وبلاگ

ترفندهای گوشی آیفون

ترفندهای گوشی آیفون

یکی از سیستم عامل‌های محبوب IOS است که درون خود دارای قدرت‌های پنهان بسیاری است. دانستن این ترفندهای گوشی آیفون شما را به یک استاد واقعی برای موبایل‌‌های هوشمند شرکت اپل تبدیل خواهد کرد. در سال 2007 یک سیستم عامل بدون نام وارد بازار شد که پس مدتی نام پیش پا افتاده Iphone OS 1 را برای آن انتخاب کردند اما بالاخره در سال 2010 نام IOS برای سیستم عامل آیفون تأیید شد.

مدت‌ها گذشت و موبایل‌های اپل پیشرفت کردند به گونه‌ای که اکنون این شرکت به IOS 16 رسیده است. افراد برای خرید یک آیفون هزینه‌های بسیاری را متحمل می‌شوند پس منطقی است که بخواهند حداکثر استفاده را از آن داشته باشند؛ موبایل‌های هوشمند اپل دارای ویژگی‌های فراوانی‌اند که تحت پوشش قرار دادن تمام آن‌ها نیازمند زمان بسیاری است اما سعی داریم در این مقاله با معرفی برخی ترفندهای جالب گوشی آیفون شما را در این راه همراهی کنیم.

ترفند‌های قابل اجرا در رابطه با برنامه‌ها‌

 • چگونه برنامه‌های آیفون را مخفی کنیم؟

همه ما برنامه‌هایی را درون موبایل خود داریم که به ندرت برایمان قابل استفاده‌اند اما همچنان قصد حذف کردن آ‌ن‌ها را نداریم یا تمایل نداریم دیگران آن‌ها را ببینند در این گونه مواقع به جای یافتن مکان یا فولدری برای آن‌ها می‌توانید تنها با به کار گرفتن یکی از ترفندهای گوشی آیفون مخفی‌شان کنید. 

مخفی کردن تکی برنامه‌ها: روی برنامه مدنظر ضربه بزنید و کمی نگه دارید تا منو چند گزینه‌ای برایتان نمایان شود سپس گزینه Remove App تا منوی دوم نیز برایتان باز شود و در نهایت با انتخاب گزینه Remove from home screen برنامه مخفی می‌شود.

مخفی کردن صفحه‌ای برنامه‌ها: در ابتدا باید تمامی برنامه‌های مدنظر خود را وارد یک صفحه کنید سپس روی صفحه تاچ کرده و چند ثانیه نگه دارید تا نقطه‌های صفحه هوم ظاهر شوند با ضربه زدن روی آن‌ها وارد رابط ویرایش صفحات می‌شوید و می‌توانید نمایش یک صفحه از برنامه‌ها را خاموش کنید.

 • جابه‌جایی هم‌زمان چند برنامه

چنانچه بخواهید تعدادی برنامه را وارد یک صفحه کنید انتقال تکی برنامه‌ها کمی خسته کننده است در این لحظه می‌توانید با به کار بردن یکی از ترفندها سریع‌تر انتقال برنامه‌ها را انجام دهید. ابتدا روی یک برنامه ضربه زده و نگه دارید تا آیکون آن تکان بخورد سپس به کمک دست دیگر خود باقی برنامه‌ها را انتخاب کنید حالا کافی است بدون برداشتن انگشتتان از روی نمایشگر آن‌ها را به یک صفحه منتقل کنید.

 • تغییر برنامه‌های پیش فرض

مدت زمان زیادی است که شرکت اپل برنامه‌های خود را به عنوان برنامه‌های پیش فرض تعیین کرده است برای مثال به طور پیش فرض لینک‌ها و ایمیل‌ها در برنامه سافاری و Mail باز می‌شوند. از ترفندهای گوشی آیفون 6s یا هر مدل دیگری که با آپدیت به IOS 14 دست یافته می‌توان به جایگزین کردن مرورگر گوگل کروم و برنامه Gmail با پیش فرض‌های از قبل تعیین شده اشاره کرد.

  قابلیت های جدید آیفون 16؛ چه چیزهایی در انتظار شماست؟

ترفندهای مربوط به دوربین گوشی آیفون

ترفند‌های دوربین آیفون

 • تبدیل ارز

یکی از ترفندهای گوشی آیفون دارای IOS 16 تبدیل ارز است. با این قابلیت دیگر نیازی به جست‌وجو در وب‌ها و وارد کردن دستی ارقام و اعداد نیست تنها کافی است دوربین موبایل خود را باز کرده و روی متن قرار دهید سپس روی آیکون Scan که گوشه سمت راست و پایین صفحه قرار دارد ضربه زده و گزینه Convert را در پایین و سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

 • ترجمه

ترجمه متن‌های مختلف یکی از ترفندهای جالب برای گوشی آیفون محسوب می‌شود که با آپدیت کردن موبایل خود به IOS 16 می‌توانید از آن استفاده کنید. برنامه دوربین را باز و روی متن مدنظر خود تنظیم کنید سپس روی گزینه انتخاب متن ضربه بزنید تا بتوانید متن شناسایی شده را انتخاب کنید در نهایت با استفاده از گزینه Translate می‌توانید ترجمه سریع متن را داشته باشید.

 • سلفی آینه‌ای

یکی دیگر از ترفندها سلفی آینه‌ای است. بسیاری از ما عادت کرده‌ایم برای بررسی ظاهر خود از انعکاس چهره خود روی صفحه نمایشگر موبایل استفاده کنیم به همین منظور آیفون تصویر دوربین جلو را مانند آینه نمایش می‌دهد چنانچه در این حالت عکسی بگیرید ابتدا تصویر حول محور عمود وارونه و سپس به حالت غیر آینه‌ای ذخیره می‌شود. اگر علاقه‌ای به این قابلیت ندارید کافی است از تنظیمات به Camera بروید و گزینه Mirror front camera را روشن کنید.

 • قفل کردن فوکوس و نوردهی دوربین

دوربین را باز کرده و انگشت خود را روی صفحه نگه داریم تا کادر AE/AF Locked نمایان شود حالا دیگر با هر گونه چرخش تنظیمات فوکوس و دوربین حفظ می‌شود.

 • ثبت هم‌زمان ویدئو و عکس

ثبت هم‌زمان عکس و ویدئو از جمله ترفندها است. کافی است در هنگام ویدئو گرفتن گزینه شاتر کنار دکمه ویدئو را لمس کنید تا عکس‌هایی با کیفیتی هم اندازه سایر عکس‌ها توسط حسگرهای دوربین ثبت شود.

 • ترفند خاموش کردن آیفون

به طور عادی برای خاموش کردن موبایل خود کافی است دکمه پاور را فشار داده و به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا Slide to power off نمایان شود و سپس گزینه Power را انتخاب کنید دقت شود که برای آیفون x تا 13 این روش به تنهایی پاسخگو نیست ولی نیازی هم به استفاده از ترفندهای گوشی آیفون 13 ندارید بلکه کافی است همراه دکمه پاور دکمه دیگری را هم فشار داده و نگه دارید.

  بررسی و رفع ارور weak security در آیفون و آیپد

اما اگر بنا به هر دلیلی این روش عمل نکرد چه؟ چگونه گوشی آیفون را خاموش کنیم؟ برای همه مدل‌ها به جز iphone X، iphone 8، iphone 8 Plus، iphone 7 Plus و iphone 7 با فشردن دکمه Power و Home به صورت هم‌زمان به مدت 10 ثانیه موبایل خاموش می‌شود.

برای iphone 7 و iphone 7 Plus نیز ترفندها کاربرد دارد تنها کافی است دکمه پایینی صدا یا volume و Power را به مدت 10 ثانیه فشار دهید. دارندگان iphone 8 و مدل‌های پس از آن ابتدا دکمه بالایی صدا را فشار داده و رها کنند و بعد دکمه پایین صدا را فشار داده و رها کنند در آخر دکمه Power را چند ثانیه نگه دارند تا موبایل خاموش شود.

 • ترفند پاک کردن اطلاعات آیفون

چنانچه موبایل اپل خود را گم کرده‌اید یا به سرقت رفته است از طریق ترفندهای گوشی آیفون می‌توانید نسبت به پاک کردن گوشی آیفون خود اقدام کنید. برای انجام این کار دو راه دارید یکی از طریق آی کلود و دیگری از طریق آی تیونز که در ادامه به آن می‌پردازیم.

آی کلود: وارد سایت آی کلود شده و لاگین کنید گزینه Find my iphone را انتخاب کنید (برای دریافت کد تأیید از آیفون دیگری که به همان حساب آی کلود متصل است استفاده کنید و یا از طریق ایمیل با پشتیبانی اپل ارتباط بگیرید.) در ادامه باید در منو کشویی موبایل آیفون خود را انتخاب کرده و گزینه Erase را انتخاب کنید.

آی تیونز: برای این کار به آخرین نسخه آی توینز سیستم، آیفون آپدیت شده به آخرین نسخه موجود و سیم شارژر نیاز دارید. با استفاده از کابل موبایل را به سیستم وصل کنید و با وارد کردن رمز گزینه Trust device را انتخاب کنید تا آی تیونز به صورت خودکار باز شود. در سمت چپ صفحه دستگاه خود را انتخاب کنید و روی گزینه Restore iphone کلیک کنید. (چنانچه از سیستم ویندوزی استفاده می‌کنید باید به تب Summary بروید تا به Restore iphone برسید.)

معرفی ترفندهای مربوط به حذف و بازیابی پیام ها در آیفون

ترفند مربوط به پیام‌ها در آیفون

 • بازیابی پیام‌های اخیراً حذف شده در Message

از ترفندهای گوشی آیفون 7 آپدیت شده می‌توان به بازیابی پیام‌های Message در IOS 16 اشاره کرد. در برنامه Message قسمتی به نام Recently Deleted وجود دارد که پیام‌های حذف شده را به مدت 30 روز حفظ می‌کند و بعد از آن برای همیشه حذف می‌شوند. گزینه Edit در بالا و سمت چپ صفحه را لمس کنید تا به پوشه Recently Deleted دسترسی پیدا کنید.

 • حذف کردن پیام در iMessage

از ترفندهای گوشی آیفون ۶ برای حذف کامل پیامی که در 15 دقیقه اخیر در iMessage ارسال کرده‌اید کافی است موبایلتان را به آخرین نسخه آپدیت کرده و روی پیام مدنظر ضربه زده و مکث کنید تا گزینه Undo Send ظاهر شود با لمس این گزینه به هر دو طرفین اعلام می‌شود که پیام حذف شده است.

استفاده از ماوس در آیفون/ دریافت فرمان با ضربه به پنل پشتی

 • استفاده از ماوس در آیفون

با استفاده از ترفندهای گوشی آیفون 11 و یا هر مدل دیگری با آپدیت سیستم عامل خود به IOS 13 می‌توانید به جای استفاده از انگشت با استفاده از ماوس با موبایلتان کار کنید.  به Accessibility بروید و سپس با انتخاب گزینه Touch گزینه‌ی Assistive را فعال کنید حالا کافی است از بخش Device به Bluetooth device رفته و ماوس را با دستگاه خود جفت کنید.

 • دریافت فرمان با ضربه به پنل پشتی آیفون

یکی از ترفندهای گوشی آیفون 12 و یا هر مدلی که به IOS 14 آپدیت شده است دریافت فرمان با ضربه به پنل پشتی است. با استفاده از این قابلیت می‌توان فرمان‌های متفاوتی همچون فراخواندن سیری، اسکرین شات گرفتن صفحه، قفل صفحه، بی‌صدا کردن تلفن و کنترل صوتی را اجرا کرد به Accessibility بروید و سپس با انتخاب گزینه Touch گزینه‌ی Back up را روشن کنید تا این قابلیت فعال شود.

  بهترین تبلت قلم دار بازار ایران

ترفندهای مربوط ردیابی گوشی گم شده آیفون

 • ردیابی آیفون

چنانچه آیفون شما گم شده و یا به سرقت رفته است و حتی خاموش و یا به تنظیمات کارخانه برگشته باشد می‌توانید با استفاده از ترفندهای گوشی آیفون 5s ارتقا یافته به IOS 15 موبایلتان را ردیابی کنید. از این قابلیت می‌توانید تا 5 ساعت بعد از خالی شدن باتری استفاده کنید. مادامی که Find my network روشن است حتی اگر آیفون خاموش باشد می‌توانید موبایل خود را از طریق برنامه Find my پیدا کنید.

جهت مشاهده تنظیمات جدید به طور پیش فرض فعال شده می‌توانید به تنظیمات رفته و گزینه‌های Apple ID، Find my و Find my iphone را انتخاب کنید.

 • اعلان هشدار صداها در آیفون

یکی از ترفندهای گوشی آیفون ۱۲ یا هر مدل ارتقا یافته به IOS 16 قابلیت شناسایی و هشدار صداها است. در ابتدا گیج کننده است اما با یک مثال همه چیز حل می‌شود فرض کنید با هدفون در حال گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان با صدای بلند هستید در نتیجه صداهای محیط پیرامون مثل زنگ در را نمی‌شنوید اما آیفون این صدا را شناسایی کرده و با دادن پیامی روی صفحه شما را مطلع می‌سازد.

برای استفاده از این قابلیت می‌توانید به تنظیمات رفته و با انتخاب گزینه Accessibility گزینه‌ی Sound recognition را لمس کنید تا از صداهای پیرامون خود مطلع شوید.

جمع بندی

هر نسخه IOS و یا iPadOS منتشر شده توسط شرکت اپل قابلیت‌های پیدا و پنهان جذابی دارد که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست. در این مقاله سعی کردیم به برخی ترفندهای گوشی آیفون 6 و سایر مدل‌های ارتقا یافته اشاره کنیم. اعلان هشدار صدا، ردیابی موبایل، ترجمه متن، تبدیل ارز، مخفی کردن برنامه‌ها و استفاده از ماوس به جای انگشت از جمله ترفندهای مخفی گوشی آیفون 6 و یا مدل‌های بالاتر و ارتقا یافته آیفون‌اند.

با استفاده از این ترفندها می‌توان در مواقع بحرانی همانند گم شدن و یا سرقت موبایل نسبت به نجات اطلاعات و موبایل خود اقدام کرد. با استفاده از ترفندها می‌توان در صورت هنگ کردن موبایل را جهت رفع مشکل به راحتی خاموش کرد به علاوه دانستن قابلیت‌های پنهان آیفون امکان استفاده راحت و حداکثری از موبایل را به وجود آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --