وبلاگ

آموزش بازگشت آنتن و رجیستر آیفون 14

تصویر رجیستری گوشی های ایفون

کاربران دستگاه‌های آیفون همیشه با مشکلاتی نظیر تحریم مشکلات ساخت اپل آیدی عدم پشتیبانی بعضی از برنامه‌ها و… درگیر هستند. کاربران گوشی آیفون ۱۴ نیز از این مسئله مستثنی نیستند.

بعد از گذشت مدت ها، کاربران دستگاه‌ آیفون ۱۴ هنوز با رجیستری آن مشکل دارند و مشکلات آنتن دهی زیادی را تجربه می‌کنند و بسیاری از مشتریان بعد از این که آیفون 14 را خریداری می‌کنند، با مشکل نبود آنتن و رجیستری مواجه می‌شوند. نداشتن آنتن، باعث مشکلات زیادی برای افراد می‌شود، مشتریان نمی‌توانند که تماس برقرار کنند، پیامک بزنند و یا به اینترنت خود گوشی متصل بشوند.

برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکل آنتن بعد از خرید آیفون بهتر است که دارندگان این مدل گوشی، آموزش بازگشت آنتن و رجیستر آیفون 14 را ببینند تا اگر این مشکل برای آن‌ها نیز به وجود آمد، بتوانند به راحتی آن را حل و فصل کنند.

 

گرچه بسیاری از کاربران بر این باور هستند که دورزدن رجیستری آیفون ۱۴ ممکن نیست، اما این مسئله نشدنی نیست و با انجام ترفندهایی که در ادامه این مقاله از فروشگاه همراه سیب درخشان ذکر کرده‌ایم می‌توانید برای حل مشکل رجیستر کردن گوشی آیفون ۱۴ اقدام کنید.

اما قبل از اینکه به این مطلب بپردازیم بهتر است بدانیم که اصلاً رجیستری گوشی به چه معناست؟

رجیستری گوشی تلفن همراه چیست؟

رجیستری گوشی تلفن همراه به معنای ثبت شماره سخت‌افزاری پایه سیم‌کارت یک گوشی در سامانه اپراتور‌های ایران است. این ثبت‌نام برای تعیین اینکه آیا این گوشی مجاز به استفاده در شبکه‌های ارتباطی است یا خیر، انجام می‌شود.

این رجیستری برای جلوگیری از واردات قاچاق گوشی‌های غیرمجاز و پیدا کردن گوشی‌های بدون مجوز توسط اپراتور‌ها ایجاد شده است. با این رجیستری، اپراتور‌ها می‌توانند استفاده از گوشی‌های غیرمجاز را محدود کنند و با افرادی که از گوشی‌های بدون مجوز استفاده می‌کنند، به عنوان متخلف برخورد کنند.

به طور کلی، رجیستری گوشی تلفن همراه برای محدود کردن استفاده از گوشی‌های غیرمجاز و بی مجوز در شبکه‌های ارتباطی ایجاد شده است و در صورت وجود نقص‌های فنی، مشکلاتی برای کاربران و اپراتورها به همراه دارد.

علت رجیستر نشدن و نبود آنتن آیفون 14

افرادی که جدیداً آیفون ۱۴ را خریداری کردند، یکی از مشکلاتی که برایشان به وجود آمده است، مشکل آنتن دهی گوشی‌های همراهشان بوده است. یکی از اصلی‌ترین دلیل‌هایی که باعث می‌شود گوشی آیفون ۱۴، رجیستر نشده باشد، این است که این گوشی‌ها قیمت بسیار بالایی را دارند. با دیدن آموزش بازگشت آنتن و رجیستر آیفون 14 می‌توان این مشکل را حل کرد. کاربران اگر که نتوانند این مشکل را حل کنند، مشکلات زیادی برایشان به وجود خواهد آمد و ممکن است که گوشی به تعمیر نیاز داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  ساعت شیائومی MI

از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است که دارندگان گوشی آیفون ۱۴ نتوانند گوشی را رجیستر کنند، این است که امروز در کشور ما واردات گوشی‌هایی که بالاتر از ۶۰۰ دلار هستند کاملاً ممنوع است و چون این مدل گوشی آیفون ۱۴ قیمت بالاتری را دارد در سامانه همتا ثبت نشده است و باعث می‌شود که رجیستری با مشکل همراه شود. با دیدن آموزش بازگشت آنتن و رجیستر آیفون ۱۴ می‌توان این مشکل را حل کرد.

تصویر گوشی موبایل آیفون 14

آموزش بازگشت آنتن آیفون 14

آموزش بازگشت آنتن و رجیستر آیفون 14

برای حل مشکل رجیستری گوشی‌های آیفون ۱۴ روش‌های مختلفی وجود دارد که سعی کردیم در این مقاله برای شما بهترین روش‌ها را  که کاربران زیادی از آن جواب گرفتند ارائه دهیم. در این صفحه آموزش روش‌های دور زدن رجیستری گوشی آیفون ۱۴ برای مشتریان گذاشته شده است. چندین عملکرد برای این مشکل وجود دارد:

راهکار 1 : از دستگاه IKOS استفاده کنید

روش‌ پیشنهادی ما استفاده از دستگاه IKOS است. سایز این دستگاه کمی بزرگ‌تر از جاکلیدی است و در بازار قیمت‌های متغیری دارد. Ikos یک دستگاه مبدل سیم‌کارت است که در چند مدل در بازار موجود است مانند مدل Ikos k6  که یک مبدل 3 سیم‌کارت کننده  و مدل IKOS K1S که یک مبدل 2 سیمکارت کننده است. استفاده از این دستگاه یکی از کارآمد‌ترین روش­ها است تا بتوانیم آنتن ضعیف در گوشی‌های آیفون ۱۴ را بازیابی کنیم.

هدف اصلی از طراحی این دستگاه رفع مشکل رجیستر در آیفون ۱۴ بوده اما افرادی هم که تمایل دارند از سیمکارت‌های دیگری به طور هم‌زمان استفاده کنند می‌توانند از این دستگاه بهره ببرند. این دستگاه بسیار هوشمندانه عمل می‌کند و با فناوری پیشرفته باعث تقویت سیگنال‌های آنتن می‌شود. به این معنا که حتی در مناطقی که پوشش ضعیفی دارند شما می‌توانید تماس برقرار کنید و داده ارسال و دریافت کنید.

برای کارکردن با این دستگاه ابتدا باید اپلیکیشن IKOS Pro را دانلود و نصب کنید. سپس می‌توانید از طریق بلوتوث، گوشی آیفون ۱۴ خود را با این دستگاه متصل کنید. کلید کنار دستگاه را برای چند ثانیه فشار دهید تا چراغ‌ها شروع به چشمک‌زدن کنند سپس از طریق تنظیمات می‌توانید دستگاه‌ها را جفت کنید.

دستگاه در هنگام اتصال از شما دسترسی‌های مختلفی مانند دسترسی به میکروفن، مخاطبین و… می‌خواهد و شما بهتر است تمام دسترسی را بدهید تا از این طریق بتوانید سیم کارت خود را کنترل کنید.

 

راهکار 2 : سیم کارت را دایورت کنید

 •  وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون ۱۴ شوید و سیم کارت خود را رو حالت G 2 تنظیم کنید. سپس سیم کارت را از گوشی خارج کنید و در دستگاه دیگری وارد کنید.
 • حالا حالت هواپیما گوشی آیفون ۱۴ را فعال کنید و کد دستوری زیر را شماره‌گیری کنید:

# شماره تلفن خودتان *21*

 • اکنون سیم کارت را به گوشی آیفون۱۴ وارد کنید و حالت هواپیما را غیرفعال کنید.
 • در مرحله آخر فقط باید گوشی را از حالت دایورت خارج کنید که برای این کار از کد دستوری زیر استفاده کنید:

#21#

راهکار 3 : بررسی تنظیمات شبکه

مرحله بعدی تنظیمات شبکه است که باید افراد اطمینان حاصل کنند که منطقه‌ای که در آن هستند، تحت پوشش شبکه باشد.

بیشتر بخوانید:  لوازم جانبی اپل واچ (Apple Watch)

روش 1: تنظیمات شبکه را تغییر دهید

این روش یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای این کار است. شما با این روش می‌توانید خیلی ساده اقدام به دور زدن رجیستری آیفون ۱۴ کنید.

 • اول از همه برای اینکه ارتباط با آنتن قطع شود، گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید.
 • وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید. برای این کار از مسیر زیر اقدام کنید:

Setting > Cellular > Cellular Data

 • در این قسمت باید وضعیت اینترنت گوشی خود را تغییر دهید. اینترنت را روی 2G، 3G، 4G و یا 5G قرار دهید البته اگر روی LTE باشد. همچنین اگر بر روی 2G، 3G، 4G و یا 5G قرار داشت، آن را به LTE تغییر دهید. فرقی ندارد روی کدام حالت قرار می‌دهید، هدف این است که وضعیت فعلی را تغییر دهیم.
 • حالا گوشی خود را از حالت پرواز خارج کنید و منتظر بمانید آنتن باز گردد. اگر بعد از گذشت دقایقی آنتن شما بازنگشت، گوشی خود را یکبار مجدداً خاموش و روشن کنید.
 • به‌خاطر داشته باشید که گوشی نباید در حالت پرواز روشن شود، اما اگر این اتفاق افتاد فقط کافی است گوشی را از این حالت خارج کنید و منتظر بازگشت آنتن بمانید.

در واقع در این روش زمانی که شما وضعیت اینترنت گوشی و آنتن را تغییر می‌دهید، سیم‌کارت شما سعی می‌کند تا به شبکه جدیدی وصل شود که در این حالت امکان بازگشت آنتن وجود خواهد داشت.

اگر این روش برای شما نتیجه داد پس به شما تبریک می‌گوییم اما در غیر این صورت از روش‌های بعدی استفاده کنید.

عکس گوشی آیفون 14

راهکارهای حل مشکل آنتن و رجیستر آیفون 14

روش 2: تنظیمات شبکه را ریست کنید

این روش هم مانند روش قبلی بسیار ساده است. در واقع زمانی که شما تنظیمات گوناگونی روی گوشی خود اعمال کردید و شبکه را به هم زده باشید این روش به شما کمک می‌کند. برای این کار طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • از مسیر زیر وارد تنظیمات گوشی خود شوید:

Settings > General

 • حال به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Transfer or Reset iPhone برسید و آن را انتخاب کنید.
 • از بین گزینه‌های پیش رو، گزینه Reset را انتخاب کنید.
 • حالا 5 گزینه برای شما نمایش داده می‌شود، از میان گزینه‌ها، Reset Network Settings را انتخاب کنید و دکمه تایید را بزنید.

حالا منتظر باشید تا گوشی شما مجدداً راه‌اندازی شود. برای دور زدن رجیستری گوشی آیفون ۱۴ این روش یکی از سریع‌ترین روش‌هاست.

راهکار 4 : از یک گوشی اندرویدی کمک بگیرید!

در این روش از یک دستگاه اندرویدی استفاده کنید تا بتوانید رجیستری آیفون ۱۴ را دور بزنید. از 2 روش می‌توان از گوشی‌های اندرویدی بهره برد.برای این کار طبق مراحل زیر پیش بروید:

روش 1:

 • ابتدا گوشی آیفون ۱۴ خود را روی حالت پرواز قرار دهید
 • حالا سیمکارت خود را از گوشی آیفون ۱۴ خارج کنید و داخل گوشی اندرویدی وارد کنید و گوشی را روشن کنید.
 • تنظیمات گوشی را روی G4 قرار دهید و سپس گوشی را خاموش کنید و سیم کارت را از دستگاه خارج کنید.
 • در مرحله آخر باید این را به‌خاطر بسپارید که این مرحله را کمی سریع‌تر انجام دهید. دستگاه آیفون ۱۴ را یکبار ریست کنید و قبل از اینکه دستگاه راه‌اندازی شود سیمکارت را وارد گوشی کنید.
بیشتر بخوانید:  سامسونگ و شیائومی، پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ایران در فروردین 1403

روش 2:

 • ابتدا وارد تنظیمات شبکه گوشی آیفون ۱۴ خود از مسیرهای گفته شده در روش‌های قبلی شوید و شبکه را روی حالت LTE بگذارید.
 • حال حالت هواپیما را فعال کنید و سپس سیم‌کارت را خارج کرده و داخل یک دستگاه اندرویدی قرار دهید.
 • تنظیمات اینترنت دستگاه اندرویدی را رو G3 قرار دهید.
 • اکنون با گوشی اندرویدی حدوداً یک دقیقه تماس برقرار کنید.
 • حال دستگاه اندرویدی را رو حالت هواپیما قرار دهید و سیم‌کارت را خارج و مجدد در گوشی آیفون ۱۴ وارد کنید.

راهکار 5 : جاسازی دوباره سیم کارت

برای حل این مشکل بهتر است که یک بار سیم کارت را خارج کرده و دوباره آن را سر جای خودش قرار داد. اگر که سیم‌کارت سوخته شده یا مسدود شده باشد و یا سیم کارت روی گوشی دیگری فعال شده باشد، آنتن گوشی غیر فعال می‌شود.

تصویر گوشی اپل آیفون 14

آموزش دور زدن رجیستر آیفون 14

راهکار 6 : ری استارت کردن گوشی آیفون

می‌توان با استفاده از دکمه افزایش صدا و دکمه کاهش صدا یک بار گوشی را ری استارت کرده و از اول دوباره راه اندازی کنید.

راهکار 7 : بررسی رجیستری گوشی

یکی از مشکلاتی که باعث می‌شود که آنتن گوشی مشکل دار باشد، نبود رجیستری برای گوشی است. برای افراد کاملاً از رجیستری گوشی آگاه باشند، می‌توانند در سامانه همتا وارد شده و گوشی‌هایی که انتقال مالکیت به نام آن‌ها انجام شده است را مشاهده کنند.

راهکار 8 : به‌روزرسانی سیستم عامل

به روز نبودن سیستم عامل آیفون، از مهم‌ترین دلایلی است که باعث می‌شود آنتن گوشی شما دچار مشکل شود. حتماً باید سیستم عامل در آخرین نسخه باشد.

راهکار 9 : فعال کردن حالت پرواز

یکی از راهکارها این است که گویشی به حالت پرواز برود. در بخش منوی گوشی، این گزینه قابل مشاهده است.

نکات مهم قبل از رجیستر شدن آیفون 14

افرادی که قصد دارند گوشی موبایلشان را رجیستری کنند، حتماً باید آموزش بازگشت آنتن و رجیستر آیفون 14 را مشاهده نمایند. در مرحله اول باید  سریال  IMEI به شماره ۷۷۷ ارسال شود. احراز هویت در رجیستری کردن باید حتماً انجام بشود. اگر که در رجیستری کردن مشکلی به وجود بیاید، می‌توان با سامانه همتا به صورت تلفنی در ارتباط بود و با پشتیبانی همتا می‌توان تماس گرفت.

اطلاعات گوشی باید به صورت کامل درستی وارد شود. اگر که این گوشی به حالت مسافری وارد کشور شده است، باید در سه ماه گذشته یک بار ورود و خروج از کشور وجود داشته باشد. این ها یک سری نکات آموزش بازگشت آنتن و رجیستر آیفون 14 هستند.

تصویر گوشی آیفون 14

حل مشکل آنتن آیفون 14

جمع بندی

از آن جایی که کاربران محصولات اپل  در ایران همیشه با چالش‌هایی مواجه می‌شوند این بار نیز پس از رونمایی از سری آیفون ۱۴ با مشکلاتی درگیر شدند که مشکل اصلی خریداران سری آیفون ۱۴ رجیستر نشدن و عدم آنتن دهی آن است. البته روش‌های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که ما در این مقاله سعی کردیم بهترین و کاربردی‌ترین آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

یک سری راهکارهایی برای این مشکل بیان شده است. اگر با این راهکارها نتوان که مشکل را حل کرد، باید که حتماً از متخصصین در این زمینه کمک گرفت. قبل از رجیستری بهتر است که نکاتی که بیان شده است را مطالعه کرد تا رجیستری گوشی به مشکل بر نخورد.

17 نظر در “آموزش بازگشت آنتن و رجیستر آیفون 14

 1. امیررضا گفت:

  از این آموزش بازگشت آنتن آیفون ۱۴ جواب گرفتم مرسی. از نظر من گوشیه همه چی تمومیه

  1. کارشناس محصول گفت:

   سلام امیررضا جان، خیلی خوشحالیم که ازین آموزش جواب گرفتی.
   درسته و کمپانی اپل همیشه با عرضه محصولات با کیفیت و خاص خودش افراد رو برای خرید گوشی آیفون جذب کرده.

 2. زهرا گفت:

  سلام من این روش هارو انحام دادم ولی انتنم برنمیگرده🤦🏼‍♀️

  1. کارشناس محصول گفت:

   سلام زهرای عزیز روزت بخیر.معمولا بعد از مدتی دوباره خود آنتن برمیگرده اگه نشد.محصولی به اسم دانگل هست که هم تک سیم کارت موجوده و هم دوسیم کارت.برای این کار سیم کارت رو داخلش قرار بدید و با بلوتوث به گوشی وصل بشید.قیمت هم حدودا ۱۰ میلیون هست.درحال حاضر فعلا داخل سایت موجود نیست انشالا طی چند روز آینده این محصول موجود میشه و میتونید خرید بزنید

 3. کارشناس محصول گفت:

  سلام سیمای عزیز.اول اپلیکیشن IKOS PRO رو از اپ استور گوشی دانلود و برنامه رو نصب کنید بعد از اون بلوثوت گوشی رو یکبار خاموش و روشن کنید و با بلوتوث دستگاه جفت کنید حالا گوشیتون دارای آنتن هست.همچنین میتونید از طریق همین اپلیکیشن سیم کارت خودتون رو مدیریت کنید

  1. مرتضی گفت:

   سلام اگر این دستگاه خریداری شود آیا استفاده از ایر پاد را هم داریم

   1. کارشناس محصول گفت:

    سلام روزتون بخیر بله میتونید استفاده کنید

 4. مسعود گفت:

  سلام وقت بخیر
  هر دو سیم کارت همزمان فعالن؟
  باید بلوتوث دستگاه و گوشی 24 ساعته روشن باشه ؟

  1. کارشناس محصول گفت:

   سلام روزتون بخیر برای استفاده از IKOS بله باید بلوتوث و گوشی روشن باشن.هردوسیمکارت هم فعال میشن.

   1. صنم خداورن گفت:

    سلام وقت بخیر من شنیدم این دستگاه فقط طی یکی دوماه میشه ازش استفاده کرد و دوباره آنتن میره درسته؟

    1. کارشناس محصول گفت:

     سلام صنم عزبز.بله درسته برای حل این مشکل دستگاهی به اسم IKOS هست که میشه ازش استفاده کرد.در دومدل تک سیم کارت و دوسیم کارت.با این دستگاه بطور کامل گوشی دارای انتن هست

 5. شیرین گفت:

  سلام
  من ۱۵پرومکس خریدم میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که درابتدا برای شروع و راه اندازی دستگاه چه سیم کارتی بهتره که بندازیم آیا مدل سیم کارت (رایتل، همراه اول، ایرانسل) تاثیری تو پریدن آنتن داره؟
  آیا دوتا سیم بندازیم احتمال پریدن آنتن بیشتر میشه؟

  1. کارشناس محصول گفت:

   سلام شیرین عزیز .از سیم کارت همراه اول استفاده کنید.سیمکارت ایرانسل آنتن میپره.ولی با همراه اول امکان برگشت آنتن بیشتره

 6. نسیم گفت:

  توضیحات خیلی کامل بود مرسی ولی هنوز امتحان نکردم امیدوارم برای منم جواب بده

  1. کارشناس محصول گفت:

   سلام نسیم جان، امیدوارم این آموزش برات مفید باشه ولی با استفاده از دستگاه مبدل Ikos شانس بیشتری برای برگردوندن آنتن داری

 7. حامد گفت:

  سلام اگر قید اینترنت داده رو بزنید و شبکه رو به 2G بزارین همیشه آنتن خواهید داشت

  1. کارشناس محصول گفت:

   سلام ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون حامد عزیز🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --