وبلاگ

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها

مشکل قطع شدن ایرپاد یکی از مشکلاتی است که برای افرادی که ایرپاد دارند به طور مداوم پیش می‌آید. به علاوه گاهی اوقات در شارژ آن‌ها نیز به مشکل برمی‌خورند. برای حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها راه حل‌های ساده‌ای مانند شارژ کردن کامل ایرپادها، شارژ کردن کامل باتری‌ها و یا تغییر دادن بعضی از تنظیمات وجود دارد که می‌توان با این روش‌ها، مشکلات به وجود آمده را به طور کامل حذف کرد. در صورتی که این مشکلات حل نشدند، می‌توانید از افراد متخصص برای راهنمایی بیشتر کمک بگیرید.

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها

ایرپادها برای این که با گوشی‌های همراه اتصال برقرار کنند، نیاز به بلوتوث دارند و کاملاً تنظیمات آن‌ها به بلوتوث بستگی دارد. یکی نمونه از مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها این است که فرایند جفت شدن به شکل درستی انجام نشده است. به‌عنوان‌مثال، ممکن است که ایرپادها با دستگاه‌های آیفون یا آیپد جفت سازی درستی نداشته باشند.

مشکل کار نکردن و متصل نشدن ایرپادزهای اپل در اکثر مواقع به خاطر باتری کم و اشکالات نرم افزاری است که می‌توان با یک روش‌های خاصی این مشکل را به طور کامل رفع کرد. برای حل این مشکل روش‌های ساده بیان شده است که با این روش می‌توان به طور کامل آن‌ها را رفع کرد. اگر این روش‌ها، به کار نیامدند به احتمال زیاد نیاز به تعویض ایرپاد وجود دارد.

برای اطلاع از قیمت و خرید انواع مدل های ایرپاد اپل کلیک کنید.

مشاهده پرطرفدارترین ایرپاد اپل با کلیک روی محصول زیر

 

اتصال مجدد به گوشی با CONTROL CENTER

برای حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها، می‌توان از CONTROL CENTER استفاده کرد. در گوشی‌های آیفون یا آی‌پدها، از منوی بالای صفحه می‌توان گزینه کنترل سرور را پیدا کرد. بعد از آن روی آیکون WIRELESS AUDIO که در قسمت now playing است ضربه بزنید. بعد از این کار، فهرستی از دستگاه‌های صوتی که بی سیم هستند و مورد اسپیکرهای بلوتوثی و لوکیشن‌ها مشاهده خواهند شد. از این قسمت روی آیکونی که برای ایرپاد استفاده می‌شود ضربه بزنید تا صدا منتقل بشود.

مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها با شارژ کردن

اگر که از مک استفاده می‌کنید، در قسمت کنترل سنتر در قسمت بالای صفحه آیکون wireless audio را زده و از آن جا گزینه‌ها قابل مشاهده می‌شوند. می‌توان روی آیکون اسپیکر نیز کلیک کرده و در قسمت Output ایرپاد مورد نظر انتخاب شود. سپس آنها را از گوش درآورده و در داخل کیف قرار داده و سپس از آن بیرون آورده و دوباره امتحان کنید.

حل مشکل کار نکردن ایرپادها با شارژ کردن

زمانی که هندزفری ها به حالت ناگهانی قطع می‌شوند و دوباره ظاهر می‌شوند، نشان می‌دهد که شارژ آنها روبه‌اتمام است. در واقع یکی از انواع مشکل کار نکردن ایرپادها تمام شدن شارژ آنها است. بعد از این که در جعبه شارژ ایرپاد قرار داده شد، در آنها باز نگه داشته شود تا یک خلاصه‌ای از کل باتری که باقیمانده نشان شود. اگر که باتری بسیار کم است بهتر است که به طور کامل شارژ شود و سپس دوباره وصل شود. برای رفع مشکل کار نکردن ایرپاد، این کار بهترین گزینه است.

برای دیدن انواع مدل های هندزفری سامسونگ کلیک کنید.

غیر فعال‌سازی سوئیچ خودکار

شرکت اپل در آموزش حل مشکل کار نکردن ایرپاد به این موضوع اشاره کرده است که گاهی اوقات ایرپادها، به صورت کاملاً خودکار به دستگاه‌های مختلف سوئیچ و جابه‌جا می‌شوند. این یک رفتار هوشمندانه است اما گاهی اوقات علت مشکل کار نکردن ایرپاد، به خاطر همین است. هنگامی که از گوشی آیفون و سیستم عامل مک به صورت کامل هم‌زمان استفاده شود ممکن است که به صورت تصادفی یکی از ایرپادها جدا شده از یک دستگاه، به دستگاه دیگر متصل می‌شود.

این رفتار هوشمندانه می‌توان کنترل کرد و بر اساس عملکرد دستگاه غیرفعال سازی انجام بشود. برای غیرفعال‌سازی در گوشی‌های آیفون و آی‌پدها به قسمت تنظیمات بلوتوث رفته و در روی دکمه i که در کنار ایرپاد است ضربه بزنید. بعد از آن عبارت در قسمت «Connect to this iPhone/iPad»، «When Last Connected to This iPhone» را انتخاب کنید تا غیر فعال‌سازی انجام شود. در سیستم عامل مک در قسمت تنظیمات بلوتوث سیستم رفته و بر روی دکمه i ضربه زده و «Automatically» را به «When last connected to this Mac» تغییر دهید تا تعویض خودکار به بهترین شکل غیرفعال‌ شود.

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها غیر فعال‌سازی سوئیچ خودکار

غیرفعال‌ سازی قابلیت تشخیص دادن گوش

یکی از ویژگی‌های پرکاربرد ایرپادهای هوشمند، تشخیص خودکار گوش است که باعث می‌شود در عمر باتری‌ها صرفه جویی شود. افرادی که تمایل دارند این ایرپادها را در خارج از قاب نگهداری کنند، این ویژگی که در روی سنسورها استفاده شده است، تشخیص می‌دهد که چه زمانی ایرپادها در گوش هستند. بعد از آن که سنسورها اطلاعات موردنیاز را به دست آوردند، از این اطلاعات برای روشن و خاموش کردن خودکار ایرپاد استفاده می‌کنند.

برای خرید انواع هدست و هندزفری کلیک کنید.

گاهی اوقات به خاطر وجود نویزها این حسگرها نمی‌توانند درست تشخیص بدهند و به همین خاطر در قسمت تنظیمات به صورت خودکار غیرفعال سازی انجام می‌شود. برای حل این مشکل در آیفون‌ها و آی‌پدها به قسمت تنظیم بلوتوث رفته و روی دکمه i که در کنار بلوتوث وجود دارد ضربه زده و «Automatic Ear Detection» غیر فعال‌سازی شود. در سیستم عامل‌های مک به قسمت تنظیمات رفته و در روی دکمه کنار ایرپاد ضربه زده و کلید را غیرفعال سازی نمایید. در واقع گاهی اوقات مشکل کار نکردن ایرپاد به خاطر وجود همین قابلیت است.

راه اندازی مجدد و ری استارت کردن سیستم

یکی از روش‌هایی که برای حل مشکل کار نکردن ایرپاد می‌تواند کمک کننده باشد ری استارت کردن سیستم‌ها است. دستورالعمل‌های مختلفی برای ری استارت کردن سیستم‌ها وجود دارد. با استفاده از دکمه‌های ترکیبی کیبورد و خود گزینه‌های سیستم عامل، می‌توان که سیستم را ری استارت کرد. برای حل مشکل صدای ایرپاد نیز این روش خوب است.

بروزرسانی

شرکت‌ها و کمپانی‌های گوشی‌های هوشمند بروزرسانی‌هایی را منتشر می‌کنند که به حذف شدن مشکلات مختلف کمک شایانی می‌کنند. برای حل این مشکل، به قسمت تنظیمات رفته و در قسمت بروزرسانی‌ها به آپدیت بپردازید.

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها راه اندازی مجدد و ری استارت کردن سیستم

جفت کردن دوباره ایرپادها

اگر که از روش‌های دیگر، مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها حل نشد، باید دوباره عملیات جفت سازی انجام شود. برای این کار در آیفون‌ها و آی‌پدها به قسمت تنظیمات بلوتوث رفته و دکمه i را که در کنار ایرپادها وجود دارد را فشار دهید تا گزینه forget this device انتخاب شود.

بعد از آن، ایرپادها را در کیس قرار دهید و دوباره در آورید. دکمه تنظیم کیس را که در پشت آن است فشار دهید و نگه دارید. بعد از آن در قسمت device ها، ایرپاد را پیدا کرده تا متصل شود. این فرایند، هنگام جفت کردن ایرپادها با اپل آیدی‌های مرتبط با آن دستگاه انجام می‌شود.

تماس با پشتیبانی

اگر که با هیچ کدام از روش‌های گفته شده مشکل حل نشد، باید گارانتی ایرپادها بررسی شود. اگر از گارانتی آن‌ها باقی مانده باشد، می‌توان به اپل استورها مراجعه کرده و در تشخیص مشکل از آن‌ها کمک گرفت. همچنین برای مشاهده قیمت انواع گوشی های اپل می‌توانید کلیک کنید.

جمع بندی

ایرپادها به دلیل استفاده و کاربری بسیار راحت، مشتری ها و طرفداران زیادی دارند. ایرپادهای شرکت اپل، جزو پرفروش‌ترین ایرپادهایی هستند که در همراه سیب به فروش می‌رسد. از طرفی گاهی اوقات یک سری مشکلاتی مثل کار نکردن یکی از ایرپادها برای آن‌ها به وجود می‌آید. برای رفع این مشکل، ابتدا باید به شارژ آن‌ها توجه کنید. اگر ایرپاد شارژ نداشته باشد، یکی از آن‌ها و یا هر دوی آن‌ها کار نخواهند کرد. روش‌های زیادی برای حل این گونه مشکلات مشابه وجود دارد. لازم به ذکر است که شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل به بررسی مشخصات ارزان‌ترین ایرپاد اپل روی محصول زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --