری بزنید. در منوی تنظیمات می‌توانید اطلاعات دقیقی در این زمینه پیدا کرده و پاسخ این سؤال را پیدا کنید. برای این منظور باید وارد قسمت تنظیمات دستگاه شده و از گزینه جنرال بخش about را انتخاب کرده و در این جا در رابطه با تاریخچه قطعات به کار رفته در دستگاه خود و نوع و مدل هر یک از آن‌ها اطلاعات دقیقی به دست آورید. در این بخش تعویض یا عدم تعویض باتری نیز مشخص شده است.

عبارت Unknown Part

چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده؛ در این راستا باید به برخی عبارات در بخش تنظیمات و اطلاعات گوشی دقت داشته باشید. برخی از این موارد نشان دهنده تعویضی بودن باتری گوشی هوشمند شما هستند. از میان آن‌ها می‌توان به گزینه Unknown Part  را در بخش اطلاعات دستگاه خود مشاهده کنید. این عبارت به معنی ناشناخته بودن قطعات به کار رفته در دستگاه شما است و باید آن را جدی بگیرید. در صورتی که قطعات به کار رفته در آیفون شما شناخته شده باشند، به مدل و نوع آن در بخش اطلاعات و تاریخچه دستگاه اشاره می‌شود. اما در صورت عدم شناسایی قطعه این عبارت را مشاهده خواهید کرد.

عبارت Apple has updated the device information for this iPhone

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید به تعویضی بودن باتری آیفون خود پی ببرید، مشاهده عبارت Apple has updated the device information for this iPhone در سیستم فنی این دستگاه است. در صورتی که در بخش تنظیمات و تاریخچه مربوط به آیفون خود با این مورد روبه‌رو شدید، باید تصمیم بهتری برای خرید گوشی آیفون مورد نظر بگیرید! این عبارت نشان می‌دهد که باتری به کار رفته در دستگاه شما اصل نیست و به عنوان یک دیوایس و قطعه ناشناخته معرفی می‌شود.

عبارت Important Battery Message

چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده یا خیر؛ در این راستا از پیام‌ها و نشانه‌های مربوط به باتری گوشی همراه آیفون نیز استفاده می‌شود. در نسخه‌های قبلی سیستم عامل آی او اس در آپدیت‌های گذشته آن به جای پیام ناشناخته بودن قطعات از عبارت Important Battery Message استفاده می‌شد که اطلاعات جامعی در اختیار کاربران قرار می‌داد. در این بخش هر یک از کاربران از اصالت یا عدم اصالت باتری به کار رفته در دستگاه خود اطلاعات دقیقی به دست می‌آوردند. برای این منظور باید از آدرس Settings > Battery > Battery Health & Charging استفاده کنید و این مسیر را برای رسیدگی به مشکلات باتری گوشی آیفون انتخابی بررسی کنید.

آیا باید باتری آیفون را تعویض کنیم؟

بررسی این مسئله که چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده، نیازمند بررسی نکات و دستورالعمل‌های نام‌برده‌شده در این مطلب است. با در نظر گرفتن راهکارهای نام‌برده‌شده می‌توان به اصالت یا عدم اصالت این قطعات در سیستم فنی دستگاه خود پی برد. اما باید دید که باتری به کار رفته در این دستگاه‌ها تا چه میزان نیاز به تعویض دارد. باتری هر یک از این دستگاه‌ها یکی از مهم‌ترین قطعات به کار رفته در ساختار فنی هر یک به شمار می‌رود که سلامت آن، کیفیت عملکرد هر دستگاه آیفون را تعیین می‌شود. در صورتی که قطعه باتری با مشکلی روبه‌رو شود، عملکرد کلی دستگاه شما نیز زیر سؤال می‌رود. شما می‌توانید وضعیت سلامت باتری گوشی آیفون خود را در بخش Battery Health & Charging بررسی کرده و از این قسمت به هر گونه آسیب در ساختار این قطعات کاربردی پی ببرید.

آیا باید باتری آیفون را تعویض کنیم؟

در صورتی که در این بخش با هر مشکلی در وضعیت استفاده از باتری خود برخورد کردید، باید سریعاً برای تعویض آن به مراکز خدمات رسانی حرفه‌ای مراجعه نمایید. در صورتی که افت سلامت باتری گوشی هوشمند شما به زیر 80 درصد برسد، زمان تعویض باتری به کار رفته در این دستگاه‌ها نیز فرا خواهد رسید. در صورتی که باتری گوشی شما اورجینال باشد و در زمان خرید تعویضی نباشد، بی شک مدت زمان طولانی‌تری کارایی داشته و وضعیت سلامت آن پس از استفاده در دوره‌های طولانی مدت در سطح مطلوبی قرار می‌گیرد. به همین خاطر همواره توصیه می‌شود که از خرید گوشی‌های آیفون با باتری‌های تعویض شده پرهیز کنید.

معایب استفاده از آیفون با باتری غیر اصل

تا به این جا در رابطه با این که چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده و اهمیت بررسی این موضوع اطلاعاتی را بررسی کردیم. باید دید که استفاده از یک گوشی با باتری تعویض شده چه مضراتی برای دستگاه تلفن همراه ما به همراه می‌آورد. باتری به کار رفته در انواع گوشی‌های هوشمند برند اپل می‌تواند با طراحی تولید ضعیف آماده سازی شده و در سیستم این دستگاه‌ها به کار رود.

 همچنین برخی از این باتری‌ها قبلاً استفاده شده‌اند و کیفیت و کارایی لازم را برای گوشی شما به همراه نخواهند آورد. حتی برخی از این باتری‌ها آسیب‌دیده‌اند و توسط افراد سودجو در سیستم فنی یک آیفون برای فروش قرار داده می‌شوند. برخی از باتری‌های تعویض شده نیز مدل مناسبی برای آیفون مورد نظر شما نداشته و کیفیت و کارایی مطلوبی در سیستم آیفون مورد نظر نداشته و همخوانی مطلوبی نیز نخواهند داشت. هر یک از دسته بندی‌های باتری تعویضی در سیستم گوشی‌های آیفون می‌تواند معایبی را در سیستم فنی این دستگاه‌ها به وجود بیاورند. برخی از معایب استفاده از آیفون با باتری‌های غیر اصل را در ادامه مشاهده می‌کنید:

مشکلات عملکرد گوشی آیفون

چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده؛ پیش از آن که به این مسئله رسیدگی کنیم باید به مشکلاتی که یک باتری نامناسب در عملکرد فنی گوشی هوشمند مورد نظر ما به وجود می‌آورد پرداخته و این موارد را بررسی کنیم. در صورتی که باتری شما تعویضی باشد، کیفیت طراحی آن زیر سؤال می‌رود. در نتیجه حجم متناسبی برای مصارف روزانه از دستگاه آیفون نخواهد داشت. به همین خاطر اغلب توصیه می‌شود که به اصالت باتری به کار رفته در این دستگاه‌ها دقت داشته باشید.

مشکلات به‌روزرسانی دستگاه

در صورتی که باتری به کار رفته در سیستم فنی گوشی آیفون تعویض شده باشد، آپدیت و به‌روزرسانی دستگاه نیز با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود. برخی از تکنیسین‌ها در حین به‌روزرسانی گوشی‌های آیفون با باتری تعویضی غیر استاندارد با عملکرد غیر منتظره دستگاه روبه‌رو شده‌اند. به این ترتیب به‌روزرسانی دستگاه و عملکرد آن در حین شارژگیری مختل می‌شود و کاربران استفاده مناسبی از آیفون خود نخواهند داشت.

کاهش سطح ایمنی گوشی

چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده؛ اهمیت بررسی این مسئله به دلیل ایمنی دستگاه مورد نظر نیز اثبات می‌شود. در صورتی که باتری به کار رفته در گوشی آیفون مورد نظر اصل نباشد، سطح ایمنی دستگاه به خطر می‌افتد. باتری‌های استاندارد برای سیستم عامل آی او اس، انواع گزارشات مربوط به عملکرد باتری را در دسترس کاربران قرار می‌دهند و با وجود این تنظیمات کاربردی طراحی شده‌اند. اما مدل‌های غیر اصل باتری برای این سیستم عامل کارایی لازم را نداشته و توانایی ارائه اطلاعات به کاربران را نیز نخواهند داشت.

جمع بندی

در این صفحه در رابطه با این که چجوری بفهمیم باتری گوشی آیفون عوض شده اطلاعاتی را بررسی کردیم. ارزیابی این موارد برای استفاده بهتر از قابلیت‌های انواع دستگاه‌های هوشمند برند اپل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که به این فاکتورهای کیفی دقت نداشته باشید، بدون شک با مشکلاتی در زمینه استفاده از این دستگاه روبه‌رو خواهید شد. هر یک از انواع مدل‌های این گوشی‌های هوشمند با قابلیت‌های ویژه‌ای در بخش باتری ارائه می‌شوند. اما اگر باتری مورد استفاده کیفیت لازم را نداشته باشد، کلیه قابلیت‌ها و استانداردهای به کار رفته در این قطعات زیر سؤال می‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --