وبلاگ

آموزش اندازه‌گیری قد با آیفون

تصویر قابلیت جدید آیفون‌های جدید اندازه‌گیری قد با آیفون

گوشی‌های نسل جدید آیفون، دارای قابلیت‌های بسیار زیادی هستند. در آیفون‌های جدید آیفون، یک امکانی به نام اندازه گیری قد اضافه شده است. با دیدن آموزش اندازه گیری قد با آیفون، می‌توان از این قابلیت استفاده کرد. این اسکنرها، به درستی یک نقشه کاملاً دقیق و با جزئیات را از سوژه نشان می‌دهند. این سنسور دارای کاربردهای متفاوتی نیز است و برای افراد می‌تواند بسیار کاربردی و مناسب باشد.

قابلیت جدید آیفون‌های جدید

شرکت آیفون در مدل‌های آیفون 12 به بعد، یک امکاناتی را قرار داده است که با آن می‌توان قد افراد را شناسایی کرد. دارندگان آیفون اگر آموزش اندازه گیری قد با آیفون را ببینند، می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. در این مدل آیفون‌ها لنز LIDAR قرار گرفته است. این لنز دارای یک سیستم پردازشی است که مبتنی بر هوش مصنوعی است. این هوش مصنوعی برای تراشه جدید سری A است.

با استفاده از این قابلیت می‌توان که قد افراد را اندازه گیری کرد. برای این افزونه، شرکت اپل یک برنامه مخصوصی را نیز در نظر گرفته است که علاوه بر این که در این اپلیکیشن می‌توان قد افراد را اندازه گیری کرد، می‌توان از آن به عنوان یک خط کش استفاده کرد. دارندگان این مدل آیفون‌ها، می‌توانند از گوشی خودشان برای اندازه گیری موارد مختلفی استفاده کنند. لنزی که در این آیفون‌ها وجود دارد، پرتوهای فروسرخ را به سمت جسم می‌فرستد و بعد با تشخیص میزان بازتاب گرفته شده، اندازه را مشخص می‌کنند.

قابلیت جدبد ایفون آموزش اندازه‌گیری قد با آیفون

آموزش اندازه‌گیری قد با آیفون

در این صفحه آموزش اندازه گیری قد با آیفون، برای دارندگان مدل‌های جدید آیفون آمده است. برای اینکه از این قابلیت استفاده کرد، باید اپلیکیشن Measure که در گوشی نصب شده است را باز کرد و سپس دوربین عقب آیفون را به سمت سوژه گرفت. برای این که این فرایند به صورت کاملاً دقیق انجام بشود، سوژه مدنظر باید به طور کامل در کادر قرار گرفته باشد.

در واقع باید از جایی که پاها به زمین اتصال پیدا کرده است، تا بالاترین نقطه‌ای که سر قرار گرفته است، در کادر تصویر قرار بگیرد. این اپلیکیشن از پایین‌ترین نقطه تا بالاترین نقطه را اندازه گیری کرده و اندازه دقیق را اعلام می‌کند. برای این که اندازه گیری دقیق باشد، بهتر است که افراد کلاه نداشته باشند. افراد اگر که موی بلندی داشته باشند، این اپلیکیشن ارتفاع موی آن‌ها را با قد افراد جمع کرده و یک عدد را نشان می‌دهد.

چه مدل آیفون‌هایی این قابلیت را دارند؟

افرادی که دارای مدل‌های آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرومکس و ۱۳ پرو و ۱۳ پرومکس و ۱۴ پرومکس هستند، می‌توانند که از این قابلیت که در گوشی آنها وجود دارد، کاملاً استفاده کنند. بعد از اینکه افراد آموزش اندازه گیری قد با آیفون خودشان را مشاهده کردند، می‌توانند که در شرایط مختلف اگر نیاز به متر داشته باشند، گوشی‌های خودشان را باز می‌کنند و اندازه گیری قد و ارتفاع اشیای مختلف را انجام بدهند. این قابلیت به‌خاطرداشتن یک نوع اسکنر در این گوشی‌ها است. یک اپلیکیشن به طور پیش فرض در گوشی‌ها نصب شده است. افراد با باز کردن این اپلیکیشن‌ها می‌توانند که از این قابلیت استفاده بکنند.

جمع بندی

قرار دادن اسکنر LIDAR در جدیدترین گوشی‌های آیفون، یکی از امکاناتی است که برای اندازه گیری قد و ارتفاع بسیار کاربردی است. آموزش اندازه گیری قد با آیفون، بسیار راحت است و دارندگان مدل‌های جدید آیفون، با باز کردن اپلیکیشن مربوطه می‌توانند که به راحتی از این قابلیت استفاده نمایند. بعد از این که قد افراد در گوشی به طور کامل مشخص شد، با زدن دکمه شاتر عکس گرفته می‌شود.

2 نظر در “آموزش اندازه‌گیری قد با آیفون

  1. علی گفت:

    چه جالب نمیدونستم همچین قابلیتی داره

    1. کارشناس محصول گفت:

      سلام علی جان، کمپانی اپل قابلیت های خیلی جذابی برای گوشی هایی که تولید میکنه قرار میده و به همین دلیل افراد زیادی خرید گوشی آیفون را انتخاب می کنند و از پرطرفدارترین محصولات هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --