انواع لوازم جانبی, نقد و بررسی ایرپاد

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها

تصویر ایرپاد و حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها

یکی از مشکلاتی که برای افرادی که ایرپاد دارند به طور مداوم پیش می‌آید، این است که قطع می‌شوند. گاهی اوقات در شارژ آن‌ها مشکل به وجود می‌آید. برای حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها راه حل‌های ساده مانند شارژ کردن کامل ایرپادها و شارژ کردن کامل باتری‌ها و یا تغییر دادن بعضی از تنظیمات وجود دارد که می‌توان با این روش‌ها، این مشکلات به وجود آمده را به طور کامل حذف کرد. اگر که این مشکلات حل نشدند، می‌توان از افراد متخصص راهنمایی بیشتری را در این باره خواست.

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها

ایرپادها برای که با گوشی‌های همراه اتصال برقرار برکنند، نیاز به بلوتوث دارند و کاملاً تنظیمات آن‌ها به بلوتوث بستگی دارد. یکی نمونه از مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها این است که فرایند جفت شدن به طور درستی انجام نشده است. به‌عنوان‌مثال، ممکن است که ایرپادها با دستگاه‌های آیفون یا آی‌پد جفت سازی درستی نداشته باشند.

مشکل کار نکردن و متصل نشدن ایرپادز های اپل در اکثر مواقع به خاطر باتری کم و اشکالات نرم افزاری است که می‌توان با یک روش‌های خاصی این مشکل را به طور کامل رفع کرد. برای حل این مشکل روش‌های ساده بیان شده است که با این روش می‌توان به طور کامل آن‌ها را رفع کرد. اگر این روش‌ها، به کار نیامدند به احتمال زیاد نیاز به تعویض ایرپاد وجود دارد.

 

برای دیدن انواع مدل های ایرپاد اپل کلیک کنید.

 

اتصال مجدد به گوشی با CONTROL CENTER

برای حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها، می‌توان از CONTROL CENTER استفاده کرد. در گوشی‌های آیفون یا آی‌پدها، از منوی بالا صفحه می‌توان گزینه کنترل سرور را پیدا کرد. بعد از آن روی آیکون WIRELESS AUDIO که در قسمت now playing است ضربه بزنید. بعد از این کار یک فهرستی از دستگاه‌های صوتی که بی سیم هستند و مورد اسپیکرهای بلوتوثی و لوکیشن‌ها مشاهده خواهند شد. از این قسمت روی آیکونی که برای ایرپاد استفاده می‌شود ضربه بزنید تا صدا منتقل بشود.

حل مشکل کار نکردن ایرپادها با شارژ کردن

اگر که از مک استفاده می‌شود، در قسمت کنترل سنتر در قسمت بالای صفحه آیکون wireless audio را زده و از آن جا گزینه‌ها مشاهده می‌شود. می‌توان روی آیکون اسپیکر نیز کلیک کرده و در قسمت Output ایرپاد مورد نظر انتخاب شود. سپس آنها را از گوش درآورده و در داخل کیف قرار داده و سپس از آن بیرون آورده و دوباره امتحان کنید.

حل مشکل کار نکردن ایرپادها با شارژ کردن

زمانی که هنذفری به حالت ناگهانی قطع می‌شوند و دوباره ظاهر می‌شوند، نشان می‌دهد که شارژ آنها روبه‌اتمام است. در واقع یکی از انواع مشکل کار نکردن ایرپادها تمام شدن شارژ آنها است. بعد از این که در جعبه شارژ ایرپاد قرار داده شد، در آنها باز نگه داشته شود تا یک خلاصه‌ای از کل باتری که باقیمانده نشان شود. اگر که باتری بسیار کم است بهتر است که به طور کامل شارژ شود و سپس دوباره وصل شود. برای رفع مشکل کار نکردن ایرپاد، این کار بهترین گزینه است.

 

برای دیدن انواع مدل های هنذفری سامسونگ کلیک کنید.

 

غیر فعال‌سازی سوئیچ خودکار

شرکت اپل در آموزش حل مشکل کار نکردن ایرپاد به این موضوع اشاره کرده است که گاهی اوقات ایرپادها، به صورت کاملاً خودکار به دستگاه‌های مختلف سوئیچ و جابه‌جا می‌شوند. این یک رفتار هوشمندانه است اما گاهی اوقات علت مشکل کار نکردن به خاطر همین است. هنگامی که از گوشی آیفون و سیستم عامل مک به صورت کامل هم‌زمان استفاده شود ممکن است که به صورت تصادفی یکی از ایرپادها جدا شده از یک دستگاه، به دستگاه دیگر متصل می‌شود.

این رفتار هوشمندانه می‌توان کنترل کرد و بر اساس عملکرد دستگاه غیرفعال سازی انجام بشود. برای غیرفعال‌سازی در گوشی‌های آیفون و آی‌پدها به قسمت تنظیمات بلوتوث رفته و در روی دکمه i که در کنار ایرپاد است ضربه بزنید. بعد از آن عبارت در قسمت «Connect to this iPhone/iPad»، «When Last Connected to This iPhone» را انتخاب کنید تا غیر فعال‌سازی انجام شود. در سیستم عامل مک در قسمت تنظیمات بلوتوث سیستم رفته و بر روی دکمه i ضربه زده و «Automatically» را به «When last connected to this Mac» تغییر دهید تا تعویض خودکار غیرفعال‌سازی شود.

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها غیر فعال‌سازی سوئیچ خودکار

غیر فعال‌سازی قابلیت تشخیص دادن گوش

یکی از ویژگی‌های پرکاربرد ایر پدهای هوشمند تشخیص خودکار گوش است که باعث می‌شود که در عمر باتری‌ها صرفه جویی شود. افرادی که تمایل دارند که این ایرپادها را از خارج از قاب نگهداری کنند، این ویژگی که در روی سنسورها استفاده شده است، تشخیص می‌دهد که چه زمانی ایرپادها در گوش هستند و بعد از آن که اطلاعات به دست آورد برای روشن و خاموش کردن خودکار استفاده می‌کند.

گاهی اوقات به خاطر وجود نویزها این حسگرها نمی‌توانند که درست تشخیص بدهند و به همین خاطر در قسمت تنظیمات به صورت خودکار غیرفعال سازی انجام می‌شود. برای حل این مشکل در آیفون‌ها و آی‌پدها به قسمت تنظیم بلوتوث رفته و روی دکمه i که در کنار بلوتوث وجود دارد ضربه زده و «Automatic Ear Detection» غیر فعال‌سازی شود. در سیستم عامل‌های مک به قسمت تنظیمات رفته و در روی دکمه کنار ایرپاد ضربه زده و کلید را غیرفعال سازی نمایید. در واقع گاهی اوقات مشکل کار نکردن ایرپاد به خاطر وجود همین قابلیت است

راه اندازی مجدد و ری استارت کردن سیستم

یکی از روش‌هایی که برای حل مشکل کار نکردن ایرپاد می‌تواند کمک کننده باشد ری استارت کردن سیستم‌ها است. دستورالعمل‌های مختلفی برای ری استارت کردن سیستم‌ها وجود دارد. با استفاده از دکمه‌های ترکیبی کیبورد و خود گزینه‌های سیستم عامل، می‌توان که سیستم را ری استارت کرد. برای حل مشکل صدای ایرپاد نیز این روش خوب است.

بروز رسانی

شرکت‌های و کمپانی‌های گوشی‌های هوشمند به روز رسانی‌هایی را منتشر می‌کند که کمک می‌کند که مشکلات مختلف با آن حذف شوند. برای حل این مشکل، به قسمت تنظیمات رفته و در قسمت بروز رسانی‌ها، اگر که یک بروز رسانی وجود داشته باشد، انتخاب شود.

حل مشکل کار نکردن یکی از ایرپادها راه اندازی مجدد و ری استارت کردن سیستم

چفت کردن دوباره ایرپادها

اگر که از روش‌های دیگر، مشکل کارنکردن یکی از ایرپادها حل نشد، باید دوباره عملیات چفت سازی انجام شود. برای این کار در آیفون‌ها و آی‌پدها به قسمت تنظیمات رفته بلوتوث رفته و دکمه i که در کنار ایرپادها وجود دارد را فشرده و گزینه forget this device انتخاب شود.

بعد از آن ایرپادها، در کیس قرار داده شده و یک بار دیگر درآورده و دکمه تنظیم کیس که در پشت کیس است فشار داده شده و نگه داشته شود. بعد از آن در قسمت device ها، ایرپاد را پیدا کرده و وصل شود. هنگام جفت کردن ایرپادها، با اپل آیدی‌های مرتبط با آن دستگاه، فرایند انجام می‌شود.

تماس با پشتیبانی

اگر که با هیچ کدام از روش‌ها، مشکل حل نشد، باید گارانتی ایرپادها بررسی شود و اگر از گارانتی آن‌ها باقی مانده باشد، می‌توان به که به اپل استورها مراجعه کرده و در تشخیص مشکل از آن‌ها کمک گرفت.

جمع بندی

ایرپادها به خاطر این که استفاده از آن‌ها بسیار راحت است، مشتریان خرید آن‌ها را ترجیح می‌دهند. ایرپادهای شرکت اپل، جزو پرفروش‌ترین ایرپادهایی هستند که در همراه سیب وجود دارند. گاهی اوقات یک سری مشکلاتی برای آن‌ها به وجود می‌آید، برای مثال یکی از ایرپادها کار نمی‌کنند. برای رفع این مشکل، باید که ابتدا به شارژ آن‌ها توجه بشود. اگر ایرپاد شارژ نداشته باشد، یکی از آن‌ها و یا هر دوی آن‌ها کار نخواهند کرد. روش‌های زیادی برای حل این گونه مشکلات مشابه وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *