وبلاگ

مدیریت دسترسی اپ ها به موقعیت مکانی در سیستم عامل اندروید

مدیریت دسترسی اپ ها به موقعیت مکانی در سیستم عامل اندروید

پیشرفت های بسیار زیاد بشر در حوزه تلفن همراه و ارائه خدمات بسیار زیادی از سوی سیستم عامل های مختلف شرکت‌ها، سبب شده است تا بسیاری از اپلیکیشن های جدید نیز امروزه در روی سیستم عامل های این موبایل ها وجود داشته باشد، این اپلیکیشن ها برای فعالیت بهینه خود نیازمند استفاده از امکانات موبایل هستند.

نگرانی همیشگی کاربران در پلتفرم های مختلف اما دسترسی به موقعیت مکانی است که تقریبا یکی از موارد بسیار مهم نیز در این حوزه را شامل می‌شود، با وبسایت همراه سیب همراه هستید تا دسترسی به موقعیت مکانی در سیستم عامل اندروید را کاملا بررسی کنید و در صورت لزوم تغییراتی را مدنظر خود درج کنید، تا انتهای این پست وبلاگی با وبسایت سیب اپ همراه باشید.

چرا دسترسی به موقعیت مکانی لازم است؟

شما ممکن است در طول استفاده از یک اپلیکیشن کاربردی برروی سیستم عامل اندروید خود، اجازه استفاده از موقعیت مکانی خود را به برنامه موردنظر بدهید تا فعالیتی بهینه را به خدمت شما ارائه دهد، اما این مسئله هنگامی که به آن فکر می‌کنید مقداری اهمیت پیدا می‌کند که چرا یک اپلیکیشن باید به موقعیت مکانی موبایل شما دسترسی داشته باشد؟

  چجوری توی گوشی شیائومی تبلیغات رو حذف کنم؟

اکثر اپلیکیشن های موفق در دنیا، بستر شبکه امنی را برای کاربران تهیه می‌کنند و برنامه‌‌نویسان خبره‌ای را در این حوزه استخدام می‌کنند، اما نباید فراموش کرد که رعایت بسیاری از موارد امنیت موبایل به عهده کاربر است و هر خطری ممکن است در کمین شما و اپلیکیشن های مختلف باشد.

نگران نباشید، اقتضای کاربرد بسیاری از برنامه های مختلف مانند لوکیشن یاب ها یا نقشه‌یاب ها، استفاده از موقعیت مکانی شما است، البته مصادیق بسیار زیادی برای انتخاب یک برنامه بهینه وجود دارد که در ادامه به خدمت شما ذکر خواهد شد.

چگونه می‌توان از امن بودن یک برنامه اطمینان حاصل کرد؟

بستر امروزی اینترنت پیشرفت های ارتباطی زیادی را به انسان ها بخشیده است، اما نباید فراموش کنید که خرابکارانی برای هک کردن موبایل شما وجود دارند که به مقاصد مختلف، ممکن است قصد نصب بدافزارهای مختلفی را برروی موبایل اندرویدی شما داشته باشند، با رعایت موارد زیر شما می‌توانید از این خطرات اندرویدی در امان باشید:

برنامه های مدنظر خودرا از منابع معتبر تهیه کنید

سعی کنید همیشه از اپ استور هایی برنامه هارا دانلود کنید که اعتبار دارند و توسط موبایل شما معرفی می‌شوند، سعی کنید هرگز از نسخه های نصبی که به صورت فایل در بستر اینترنت وجود دارند یا برای شما ارسال می‌شوند خودداری کنید.

برنامه های کاربردی را تنها از منابع اصلی خود تهیه کنید

ممکن است اشخاصی در بستر وب یا سایر پیامرسان های خارجی به بهانه کرک شدن یک برنامه پولی و دانلود رایگان به شما پیشنهاد نصب اپلیکیشن هارا بدهند، بهتر است در این موارد تنها این برنامه هارا نزد مقاصد اصلی خودشان تهیه کنید.

  بررسی و مقایسه‌ی محصولات مختلف اپل

برنامه های امن برای دسترسی باید درخواست ارسال کنند

درست متوجه شدید، هنگام نصب یک برنامه بی‌خطر در ابتدا اعلان هایی برای شما ارسال می‌گردد که مثلا این برنامه قصد دارد از لوکیشن موبایل شما، لیست مخاطبان و دیتای شما برای کاربری خود استفاده کند، اما اگر برنامه هایی را نصب کردید که بدون اجازه شما و اعلان قبلی از این موارد استفاده کردند قطعا برنامه های استانداردی نیستند.

مراقب فضای آزاد اندروید باشید!

یکی از دلایلی که همیشه کاربران دستگاه های اندرویدی را انتخاب می‌کنند، محدود نبودن استفاده از آنها مانند بلک‌بری یا آی‌او‌اس است، این نبود محدودیت برای شما بسیار مناسب است اما نباید فراموش کنید که این محدودیت می‌تواند نرم‌افزار های خطرناکی را به صورت ناخواسته برروی موبایل شما پیاده کند، بهتر است در نصب برنامه های مختلف همیشه جانب احتیاط را رعایت کنید.

چگونه می‌توان دسترسی برنامه‌هارا به موقعیت مکانی موبایل بررسی کرد؟

برای دسترسی به موقعیت مکانی در سیستم عامل اندروید شما می‌توانید به دوصورت زیر دسترسی برنامه‌هارا مشاهده کنید:

شیوه نخست: بررسی از طریق اپلیکیشن

این شیوه به صورت بررسی دسترسی های یک اپلیکیشن خاص است، تنها کافی است آیکون اپلیکیشن را برروی منو موبایل خود چند ثانیه نگهدارید و وارد قسمت دسترسی ها بشوید، در این قسمت می‌توانید اجازه دسترسی اپلیکیشن را به موارد مختلف مشاهده کنید که گزینه موقعیت مکانی موبایل شما یکی از نسخه های زیر خواهد بود.

برای درک بیشتر تصویر زیر را مشاهده می‌کنید که ما دسترسی اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ را بررسی کرده‌ایم:

دسترسی اپلیکیشن واتساپ

شیوه دوم : بررسی از قسمت تنظیمات موبایل

در این قسمت شما می‌‎توانید به صورت کامل تمام برنامه های خود را که به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند مشاهده کنید، برروی گزینه تنظیمات موبایل خود کلیک کنید، در میان برنامه ها موردی را که مدنظر دارید انتخاب کنید و اکنون مشاهده می‌کنید که دقیقا برنامه نصبی شما به چه مواردی در موبایل شما دسترسی دارد، می‌توانید با غیرفعال کردن تیک دسترسی ها، استفاده برنامه از یک مورد ویژه را غیرفعال کنید.

  مقایسه اپل واچ سری 9 و سری 8

به عنوان مثال تصویر زیر را مشاهده می‌کنید که اپلیکیشن اس‌ام‌اس موبایل به چه مواردی دسترسی دارد؟

دسترسی اپ اس‌ام‌اس به اندروید

یک برنامه باید دقیقا به چه مواردی دسترسی داشته باشد؟

برای درک اینکه بدانید یک برنامه دقیقا باید به چه مواردی دسترسی داشته باشد بهتر است ابتدا کاربرد برنامه را نیز دقیقا بررسی کنید، مثلا اگر از یک پیام‌رسان خارجی استفاده می‌کنید و نیازی به ارسال موقعیت مکانی خود برای مخاطبان ندارید، طبیعتا برنامه موردنظر شما نیز نیازی به استفاده از لوکیشن شما ندارد.

البته اگر از یک نقشه‌یاب استفاده می‌کنید، دسترسی نقشه‌یاب به این موقعیت شما طبیعتا استاندارد است و اقتضای استفاده از این اپلیکیشن برای کاربردی بهینه، استفاده از موقعیت مکانی شما است.

به ترتیب موارد بالا می‌توانید نیاز یک اپلیکیشن را بررسی کنید و درصورت لزوم می‌توانید دسترسی هر موردی را براساس میل خود قطع یا وصل کنید.

واپسین کلام

موارد بسیار زیادی وجود دارند که در مواجه با تکنولوژی ممکن است نگرانی هایی را برای ما به همراه داشته باشند، در این مقاله، همراه سیب مفتخر به همراهی شما بود تا به صورت کامل دسترسی به موقعیت مکانی در سیستم عامل اندروید را برای شما مورد بررسی قرار دهد.

مواردی که در این نوشتار کاربردی استفاده شد برای تمامی دستگاه های اندرویدی قابلیت استفاده را دارد، اگر به ترفندهای کاربردی برای موبایل اندرویدی خود نیازمند راهنمایی بیشتری هستید می‌توانید از سایر پست های وبلاگ سیب اپ دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --