نقد و بررسی ساعت هوشمند

آموزش استفاده از اپل واچ سری 8

تصویر استفاده از اپل واچ سری 8

استفاده از اپل واچ به عنوان یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های قابل استفاده در زندگی روزمره ما، بسیار مفید و کارآمد است؛ به همین دلیل، آموزش استفاده از این دستگاه بسیار حائز اهمیت است. اپل واچ ابزاری فوق‌العاده است که به شما اجازه می‌دهد تا از اطلاعات مرتبط با سلامتی، ورزش و فعالیت‌های روزانه خود بهره‌مند شوید. از طریق نصب برنامه‌های اختصاصی، اپل واچ می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین استفاده را از زمان خود ببرید. آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 به شما کمک می‌کند تا به نحو احسن از این تکنولوژی پیشرفته استفاده کنید.

خاموش و روشن کردن اپل واچ سری 8

خاموش و روشن کردن اپل واچ یکی از پایه‌ترین مشکلاتی است که کاربران در آن مشکل دارند. در این بخش از آموزش استفاده از اپل واچ سری 8، به نحوه روشن و خاموش کردن اپل واچ می‌پردازیم.

برای خاموش کردن اپل واچ باید Side Button یا دکمه کناری که کنار Digital Crown یا تاج دیجیتال اپل واچ قرار دارد را فشار داده و نگه دارید. اگر دکمه کناری را به اندازه کافی فشار ندهید به جای منوی Power Off، بخش Dock و برنامه‌های مورد استفاده قبلی نمایش داده می‌شود. با نمایش منوی Power Off، اسلایدر Power Off را به سمت راست بکشید تا ساعت خاموش شود.

برای روشن کردن اپل واچ نیز باید دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید. چنانچه بنا به هر دلیلی همچون مشکلات نرم افزاری یا باگ‌های اپلیکیشن‌های نصب شده نتوانستید ساعت خود را خاموش کنید باید دستگاه خود را ری استارت کنید. برای ری استارت کردن اپل واچ، به طور هم‌زمان دکمه Side button یا دکمه کناری و Digital Crown یا تاج دیجیتال را فشار داده و حداقل برای 10 ثانیه نگه دارید. با نمایش لوگوی اپل می‌توانید دکمه‌ها را رها کرده تا اپل واچ ری استارت شود.

تصویر یک اپل واچ سری 8

نصب و حذف برنامه در اپل واچ سری 8

یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزش استفاده از اپل واچ سری 8، نحوه نصب، آپدیت و حذف اپلیکیشن در ساعت هوشمند است.

نصب اپلیکیشن

 1. App Store را باز کنید.
 2. اگر اپلیکیشن خاصی مدنظر دارید می‌توانید نام آن را سرچ کنید اما اگر برنامه خاصی مدنظرتان نیست می‌توانید با اسکرول کردن لیست به پایین، اپلیکیشن‌های پیشنهادی را بررسی و مشاهده کنید.
 3. اگر برنامه انتخابی رایگان باشد گزینه Get و اگر پولی باشد باید گزینه Price را انتخاب کنید.
 4. هنگامی که از شما خواسته شد، دکمه راست را دو بار فشار دهید تا اپلیکیشن نصب شود.

حذف اپلیکیشن

 1. برای حذف اپلیکیشن ابتدا باید دکمه Digital Crown را فشار داده تا به هوم اسکرین بروید.
 2. آیکون اپلیکیشن مورد نظر را لمس کرده و نگه دارید تا گزینه Edit Apps نمایش داده شود. در این مرحله برنامه‌ها شروع به لرزش خواهند کرد؛ اگر این اتفاق نیفتاد یعنی صفحه را به اندازه کافی فشار ندادید.
 3. آیکون X که سمت چپ نمایش داده می‌شود را لمس کرده و گزینه Delete App را انتخاب کنید.

تصویر یک اپل واچ سری 8 برای اموزش نح.ه استفاده از اپل واچ سری 8

نحوه شارژ کردن اپل واچ سری 8

نحوه شارژ کردن اپل واچ از مهم‌ترین بخش‌های آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 است. استفاده از شارژ وایرلس القایی، یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد اپل واچ است. در این روش، شارژر با تولید جریان الکتریکی در داخل خود، یک میدان الکترومغناطیسی ایجاد می‌کند که واچ در آن قرار گرفته است. این میدان الکتریکی باعث می‌شود ساعت شارژ شود.

اگرچه هنوز یک سیم برای اتصال شارژر به منبع تغذیه وجود دارد ولی به عنوان یک شارژر وایرلس یا بی‌سیم شناخته می‌شود؛ زیرا لازم نیست که ساعت را به صورت مستقیم به پورت شارژر وصل کنید. برای استفاده از شارژر وایرلس اپل واچ، ابتدا باید آن را به منبع تغذیه USB متصل کنید. سپس، واچ خود را بر روی شارژر قرار دهید، به گونه‌ای که اپل واچ با بخش پشتی شارژر در تماس باشد. هنگام شارژ کردن اپل واچ با شارژر وایرلس، مطمئن شوید که ساعت شما به طور صحیح بر روی شارژر قرار گرفته است و بین قسمت پشتی شارژر و ساعت فاصله‌ای نیست.

آموزش استفاده از اپل واچ سری 8

نحوه روشن و خاموش شدن صفحه

اپل واچ یک مجموعه گسترده از ویژگی‌ها و تنظیمات را برای کاربران خود فراهم کرده است. یکی از این تنظیمات، حالت روشن شدن صفحه ساعت است. عموماً دو روش برای روشن کردن صفحه اپل واچ وجود دارد: به صورت خودکار و با ضربه زدن به نمایشگر. طبق آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 در حالت خودکار، هنگامی که شما صفحه را به سمت خود بکشید، صفحه نمایش روشن می‌شود و شما می‌توانید از اپل واچ خود استفاده کنید. برای خاموش کردن نمایشگر، کافی است دست خود را رها کنید.

یکی دیگر از تنظیمات کاربردی ساعت هوشمند اپل، گزینه Always On است که به صورت پیش‌فرض فعال است. در حالت فعال بودن این گزینه حتی در صورتی که مچ دست شما پایین باشد هم نمایش ساعت بر روی اپل واچ متوقف نمی‌شود، هرچند در این حالت صفحه نمایش کم‌رنگ‌تر خواهد بود. اگر مچ دست خود را بالا بگیرید یا اینکه صفحه نمایش را لمس کنید دوباره روشنایی صفحه به حالت عادی برمی‌گردد.

برای کار با اپل واچ سری 8 شاید گزینه‌ی نمایشگر همیشه روشن انتخاب شما باشد. برای روشن یا خاموش کردن گزینه‌ی Always On، ابتدا با فشار دادن تاج دیجیتال به صفحه‌ی اصلی برگردید. دکمه‌ی تنظیمات را که به شکل چرخ‌دنده است، لمس کنید و در منوی باز شده، گزینه‌ی Display & Brightness را انتخاب کنید. پس از آن، صفحه را به پایین اسکرول کنید و گزینه‌ی Always On را برای فعال یا غیرفعال کردن آن، لمس کنید.

روش های استفاده از اپل واچ سری 8

آموزش استفاده از قابلیت‌های اپل واچ سری 8

اپل واچ به عنوان یک گجت پوشیدنی هوشمند، امکانات زیادی را برای کاربران فراهم می‌کند؛ با این حال، مهم‌ترین قابلیت آن نظارت بر سلامتی و تمرینات فیزیکی کاربران است. در ادامه به آموزش استفاده از قابلیت‌های مختلف اپل واچ سری 8 می‌پردازیم.

نحوه استفاده از سنسور دما

یکی از قابلیت‌های متفاوت اپل واچ‌های سری 8، وجود سنسور دمایی است. این دستگاه‌ها دارای دو سنسور دمایی هستند که یکی در نزدیکی پوست قرار دارد و دیگری در زیر نمایشگر آن تعبیه شده است. شرکت اپل به منظور بهبود دقت و کاهش تأثیرات محیطی، این ساعت‌ها را به این شکل طراحی کرده است.

باید بدانید که داده‌های اولیه مربوط به دمای بدن فرد در طی شب جمع‌آوری می‌شوند.

 • برای شناسایی دمای مچ شما در شب، باید حداقل 14 سال سن داشته باشید.
 • برای استفاده از حالت خواب، باید ابتدا قابلیت Track Sleep را فعال کنید.
 • حالت Sleep Focus (تمرکز خواب) برای حداقل چهار ساعت در شب و برای حدود پنج شب فعال است.

نحوه کار با اپل واچ سری 8 این‌گونه است که وقتی شما اپل واچ را در زمان خواب بر روی مچتان ببندید، حسگرهای آن در بازه زمانی پنج ثانیه‌ای دمای بدن شما را اندازه‌گیری می‌کنند. نوسانات کوچکی همیشه وجود دارند اما در نهایت این داده‌ها طی شب جمع‌آوری می‌شوند و با استفاده از یک الگوریتم پیشرفته، وضعیت سلامتی بدن شما تشخیص داده می‌شود. این ساعت دمای بدن شما را با دمای پایه مقایسه می‌کند و در صورت وجود بیماری، به شما اطلاع می‌دهد.

نحوه اندازه‌گیری دمای بدن

در این بخش از کار با اپل واچ سری 8 ابتدا باید برنامه Watch را باز کنید و سپس به قسمت تنظیمات بروید. در این بخش، گزینه Privacy را پیدا کنید و برای ورود به آن ضربه بزنید. پس از باز شدن صفحه جدید، سوئیچ کنار گزینه Wrist Temperature را به حالت روشن تغییر دهید تا این ویژگی فعال شود. در صورت نیاز به خاموش کردن این ویژگی، مراحل را تکرار کرده و سوئیچ مربوط به دمای مچ دست را به حالت خاموش تغییر دهید.

نحوه مشاهده داده‌های سنسور دما

مشاهده‌ی داده‌های ثبت شده توسط سنسور دما، از مشکلات بسیاری از کاربران اپل واچ سری 8 است. در این بخش از آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 به نحوه مشاهده داده‌های سنسور دما می‌پردازیم.

ابتدا در گوشی iPhone خود، برنامه Health را باز کرده و سپس صفحه Browse را باز کنید. سپس به قسمت Body Measurements بروید و روی Wrist Temperature (درجه حرارت مچ دست) ضربه بزنید. در این بخش اگر مشخص شد که دمای پایه بدن شما هنوز تعیین نشده است، باید گزینه Needs More Data (نیاز به داده بیشتر) را در بالای نمودار فشار داده و شب‌های بیشتری با اپل واچ خود بخوابید تا دمای پایه بدن شما مشخص شود.

نحوه نظارت بر فعالیت‌های بدنی با اپل واچ سری 8

نحوه نظارت بر فعالیت‌های بدنی با اپل واچ سری 8

ساعت هوشمند اپل واچ قابلیت رصد و پایش فعالیت‌های جسمانی کاربران خود را دارا است. با آموزش اپل واچ سری 8 می‌توانید تعداد قدم‌های روزانه، فاصله طی شده، میزان کالری مصرفی، زمان ورزش و تعداد دفعاتی که ایستاده و نشسته‌اید را به دقت ردیابی و بررسی کنید. برای این کار باید از برنامه Activity ساعت هوشمند استفاده کنید تا اهداف خود را در زمینه‌ی فعالیت، ورزش و سلامتی تعیین کرده و با پیگیری منظم و مداوم آنها را به راحتی دنبال کنید.

نحوه رصد تمرینات ورزشی

برنامه Workout را باز کنید و سپس روی تمرینات مختلف مانند دویدن، شنا، رقص، کوهنوردی و دیگر ورزش‌های مورد علاقه خود ضربه بزنید. چنانچه طبق آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 عمل کنید تمامی اطلاعات، عملکرد و پیشرفت شما در ورزش‌های مختلف در صفحه نمایش ثبت خواهد شد. در صورتی که روزی ورزش کردن را فراموش کنید، این برنامه به شما یادآوری خواهد کرد.

آموزش استفاده از برنامه دوچرخهسواری

در 7 watchOS به بالا، اپل واچ با ارائه مسیرهای دوچرخه‌سواری، راهبردی نوین برای دوچرخه‌سواران فراهم کرده است. با استفاده از این برنامه، شما قادر خواهید بود تا اطلاعاتی در رابطه با تغییرات ارتفاع، خطوط دوچرخه سواری و جاده‌های شلوغ کسب کنید. استفاده از این اپلیکیشن بسیار راحت است. تنها با ضربه زدن روی آیکون برنامه می‌توانید به صورت سریع و آسان از امکانات این اپلیکیشن بهره‌مند شوید.

نحوه مشاهده آمار فعالیت بدنی

با این آموزش استفاده از اپل واچ سری 8، شما می‌توانید به راحتی پیشرفت خود را در فعالیت‌های بدنی خود مورد بررسی قرار داده و برنامه‌های ورزشی خود را بهتر تنظیم کنید. اپل واچ می‌تواند اطلاعات و آمارهای مربوط به فعالیت‌های بدنی و سلامتی شما را ذخیره کرده و برای شما در قالب گزارش‌های ماهانه یا سالانه مورد بررسی قرار دهد.

برای دسترسی به این اطلاعات و آمارها، شما می‌توانید از طریق آموزش استفاده از اپل واچ عمل کنید. برای این کار باید با گوشی خود وارد برنامه Trends شوید تا بتوانید خلاصه‌ای از فعالیت‌های بدنی خود را مشاهده کنید.

آموزش استفاده از قابلیت ردیابی خواب

داشتن برنامه‌ی خواب مشخص و آگاهی از کیفیت خواب می‌تواند در تمامی روندهای زندگی فرد تأثیرگذار باشد. در این بخش از راهنمای استفاده از اپل واچ سری 8 به آموزش استفاده از قابلیت ردیابی خواب می‌پردازیم. به کمک اپل واچ سری 8 می‌توانید خواب بهتری را تجربه کنید. شما می‌توانید با استفاده از اپل واچ، یک برنامه شخصی خواب بسازید تا به بهبود خواب خود کمک کنید.

این گجت پوشیدنی، قادر است خواب شما را ردیابی کرده و گزارشی آماری از الگوی خواب شما در طول زمان تهیه کند. برای استفاده از این قابلیت باید برنامه Health را در آیفون خود باز کرده و برنامه خواب خود را شخصی‌سازی کنید.

نحوه نظارت بر چرخه قاعدگی

اگر قابلیت تشخیص چرخه قاعدگی در برنامه شما فعال باشد، این برنامه می‌تواند به کمک سنسورهای دمایی تخمین‌هایی درباره تخمک‌گذاری ارائه دهد و حتی می‌تواند پیش‌بینی کند که دوره قاعدگی شما چگونه خواهد بود. نظم چرخه قاعدگی از مهم‌ترین شاخصه‌های سلامت فرد است. با اپل واچ سری 8 می‌توانید بر چرخه قاعدگی خود نظارت کامل داشته باشید.

ما در این بخش از آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 اطلاعات لازم را برای استفاده از این قابلیت قرار داده‌ایم. برای نظارت بر چرخه قاعدگی خود باید از برنامه Cycle Tracking استفاده کنید. برنامه Cycle Tracking برای ثبت اطلاعات روزانه چرخه قاعدگی شما طراحی شده تا با دقت و صحت بیشتری، این اطلاعات را ثبت کنید. این برنامه با استفاده از داده‌های ثبت شده، پیش‌بینی‌هایی در رابطه با دوره قاعدگی و دوره باروری شما ارائه می‌دهد.

آموزش اندازهگیری سطح اکسیژن خون

راه اندازی برنامه‌های مربوط به سنسورهای ساعت از مهم‌ترین مراحل در نحوه راه اندازی اپل واچ سری 8 است. استفاده از برنامه Blood Oxygen به شما کمک می‌کند تا سطح اکسیژن خون خود را اندازه‌گیری کنید. این برنامه، جدیدترین اطلاعات درباره سطح اکسیژن خون شما را در دستگاه Apple Watch ذخیره می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از برنامه Health در دستگاه iPhone خود به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

بررسی سلامت قلب با اپل واچ سری 8

شما می‌توانید با فعال کردن اعلان‌های برنامه‌ی ضربان قلب در Apple Watch خود، از تغییرات ضربان قلب خود مطلع شوید. این آموزش اپل واچ سری 8 برای افرادی که با مشکلات قلبی روبرو هستند، بسیار مفید است. در صورت تشخیص نامنظمی یا فیبریلاسیون دهلیزی، اعلان‌های نامنظم ریتم قلب در Apple Watch به شما اطلاع داده خواهد شد.

برای استفاده از این امکان و فعال کردن اعلان‌های آن، می‌توانید با مراجعه به برنامه Apple Watch در گوشی هوشمند خود، به زبانه‌ی My Watch رفته و سپس بر روی گزینه Heart ضربه بزنید. در این مرحله، می‌توانید ضربان قلب بالا یا پایین خود را تعیین کرده و حداقل و حداکثر مقدار آن را تنظیم کنید. در پایان، با فعال‌سازی اعلان‌های ریتم نامنظم (irregular rhythm) از هرگونه تغییرات نامعمول در ضربان قلب خود مطلع می‌شوید.

آموزش شخصی‌سازی اپل واچ

نحوه دریافت نوار قلب با اپل واچ سری 8

وقتی حس کردید ضربان قلب شما شدید شده، می‌توانید برای نظارت بر ریتم قلب خود از ویژگی نوار قلب Apple Watch استفاده کنید. در این بخش از آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 با نحوه دریافت نوار قلب آشنا می‌شوید.

برای دریافت نوار قلب، بهتر است ابتدا برنامه ECG را در سرویس Health فعال کنید و پس از آن، مراحل آموزش کار با اپل واچ سری 8 را دنبال کنید.

 • وارد برنامه Health در آیفون شوید.
 • روی گزینه Set Up ECG App ضربه بزنید.
 • در صورت عدم مشاهده این گزینه تا به اینجای روی برگه Browse ضربه زده و در ادامه گزینه‌های Heart و Electrocardiograms را انتخاب کنید.
 • جهت گرفتن نوار قلب برنامه ECG را باز کنید.
 • بازوها را روی میز قرار داده و با انگشتان خود Digital Crown را نگه دارید. (در طول ثبت نوار قلب نیازی به نگه‌داشتن گزینه نیست).
 • برای ثبت اطلاعات قلب خود، باید به مدت 30 ثانیه صبر کنید سپس یک سری اطلاعات طبقه‌بندی‌شده از ضربان قلب خود دریافت خواهید کرد. با فشار دادن گزینه “Add Symptoms” می‌توانید علائم خود را مشاهده کنید.

آموزش شخصی‌سازی اپل واچ

Watch Face یا صفحه نمایش اپل واچ با استفاده از تنظیمات ساده‌ای قابل تغییر است. در صورتی که واچ فیس پیش‌فرض اپل را دوست ندارید، با کشیدن صفحه به چپ یا راست، به راحتی می‌توانید بین واچ‌فیس‌های پیش‌فرض مختلف ساعت جابه‌جا شوید. برای شخصی‌سازی و ویرایش یک فیس واچ، باید طبق آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 اقدامات زیر را انجام دهید:

 • برای تغییر Watch Face، باید ابتدا Digital Crown را فشار داده و به بخش watch face بروید.
 • نمایشگر را لمس کرده و نگه دارید. سپس با کشیدن انگشت به سمت چپ یا راست، می‌توانید بین فیس واچ‌های مختلف جابه‌جا شوید.
 • در نهایت، با استفاده از آموزش تنظیمات کاربردی اپل واچ می‌توانید روی گزینه Edit ضربه زده و Watch Face مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • برای انتخاب یک ویژگی، ابتدا انگشت خود را به سمت چپ یا راست بکشید سپس با چرخاندن Digital Crown، می‌توانید آن را تغییر دهید. به عنوان نمونه، شما می‌توانید آیکون‌های صفحه ساعت را تغییر دهید و به دلخواه خود تنظیم کنید.
 • با استفاده از این تنظیمات اپل واچ سری 8 می‌توانید مواردی از جمله وضعیت هوا، فعالیت‌های خود یا اطلاعات برنامه‌های نصب شده روی دستگاه را تغییر دهید. برای شخصی‌سازی هر ویژگی، به طور کلی باید بر روی آن کلیک کنید و سپس با چرخاندن Digital Crown آن را تنظیم کنید.
 • در نهایت برای ثبت تغییرات Digital Crown را فشار دهید.

 آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 نحوه روشن و خاموش شدن صفحه

نحوه استفاده از سیری (Siri) در اپل واچ 8

احتمالاً با دستیار صوتی اپل و امکانات فوق‌العاده آن آشنا باشید. بسیاری از این امکانات و قابلیت‌ها از طریق ساعت هوشمند اپل هم در دسترس هستند تا استفاده از اپل واچ بسیار لذت‌بخش‌تر شود. به دلیل تحریم‌ها برخی از این امکانات برای ایرانی‌ها فعال نیستند. اپل واچ با دستیار صوتی سیری، کاربردهای فراوانی را فراهم می‌کند؛ ترجمه هم‌زمان، شناسایی موسیقی، پاسخ به سؤالات عمومی و نمایش وب‌سایت‌های مرتبط با سؤالتان از جمله موارد قابل استفاده هستند.

استفاده از سیری برای سهولت در انجام فعالیت‌های مختلف و صرفه‌جویی در زمان برای کاربر مفید واقع می‌شود. سیری زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کند به همین خاطر دو دستور پرکاربرد سیری برای استفاده و راه اندازی اپل واچ سری 8 را ذکر می‌کنم.

 • Open the Sleep app برای باز کردن برنامه Sleep
 • What song is this? تشخیص نام آهنگ در حال پخش

آموزش تنظیم ساعت

جهت تنظیم ساعت دستگاه اپل واچ، این مراحل آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 را دنبال کنید:

 • ابتدا به تنظیمات دستگاه خود بروید، سپس بر روی گزینه “ساعت” ضربه بزنید تا صفحه تنظیمات ساعت باز شود. در این قسمت، می‌توانید ساعت خود را به دلخواه تنظیم کنید.
 • روی +0 دقیقه ضربه بزنید و Digital Crown را بچرخانید تا ساعت تنظیم شود.
 • سپس روی Set ضربه بزنید تا تنظیمات شما ذخیره شود؛ البته در نظر داشته باشید که فقط می‌توانید زمان روی صفحه را تنظیم کنید و سایر تنظیمات مانند هشدارها، اعلان‌ها و ساعت جهانی به صورت خودکار تنظیم می‌شوند.

 آموزش استفاده از اپل واچ سری 8 نحوه تنظیم ساعت

جمع بندی

اپل واچ، یک دستگاه هوشمند با قابلیت‌های بسیار زیاد از شرکت اپل است. این دستگاه، با ارتباط بی‌سیم با تلفن همراه شما، به شما اجازه می‌دهد تا از اطلاعات مرتبط با سلامتی، ورزش و فعالیت‌های روزانه خود بهره‌مند شوید. با راهنمای جامع استفاده از اپل واچ آشنا شدید.

آموزش‌های گفته شده شامل آموزش قابلیت‌های اصلی و کاربردی اپل واچ است که شما را با تنظیمات مختلف، صفحه نمایش، نرم‌افزارها و قابلیت‌های پیشرفته اپل واچ آشنا می‌کند. این دانش به شما کمک می‌کند تا از تمام قابلیت‌های جدید این دستگاه بهره‌مند شوید و در کنار بقیه فناوری‌های نوین، به سادگی با آنها هماهنگ شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *