وبلاگ

بهترین روش تشخیص تعمیری بودن آیفون

تصاویری از بهترین روش تشخیص تعمیری بودن آیفون

تشخیص تعمیری بودن آیفون از نکات مهمی است که کاربران این تلفن‌های هوشمند باید مورد توجه قرار دهند. کسانی که قصد خرید آیفون دست دوم دارند، باید حتماً به این روش‌ها دقت داشته باشند. در غیر این صورت مشکلات زیادی در زمینه استفاده از دستگاه خریداری شده خواهند داشت. محصولات

برند اپل چه مدل‌های نو و دست اول چه دستگاه‌هایی که به صورت دست دوم خریداری شوند، با قیمت بالایی خرید و فروش خواهند شد. از این رو بررسی تعمیری بودن آن یک اصل کلیدی است که کاربران مد نظر قرار می‌دهند.

بررسی لیست قطعات دستگاه آیفون

برای تشخیص تعمیری بودن آیفون، باید به لیست قطعات تعویض آن دقت داشته باشید. در هر یک از انواع گوشی‌های آیفون لیستی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد که گزارشات قابل اعتمادی در رابطه با قطعات تعویض شده در دستگاه مورد نظر ارائه می‌دهند. شما می‌توانید برای بررسی وضعیت تعمیری بودن این دستگاه‌ها به این لیست مراجعه کنید. در صورتی که آیفون مورد نظر شما پیش‌تر تعمیر شده باشد، در این بخش اطلاعات در رابطه با آن مشاهده می‌کنید.

در صورتی که سیستم آیفون شما مهروموم نباشد و قطعات آن تعویض شده باشند، مشکلات بی شماری در آینده برای شما به همراه خواهند داشت. برای پیشگیری از خرید یک آیفون با قطعات غیر اصل باید به آدرس Settings > General > About مراجعه کنید. در این آدرس می‌توانید به دنبال شماره سریال‌های مربوط به دستگاه خود بگردید. اطلاعات مربوط به Parts and Service History نیز در این قسمت مشاهده می‌شوند که به تک‌تک قطعات دستگاه شما رسیدگی می‌کنند.

بررسی لیست قطعات دستگاه آیفون

تعمیری نبودن آیفون

تشخیص تعمیری بودن آیفون در بخش Parts and Service History به سهولت قابل انجام خواهد بود. اما در صورتی که این پیام‌ها را در سیستم دستگاه خود مشاهده نکردید، به منزله اصل بودن همه قطعات و عدم تعمیرات دستگاه آیفون می‌باشد. در چنین شرایطی می‌توان به عملکرد مطلوب دستگاه آیفون و عدم تعمیر و تعویض قطعات آن اطمینان کرد. در این شرایط حتی باتری دستگاه شما نیز تعویض نشده و اورجینال بودن آن مورد تأیید قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:  بهترین لپ تاپ تا 30 میلیون (اردیبهشت 1403) / راهنمای خرید جامع و کامل

تعمیری بودن آیفون

در صورتی که به دنبال روش‌هایی برای تشخیص تعمیری بودن آیفون می‌گردید باید به بخش Parts and Service History مراجعه کرده و به دنبال فهرستی از قطعات تعویض شده بگردید. در این بخش می‌توانید لیستی از انواع قطعات جایگزین شده را مشاهده نمایید. این ویژگی در اکثر دستگاه‌های آیفون امروزی وجود دارد و کار را برای کاربران دستگاه‌های هوشمند این کمپانی ساده‌تر کرده است. در این بخش لیست قطعات ارائه شده در دستگاه بسته به مدل

دستگاه شما دارد. در هر یک از سیستم عامل‌های اپل نوع به خصوصی از قطعات مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در هر یک از آیفون‌های 12 یا 13 می‌توانید از تعویض قطعاتی مانند باتری یا دوربین اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب ارزیابی وضعیت عملکرد هر یک از این دستگاه‌ها ساده‌تر می‌شود.

در حالی که تشخیص تعمیری بودن آیفون در سیستم عامل آیفون 11 یا پایین‌تر تنها به باتری و صفحه نمایشگر آن مربوط می‌شود. در آیفون‌های xs  و xr این تنظیمات تنها در رابطه با تعمیرات باتری ارائه می‌شوند.

چه پیام‌هایی نشان دهنده تعمیری بودن آیفون است؟

در صورتی که در هر یک از بخش‌های تنظیمات مربوط به قطعات دستگاه خود با گزینه Genuine Apple Part روبه‌رو شدید، به منزله اورجینال بودن قطعات است. با مشاهده این پیام می‌توانید به اصالت قطعات به کار رفته در این دستگاه‌ها پی ببرید. در این بخش‌ها قطعاتی نیز مشاهده می‌شوند که در کنار آن‌ها گزینه Unknown Part  نمایش داده می‌شود که نشان دهنده تعمیری بودن قطعه مورد نظر است. در صورتی که این قطعات تعداد بالایی داشته باشند، دیگر

کیفیت و کارایی آیفون مورد نظر مورد اطمینان نیست. بررسی این پیام‌ها در زمینه شناسایی قطعات اصل و تعمیری دستگاه‌های آیفون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

چه پیام‌هایی نشان دهنده تعمیری بودن آیفون است؟

چرا متن Genuine Apple Part اهمیت دارد؟

به طور کلی تعیین اصالت قطعات به کار رفته در دستگاه‌های آیفون برای تعیین کیفیت و کارایی آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که قطعات اصل آیفون با قطعات غیر اورجینال جایگزین شده باشند، بدون شک کیفیت عملکرد آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد. هر یک از این قطعات راندمان دستگاه‌های اپل را افزایش می‌دهند. اما اگر آن‌ها را با قطعات غیر اصل جایگزین کنیم، آسیب‌های جدی در ساختار گوشی آیفون مورد نظر به وجود می‌آید.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید ساعت هوشمند اپل واچ

این قطعات به دلیل آسیب دیدگی دستگاه آیفون تعویض می‌شوند. در صورت وجود قطعات جایگزین شده در ساختار دستگاه آیفون می‌توان به آسیب دیدگی این تجهیزات پی برد. همچنین قطعات تعویض شده توسط یک تکنیسین غیرحرفه‌ای در دستگاه مورد نظر جای‌گذاری شده‌اند و با هزینه بسیار ارزانی خریداری می‌شوند. به همین خاطر آیفون تعمیر شده دیگر ارزش چندانی نداشته و نمی‌توان قیمت بالای آیفون‌های نو را برای آن تعیین کرد.

استاندارد نبودن قطعات آیفون چه معایبی دارد؟

در صورت تشخیص تعمیری بودن آیفون باید منتظر مشکلات مربوط به عملکرد آن در حین استفاده باشیم. برخی از مهم‌ترین معایب قطعات تعمیری دستگاه‌های آیفون به شرح زیر هستند:

1-   کاهش طول عمر دستگاه یکی از مهم‌ترین معایبی است که متوجه این تجهیزات است. در صورتی که هر یک از قطعات در ساختار فنی آیفون مورد نظر تعویض شده باشند، بدون شک عمر دستگاه شما به اندازه یک آیفون نو و دست اول با قطعات اصل و اورجینال نخواهد بود.

2-   عدم استاندارد بودن قطعات به کار رفته در آیفون سبب عدم پایداری دستگاه شما در طولانی مدت خواهد شد.

3-   در صورتی که قطعات اصلی به کار رفته در این دستگاه‌ها تعویض شده باشند، کیفیت پردازش دستگاه نیز با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شود. قطعاتی مانند باتری نقش کلیدی در ساختار آیفون شما ایفا می‌کنند و به همین خاطر باید حتماً به کیفیت آن‌ها دقت داشته باشید.

مزایای تشخیص آیفون تعمیری

تشخیص تعمیری بودن آیفون مزایای بی شماری برای مشتریان به همراه دارد که کیفیت خرید آن‌ها را افزایش می‌دهد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که در حین خرید آیفون‌های دست دوم به این فاکتور مهم دقت داشته باشید. در صورتی که بتوانید در زمان خرید به تعمیری بودن برخی از قطعات و جایگزینی آن‌ها با سایر قطعات پی ببرید، بدون شک تشخیص نوع قطعات به کار رفته در سیستم فنی آیفون مورد نظر نیز ساده‌تر می‌شود. در این شرایط دیگر نیازی به اطلاعات ارائه شده توسط تکنیسین و فروشنده آیفون دست دو نخواهید داشت.

در بخش تنظیمات دستگاه‌های آیفون اطلاعات دقیقی در خصوص هر یک از قطعات آن ارائه شده که با تشخیص تعویض قطعات می‌توان هر یک از آن‌ها را در بخش تنظیمات بررسی کرد. به این ترتیب خرید شما در میان این تجهیزات آگاهانه‌تر انجام می‌گیرد. در این راستا بررسی اصالت دستگاه آیفون و فیک نبودن آن نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این زمینه می‌توانید به بخش IMEI   مراجعه کرده و سریال مربوط به دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که دستگاه مورد نظر شما سریال نداشته باشد، بی شک اصل بودن آن زیر سؤال می‌رود.

بیشتر بخوانید:  مقایسه ایرپاد پرو 2 با ایرپاد پرو

تشخیص برخی مشکلات فنی در آیفون

تشخیص تعمیری بودن آیفون در بخش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها در طول دوران استفاده با آسیب‌های گوناگونی روبه‌رو می‌شوند که هر یک از آن‌ها کیفیت عملکرد بخش‌های مختلف دستگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهند. برخی از مهم‌ترین آسیب‌های وارده به ساختار فنی دستگاه‌های اپل را به همراه روش‌های کلی تشخیص آن‌ها در ادامه بررسی می‌کنیم:

مزایای تشخیص آیفون تعمیری

تشخیص آب خوردگی دستگاه آیفون

تشخیص تعمیری بودن آیفون و آب خوردگی آن یکی از مهم‌ترین فرایندهای ارزیابی دستگاه مورد نظر برای خرید است. در کمپانی اپل تمهیداتی برای تشخیص برخورد مایعات با دستگاه‌های آیفون در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید برنامه ال سی آی را نصب کرده و از قابلیت‌های آن استفاده کنید. در این جا رنگ‌های مختلفی برای شناسایی میزان تماس مایعات در نظر گرفته شده که با در نظر گرفتن آن‌ها میزان آب خوردگی دستگاه آیفون مشخص می‌شود.

تشخیص تعویضی بودن باتری آیفون

تشخیص تعمیری بودن آیفون در بخش باتری نیز یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید در حین خرید آیفون دست دوم بررسی شود. هر یک از انواع دستگاه‌های آیفون با باتری‌های باکیفیتی تولید می‌شوند. در صورتی که اصالت و کیفیت این باتری‌ها زیر سؤال برود، عملکرد کلی دستگاه تحت تأثیر قرار

می‌گیرد. برای بررسی این مشکل باید از بخش تنظیمات دستگاه به قسمت Battery Health  مراجعه کنید و در این جا شرایط و وضعیت باتری دستگاه خود را بررسی کنید. در صورت تعویضی بودن باتری در این بخش اطلاعاتی در رابطه با مشاهده می‌کنید. همچنین در صورتی که باتری شما نیاز به تعویض داشته باشد نیز در این قسمت هشدارهایی در رابطه با آن دریافت خواهید کرد.

جمع بندی

در این قسمت در رابطه با تشخیص تعمیری بودن آیفون اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از انواع دستگاه‌های آیفون در طول دوران استفاده با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند که باید پیگیری شده و برطرف شوند. در تنظیمات فنی هر یک از این دستگاه‌ها اطلاعاتی در رابطه با انواع قطعات تعویض شده نیز ارائه می‌شود که کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند به سلامت هر یک از این دستگاه‌ها پی ببرند. این اطلاعات بیشتر در زمان خرید آیفون دست دو به کار می‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --