وبلاگ

مک بوک بهتره یا لپ تاپ‌های سامسونگ

مک بوک بهتره یا لپ تاپ‌های سامسونگ

یکی از دغدغه‌های مشتریان در زمینه انتخاب یک لپ تاپ حرفه‌ای این است که بین مک بوک یا لپ تاپ اپل و سیستم‌های سامسونگ کدام یک بهتر است. انواع لپ تاپ اپل و سامسونگ در بازارهای امروزی با قابلیت‌های ویژه‌ای ارائه می‌شوند.

هر یک از این لپ تاپ‌ها با قابلیت‌ها و ویژگی‌های مهمی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. از این رو خرید و فروش آن‌ها با در نظر گرفتن این مشخصه‌های فنی مهم انجام می‌گیرد. هر یک از این محصولات تفاوت‌های فاحشی با هم دارند که در ادامه در خصوص این تفاوت‌ها مطالبی را ارائه می‌دهیم.

ویژگی‌های منحصر به فرد سیستم عامل مک بوک و لپ تاپ سامسونگ

مک بوک یا لپ تاپ اپل یک انتخاب ایده آل برای کسانی است که به کیفیت سیستم مورد استفاده خود اهمیت می‌دهند. انتخاب و خرید هر یک از این سری محصولات با بررسی تفاوت‌های این اقلام انجام می‌شود. در حین انتخاب هر یک از آن‌ها به سیستم عامل به کار رفته در مک بوک‌ها و لپ تاپ‌ها توجه می‌شود.

در هر یک از سری محصولات اپل از سیستم عامل مکینتاش استفاده می‌شود. این سیستم عامل در هر یک از سری محصولات مک بوک تغییر کرده است. اپل برای تغییر سیستم عامل ورژن‌های مک بوک‌های خود هزینه‌های بسیار زیادی می‌کند.

به همین خاطر لپ تاپ سامسونگ از نظر سیستم عامل با هم تفاوت‌های وسیعی دارند. در هر یک از مدل‌های لپ تاپ از برندهای مختلف از سیستم عامل ویندوز استفاده شده است. در خصوص بررسی کیفیت هر یک از سیستم عامل‌های مورد نظر، به کارایی لپ تاپ و کاربرد شما از هر یک از این محصولات توجه می‌شود.

برای هر یک از کاربران استفاده از یکی از این سری محصولات مناسب است. مک بوک یا لپ تاپ اپل از نظر سیستم عامل تفاوت‌های بسیار زیادی با سایر لپ تاپ‌ها دارند.

تفاوت سیستم عامل مک بوک و لپ تاپ

ویژگی‌های مهم مک بوک

لپ تاپ اپل و سامسونگ هر یک با ویژگی‌های به خصوصی ارائه می‌شوند. برای خرید مک بوک اپل باید به این سری ویژگی‌های مهم توجه داشته باشید. برخی از این ویژگی‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • سری محصولات اپل در طولانی مدت به مراقبت کمتری نیاز دارند. این مسئله استهلاک هر یک از آن‌ها را نیز به حداقل می‌رساند. به این ترتیب هزینه‌های تعمیر و مراقبت از هر یک از این سری محصولات بسیار کاهش می‌یابد.
  • ویروس‌ها و بدافزارها به میزان کمتری به این سیستم عامل حمله می‌کنند.
  • تجربه کاربری این سیستم عامل مبتنی بر یونیکس است.
  • نرم افزارهای مورد استفاده در سیستم عامل مک بر رابط کاربری تأکید بسیار زیادی دارند.
  • همه محصولات اپل به سادگی به مک متصل می‌شوند. این ویژگی مهم به شما کمک می‌کند که از قابلیت‌های به کار رفته در این سری محصولات استفاده بهتری داشته باشید.
بیشتر بخوانید:  نقد و بررسی کامل آیپد مینی 2021

مک بوک یا لپ تاپ اپل از این جهات با سری محصولات سامسونگ مقایسه شده و به برتری رسیده‌اند.

ویژگی‌های لب تاب سامسونگ

لپ تاپ اپل و سامسونگ هر یک خصوصیات و مزیت‌های خاص خود را دارند. قابلیت انعطاف پذیری سیستم عامل سامسونگ در همه نسخه‌ها بیشتر از نسخه اپل است. هر یک از این سری محصولات قابلیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری بهتر و مطلوب‌تری دارند. این ویژگی کمتر در مک بوک یا لپ تاپ اپل مشاهده می‌شود. به علاوه جدیدترین نرم افزارهای کاربردی در این سیستم عامل به سادگی اجرا می‌شوند. به همین خاطر بسیاری از کاربران در میان دو محصول لپ تاپ اپل و سامسونگ برای خرید لپ تاپ سامسونگ ترغیب می‌شوند.

مک بوک و لپ تاپ اپل از نرم افزارهای تجاری کمتری پشتیبانی می‌کنند. اما در سری محصولات سامسونگ از نرم افزارهای تجاری بسیار زیادی استفاده می‌شود. بازی‌های رایانه‌ای نیز در لب تاب‌های سامسونگ بیشتر به کار می‌روند. لپ تاپ اپل و سامسونگ هر یک با نرم افزارهای به خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به علاوه سیستم عامل ویندوز همه گیرتر از مدل مک بوک است.

ویژگی‌های لب تاب سامسونگ

مک بوک یا لپ تاپ اپل از نرم افزارهای تجاری کمتری پشتیبانی می‌کنند. اما در سری محصولات سامسونگ از نرم افزارهای تجاری بسیار زیادی استفاده می‌شود. بازی‌های رایانه‌ای نیز در لب تاب‌های سامسونگ بیشتر به کار می‌روند. لپ تاپ اپل و سامسونگ هر یک با نرم افزارهای به خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. سیستم عامل ویندوز همه گیرتر از مدل مک بوک است.

بررسی مشخصه‌های فنی مک بوک و سامسونگ

مک بوک یا لپ تاپ اپل و انواع محصولات سامسونگ از ویژگی‌های فنی به خصوصی برخوردار هستند. قیمت لپ تاپ اپل و سامسونگ اغلب به‌صرفه‌تر از مک بوک تعیین می‌شود. نمایشگرهای سری مک از نظر ویژگی‌های فنی با سامسونگ‌ها تفاوت‌های زیادی ندارند. مک بوک و لپ تاپ اپل با سامسونگ از نظر رزولوشن نیز تفاوت چندانی ندارند. رزولوشن هر یک از آن‌ها در یک سطح قرار می‌گیرد.

پردازنده‌های به کار رفته در لپ تاپ اپل و سامسونگ تفاوت‌های زیادی با هم دارد. در سری محصولات سامسونگ از پردازنده اسنپ دراگون استفاده شده است. اما در مک بوک از سری تراشه‌های مدل اینتل استفاده می‌شود. رم‌های به کار رفته در سری محصولات مک بوک و لپ تاپ اپل بین ۸ تا ۱۶ متغیر هستند. اما در سری محصولات سامسونگ از رم ۸ گیگابایتی استفاده شده است.

بیشتر بخوانید:  تفاوت هدفون، هدست و هندزفری + بررسی کاربرد هر یک

انواع لپ تاپ اپل و سامسونگ از حافظه‌های داخلی مختلفی برخوردار هستند. در محصولات سامسونگ از حداکثر حافظه ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی استفاده شده است. اما در سری محصولات اپل بیشترین حافظه در حدود ۱ ترا تعیین می‌شود. پورت‌های به کار رفته در هر یک از این سری محصولات نیز با هم متفاوت است. در ساختار هر یک از آن‌ها از پورت‌های مختلفی استفاده شده است. وزن جدیدترین محصولات سامسونگ کمتر از مک بوک‌های اپل تعیین می‌شود.

طراحی محصولات اپل و سامسونگ

هر یک از سری محصولات اپل و سامسونگ از حیث طراحی نیز تفاوت‌هایی با هم دارند. شاسی‌های به کار رفته در مک بوک یا لپ تاپ اپل بسیار ظریف طراحی شده و مقاومت آن‌ها بسیار بالا است. زیبایی ساختار بدنه هر یک از این اقلام نیز توجه مشتریان را جلب کرده است. در صورتی که فاکتور زیبایی را برای انتخاب هر یک از این سری محصولات مورد توجه قرار دهیم، بی شک لپ تاپ سامسونگ در جایگاه بهتری قرار می‌گیرد و از حیث ظاهر بهتر از مدل مک بوک طراحی شده است.

در میان سری محصولات سامسونگ گلکسی بوک با ظاهری شیک و منحصر به فرد تولید شده است. وزن و ضخامت این لپ تاپ‌ها نیز بسیار بهتر از سری محصولات مک بوک است. در خصوص طراحی ظاهر هر یک از این محصولات سری ساخت آن‌ها مهم نیست. طراحی مدل‌های قدیمی‌تر برخی از این محصولات نیز از ظاهر زیبایی برخوردار است.

المان‌های به کار رفته در طراحی هر یک از آن‌ها توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. سامسونگ در رنگ بندی محصولات خود نیز تنوع قابل توجهی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بررسی شارژدهی باتری لب تاب‌های سامسونگ

در حین خرید هر یک از سری محصولات اپل یا سامسونگ به مدل باتری آن‌ها نیز توجه ویژه‌ای می‌شود. مک بوک‌های اپل با شارژ دهی قابل توجهی تولید و ارائه شده‌اند. هر یک از آن‌ها در حدود ۹ ساعت شارژدهی دارند و در طول روز کمتر به اتصال به شارژر احتیاج پیدا می‌کنند. این مک بوک‌ها هر یک با روشنایی ۱۵۰ نیتی و وب گردی در دسترس کاربران قرار می‌گیرند و در حدود ۹ ساعت بدون نیاز به شارژ عمل می‌کنند. اما از پردازنده‌های به کار رفته در این لپ تاپ‌ها انتظار قدرت شارژ بیشتری می‌رود.

سامسونگ در زمینه کیفیت باتری عملکرد بهتری داشته است. گلکسی بوک سامسونگ با شارژدهی ۲۳ ساعته بهتر از مدل اپل عمل می‌کند. این قابلیت مهم در قیاس با قیمت به‌صرفه‌تر سری محصولات سامسونگ بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:  مقایسه هدست گیمینگ و معمولی "بررسی تفاوت عملکرد و کیفیت"

بررسی شارژدهی باتری لب تاب‌های سامسونگ

مقایسه کیبورد لب تاب‌های اپل و سامسونگ

در بررسی‌های اولیه کیبورد سامسونگ و مک بوک یا لپ تاپ اپل کیبورد آن‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. شکست کیبوردهای مورد استفاده در مک بوک، کار ساده‌ای است. کیبوردهای مورد استفاده در سیستم مک بوک عملکرد ساده‌ای دارد. این کیبورد به صورت پروانه‌ای طراحی و تولید شده است. راحتی استفاده از آن برای کسانی که از قابلیت کیبورد لپ تاپ بیشتر استفاده می‌کنند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

عملکرد مناسب و عمق کم این کیبوردها از محدودیت‌های استفاده از آن‌ها به شمار می‌رود. مکانیزم کیبوردهای این سیستم‌های پیشرفته کمی نیاز به بررسی و اصلاح دارد. به همین خاطر این کمپانی در سری محصولات پرو ۱۶ خود این قابلیت را با تفاوت‌های جدی همراه کرده است.

بررسی عملکرد لپ تاپ سامسونگ و اپل

عملکرد هر یک از این سری محصولات نیز با هم تفاوت دارد. پردازنده‌های به کار رفته در هر یک از این سیستم‌ها بسیار باکیفیت هستند. به همین خاطر کارایی آن‌ها به حد مطلوب می‌رسد. عملکرد این پردازنده‌ها در هر یک از برنامه‌های سنگین اجرایی مناسب است.

مک بوک‌های اپل این روزها در چند سری ارائه می‌شوند. برخی از مدل‌های این لپ تاپ‌ها در سری مک بوک، مک بوک ایر، مک بوک پرو و… به فروش می‌رسند. صدای هر یک از این سری محصولات بسیار مناسب تعیین می‌شود.

رقابت سامسونگ و انواع مک بوک یا لپ تاپ اپل در سال‌های اخیر به اوج خود رسیده است. هر یک از آن‌ها در تلاش هستند که با افزودن قابلیت‌های بیشتر به محصولات خود، در این رقابت به پیروزی برسند. لب تاب‌های جدید سامسونگ توانسته‌اند در بسیاری از ویژگی‌ها از مدل‌های مک بوک پیشی بگیرند. از این رو این روزها شاهد گسترش خرید و فروش هر یک از این محصولات هستند. با این حال بسیاری از ویژگی‌های کاربردی محصولات اپل همواره توجه مخاطبین را جلب می‌کند.

بررسی عملکرد لپ تاپ سامسونگ و اپل

جمع بندی

در خصوص بررسی ویژگی‌های هر یک از این محصولات باید انواع آن‌ها را با محصولات برندهای دیگر نیز مقایسه کنید. سامسونگ یکی از رقبای سرسخت محصولات اپل محسوب می‌شود. به همین خاطر نیز بسیاری از مخاطبین امروزی به دنبال بررسی ویژگی‌ها و مشخصه‌های این محصولات هستند. توصیه می‌کنیم، برای خرید هر یک از این محصولات به ویژگی‌ها و مشخصه‌های فنی هر یک از آن‌ها توجه داشته باشید. محصولات سامسونگ در بسیاری از ویژگی‌ها برتر از محصولات اپل هستند. اما در برخی موارد نیز اپل برتری خود را حفظ می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --