وبلاگ

بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

تصویر اموزش زبان انگلیسی و بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

امروزه یکی از ضروریات زندگی هر فرد، نه تنها در ایران بلکه کل دنیا، یادگیری زبان انگلیسی یا زبان فراگیر جهانی است. هر فرد در طول زندگی خود به این زبان نیاز پیدا می‌کند. در وهله اول، برای هر دانش‌آموز زبان انگلیسی، این سؤال ایجاد می‌شود که یادگیری زبان چقدر طول می‌کشد؟ که پاسخ این سؤال، بیشتر به افراد بستگی دارد که در ادامه توضیحات کاملی در این زمینه داده شده است. برای یادگیری زبان انگلیسی باید ابزار یا محرکی برای یادگیری داشته باشیم که یکی از بهترین ابزارهایی که در این زمینه استفاده می‌شود، اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی است. برای استفاده از این اپلیکیشن‌ها، ابتدا باید نحوه کار با این اپلیکیشن‌ها را یاد بگیرید. در ادامه با برترین اپلیکیشن‌ها را در بخش معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی آشنا می‌شوید.

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

یکی از سؤالاتی که همه ما شاید در وهله اول آموزش زبان انگلیسی، به ذهنمان برسد این است که آموزش زبان انگلیسی برای یک شخص به طور میانگین چقدر طول می‌کشد. شاید همه ما این تبلیغات را مشاهده کردیم که یادگیری زبان انگلیسی در یک ماه انجام می‌شود؛ ولی این بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و بیشتر برای جذب کاربران است. اگر یادگیری زبان انگلیسی به طور دقیق و اصولی باشد، می‌تواند بازده بالایی داشته باشد. ابتدا باید عواملی در هر یادگیرنده زبان انگلیسی بررسی شود تا مدت زمان یادگیری آن فرد تا فرد دیگر بررسی شود. یادگیری افراد به وضعیت آنها و به عواملی مثل انگیزه افراد وابسته است.

چگونه از برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی بهره ببریم؟

همان‌طور که از نتایج به دست آمده برآورد می‌شود، اپلیکیشن‌های آموزش زبان به تنهایی کارآمد نیستند و زبان آموزان موفق باید یک برنامه یادگیری ساختارمند ایجاد کنند. نتایج، نکاتی را برای استفاده بهینه از اپلیکیشن‌های آموزش زبان ارائه می‌دهد. تعیین هدف‌ها، خواندن کتاب‌ها به زبان مورد نظر، تمرین روزانه حداقل یک ساعت، گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم‌ها به زبان مورد نظر با زیرنویس، تکرار مطالب به صدای بلند و یادداشت کردن آموخته‌ها در یادگیری زبان دوم مؤثر است. آموزش به تنهایی مؤثر نیست، زمانی نتایج آموزش نمایان می‌شود که بعد از آموزش، تمرین و تکرار مداوم مطالب انجام شود.

  نقد و بررسی آیپد پرو 2022

چهار نکته مهم در رابطه با آموزش زبان انگلیسی با اپلیکیشن‌ها

در رابطه با استفاده از اپ‌های آموزش زبان انگلیسی، نکاتی است که باید حتماً در نظر گرفته شود. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

برنامه را به طور مداوم، دنبال کنید

برای آموزش زبان انگلیسی با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف، ما باید یک برنامه و روال روتین برای خودمان در نظر بگیریم. وجود برنامه لازم است تا ذهنمان از دو دستگی و نامنظمی خارج شود و باعث تمرکز ذهن گردد که در بحث معرفی اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی، به این نکته برای پیشبرد اهداف، نگاه به خصوصی شده است.

چهار نکته مهم در رابطه با آموزش زبان انگلیسی با اپلیکیشن‌ها

تمرین زیاد انجام دهید

تمرین کردن، بخش مهمی از آموزش زبان انگلیسی به حساب می‌آید. تمرین به معنی، حرکت به سوی اهداف، تمرین درست، پایبندی و مداومت بر برنامه است که برای پیشبرد یادگیری ما فقط نباید به بعضی بخش‌ها و زمان‌ها آن را محدود کنیم.

بازخورد حتماً داشته باشید

بازخورد دادن بخش مهمی از یادگیری است، هر یادگیری نیاز بازخورد دارد از جمله زبان انگلیسی. از سؤال کردن نترسید و سعی کنید، خودتان را در چالش قرار دهید و از کمک خواستن از دیگران هم ابایی نداشته باشید.

 بازخورد مناسب باعث می‌شود که شما بلافاصله اشتباه خود را متوجه بشوید و همچنین کار خوب خود را تقویت کنید و همچنین باعث می‌شود که به طور درست از وضعیت یادگیری خود مطلع شوید؛ طبق این نکات در بخش معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی، آن اپلیکیشنی مورد علاقه کاربران است که امکان بازخورد به کاربران را دارا است.

انگیزه یادگیری خود را حفظ کنید

انگیزه می‌تواند بخش اعظمی از راه یادگیری زبان انگلیسی را برای ما فراهم کند. انگیزه باعث تلاش مضاعف برای یادگیری می‌شود. وقتی دانش آموزان انگیزه داشته باشند، می‌توانند هدف نهایی خودشان را در ذهنشان تجسم کنند. از این طریق می‌توان، احساس مثبتی که با آن جایگاه به دست می‌آوریم را در ذهنمان تداعی کنیم؛ با این روش، می‌توان به بهترین وجه انگیزه را حفظ کرد.

معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

در ادامه به معرفی برخی از اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی خواهیم پرداخت.

اپلیکیشن چرب زبان

 در بحث معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی یکی از اپلیکیشن‌ها، اپلیکیشن چرب زبان است که محصول کار و تلاش گروه بزرگی از افراد نخبه است که تمام ایرادات و مشکلات آن در طی سالیان متمادی، رفع شده است و نیازی به هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد. با خرید اکانت و دانلود آن می‌توانید به راحتی صاحب یک سایت کاملاً پویا شوید. بخش دیگری از این اپلیکیشن هشت زبان را به علاوه زبان کودکان را شامل می‌شود و شما می‌توانید از بخش‌های دیگری از زبان‌های این اپلیکیشن نیز استفاده کنید.

  تفاوت میان پارت نامبرهای مختلف آیفون چیست؟ + ویدیو

معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن دولینگو

این اپلیکیشن، نسبت به سایر اپلیکیشن‌ها برتری خاصی که دارد به دلیل رایگان بودن برخی از بخش‌های آن است. اپلیکیشن دولینگو بر پایه سرگرمی و بازی چیده شده است که بهترین روش یادگیری برای کاربران شمرده می‌شود. ویژگی دیگری که این برنامه دارد، روند پیشرفت یادگیرنده است که قابل کنترل است. از مشکلات این اپلیکیشن می‌توان به این اشاره کرد که محیط زبان فارسی ندارد.

اپلیکیشن Memrise

این نرم‌افزار با تأکید بر یادگیری بر ۳ ویژگی ساخته شده است.

  •  یادگیری واژگان و عبارات
  •  فهم جملات انگلیسی زبانان حین موقع مکالمه
  •  چت کردن با افراد دیگر

 محبوبیت بالایی که این اپلیکیشن دارد به دلیل رأی یک میلیون و سیصد هزار نفر به این اپلیکیشن است. با رأی مردم نمره میانگین ۵ به این اپلیکیشن داده شده است که نشان از محبوبیت بالای آن است. ویژگی دیگر این اپلیکیشن تسلط به 4 زبان مختلف است.

اپلیکیشن DROPS Visual

این اپلیکیشن به روز که احتمالاً در بقیه سایت‌های فارسی نام آن را هم مشاهده نکرده‌اید، جزو اپلیکیشن‌های جدید و نوآور در زمینه زبان انگلیسی است. این برنامه ضروری‌ترین و مهم‌ترین واژگان را در قالب جملات و عبارات کاملاً به‌روز آموزش می‌دهد. اپلیکیشن کاملاً تصویر محور است و به همین دلیل کلمات را (به دلیل اینکه حافظه دیداری انسان تا ده برابر حافظه نوشتاری قوی است) آسان‌تر یاد می‌گیرید. این اپلیکیشن از زبان شیرین فارسی هم حمایت می‌کند. این اپلیکیشن، یکی از برنامه‌های مورد حمایت زبان آموزان است.

اپلیکیشن واژه آموز

در بحث معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی، اپلیکیشن واژه آموز، برنامه‌ای ساده و کم‌حجمی است که لغات کلیدی زبان انگلیسی را به صورت بخش به بخش و به کمک نمودارهای یادگیری و فلش کارت یاد می‌دهد. منابع به کار گرفته شده برای این اپلیکیشن دو کتاب ۵۰۴ و ۱۱۰۰ هستند. افرادی که در حوزه آموزش زبان انگلیسی گامی برداشته‌اند، حتماً عنوان این دو کتاب را شنیده و با محبوبیت آنها مطلع هستند.

اپلیکیشن زبان انگلیسی با موسیقی چکامه

به وسیله این اپلیکیشن هم‌زمان هم قدرت شنیداری خود را بالا ببرید و تلفظ کلمات و املای آن‌ها و هم ساختار جملات و لغات ترکیبی را با لذت‌بخش‌ترین راه و مجموعه‌ای از بهترین موسیقی‌های دنیا یاد بگیرید، دقت کنید این برنامه به طور کامل رایگان نیست و برای دستیابی به همه امکانات آن، باید بسته آن خریداری گردد.

  بهترین گوشی تا 10 میلیون

اپلیکیشن Hello English

این اپلیکیشن جدا از فضای کلاس زبان که فضای آکادمیکی دارد، می‌تواند به یادگیری زبان شما در همه بخش‌ها از جمله لغت زبان، گرامر زبان‌ها و صحبت کردن کمک کند. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید از وقت‌های مرده خود به خوبی استفاده کنید. ویژگی مهم دیگر این برنامه این است که می‌توانید با استفاده از آن از حالت خسته کننده یادگیری خارج شوید و حالتی فعال برای یادگیری ایجاد کنید. با بازی‌ها و سرگرمی‌های زیادی که در این برنامه وجود دارد؛ اصلاً احساس خستگی نمی‌کنید.

اپلیکیشن ۶۰۰۰ واژه زبان انگلیسی به صورت تصویری

این اپلیکیشن، یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها در حوزه یادگیری است که با حافظه تصویری ما ارتباط دارد و باعث می‌شود که بهتر در ذهنمان به خاطر بسپاریم. این اپلیکیشن، هیچ اتصالی به اینترنت نیاز ندارد و ترجمه واژگان را به ۵۹ زبان زنده دنیا ازجمله فارسی انجام می‌دهد. سطح دشواری واژگان به ترتیب مبتدی، متوسط و دشوار است.

معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی اپلیکیشن ۶۰۰۰ واژه زبان انگلیسی به صورت تصویری

اپلیکیشن EF Hello ( پرکاربردترین در بین کاربران)

در بحث معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی، این اپلیکیشن، یکی از به‌روزترین اپلیکیشن‌های روز دنیا است و بر پایه هوش مصنوعی یا AI بنا شده است و با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان به صورت خیلی واقعی، به گفتگو با هوش مصنوعی بپردازیم. این هوش مصنوعی توانسته است، مکالمات واقعی را به صورت کاملاً مهندسی شده در اپلیکیشن تدوین کند؛ این اپلیکیشن باعث تمرین تلفظ حروف هم می‌شود و می‌تواند همگام با به‌روزرسانی زبان دنیا این هم به‌روزرسانی شود و یادگیری‌اش کامل شود.

نصرت (یادگیری سریع مبتنی بر یادگیری)

این اپلیکیشن یکی از سریع‌ترین و معروف‌ترین اپلیکیشن‌های حوزه آموزش زبان انگلیسی در ایران است که باعث تقویت صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌گردد و همچنین باعث یادگیری واژگان جدید محلی می‌گردد. یکی از ویژگی‌های دیگر این اپلیکیشن می‌توان به هزینه کم و بازدهی زیاد در زمان کم اشاره کرد.

جمع بندی

همان‌طور که می‌دانید زبان یکی از ضروری‌ترین، نیازهای زندگی بشر است. در این نتایج سعی شده در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی با استفاده با اپلیکیشن‌های رایج، تحقیقاتی ارائه شود. در این صفحه سعی شده شما تا حدودی با مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی، عوامل دخیل در یادگیری، چگونگی کار با اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی و معرفی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی آشنا شوید. برای یادگیری زبان انگلیسی، تنها نباید از اپلیکیشن‌ها استفاده کرد. پس از آموزش، تمرین مهم‌ترین مرحله است. ازجمله این اپلیکیشن‌ها می‌توان به دولینگو، چرب زبان، واژه آموز و نصرت و مهم‌ترین آن می‌توان به EF Hello  اشاره کرد. با استفاده از این اطلاعات می‌توان به راحتی بهترین این برنامه‌ها را انتخاب کرد و در جهت بهبود زبان از آنها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --