وبلاگ

آموزش حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون و آیپد

تصویر تلگرام و آموزش حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون و آیپد

حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون بسیاری از مشکلات سیستم این دستگاه‌های هوشمند را از بین می‌برد. در صورتی که از این قابلیت‌های ویژه استفاده به عمل آورید، بدون شک کارکرد دستگاه مورد نظر بهتر خواهد شد. برنامه تلگرام در سال‌های اخیر مورد استفاده بسیاری از کاربران این دستگاه‌ها بوده و به همین خاطر آشنایی با تکنیک‌های مربوط به استفاده از آن اهمیت دارد. دانلود انواع فیلم و عکس در برنامه تلگرام باعث پر شدن حافظه دستگاه شما شده و سرعت عمل آیپد و آیفون را کاهش می‌دهد. کاهش سرعت پردازش دستگاه یکی از مهم‌ترین مشکلات کاربران به شمار می‌رود. در راستای حل این مشکلات در این بخش تکنیک‌هایی را برای حذف فضای اضافی اشغال شده در این برنامه‌ها ارائه می‌دهیم.

روش‌های پاک شدن کش تلگرام

روش‌ها و تکنیک‌های مربوط به حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون در هر یک از دستگاه‌های این برند معتبر جهانی کارایی لازم را خواهند داشت. هر یک از این روش‌ها با تنظیمات و مراحل به خصوصی در دستگاه شما اعمال می‌شوند. برخی از آن‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم:

پاک کردن کش در تلگرام آیفون و آیپد

در یکی از روش‌های حذف فضای اضافی می‌توانید، از طریق برنامه تلگرام اقدامات لازم را انجام داده و تنظیمات مورد نیاز را اعمال کنید. برای این منظور در بخش اول باید اپ تلگرام را در دستگاه خود نصب کرده و آن را اجرا کنید. در این بخش باید از آپدیت برنامه تلگرام مطمئن باشید. در غیر این صورت استفاده لازم را از آن نخواهید داشت. برای استفاده بهتر گزینه تنظیمات را از بخش پایینی برنامه انتخاب می‌کنیم.

  تمام چیزهایی که باید درباره قلم اپل پنسل بدانید!

سپس در بخش بعدی گزینه Data and Storage را انتخاب کرده و در این بخش به دنبال گزینه Storage Usage می‌گردیم. در این جا کل فضای ذخیره سازی تلگرام و فایل‌های ذخیره شده در آن مشاهده شده و حجم اشغالی مشخص خواهد شد. در صورتی که کاربران قصد داشته باشند، کل فضای ذخیره سازی اشغال شده را پاک کنند، گزینه کلیر کش انتخاب خواهد شد. به این ترتیب کل حافظه تخلیه می‌شود.

هر یک از اطلاعات ذخیره شده در این بخش به صورت موقتی در حافظه دستگاه باقی می‌مانند. در صورتی که آن‌ها را کلیر کش کنید، از بین رفته و با دانلود مجدد به حافظه دستگاه شما اضافه خواهند شد. به این ترتیب عملکرد آن بسیار ساده خواهد بود و سیستم حافظه آیپد و آیفون را اشغال نخواهند کرد.

روش مدیریت میزان حجم اشغالی در تلگرام

یکی دیگر از روش‌های حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون و جلوگیری از اشغال بیش از حد فضا، مدیریت میزان حجم اشغالی با استفاده از چند تکنیک ساده است. برای مدیریت میزان حجم اشغالی در برنامه چند رسانه‌ای تلگرام باید دانلود خودکار در این برنامه را غیر فعال کنید. به این ترتیب با اتصال به اینترنت عکس‌ها و فیلم‌ها و فایل‌های مورد نظر به صورت خودکار دانلود نشده و فقط موارد مورد نیاز کاربران به انتخاب آن‌ها دانلود خواهند شد.

با این روش دیگر نیاز به حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون و آیپد نیز به حداقل می‌رسد. کاهش مدت زمان نگهداری از فایل‌ها در تلگرام نیز یکی دیگر از روش‌های مهم مدیریت حافظه این برنامه به شمار می‌رود که استفاده از آن را برای کاربران ساده‌تر می‌سازد.

  تفاوت اپل واچ سری 7 با 8

چگونه دانلود خودکار تلگرام را غیر فعال کنیم؟

یکی از روش‌های جلوگیری از پر شدن فضای خالی در دستگاه‌های آیپد و آیفون، جلوگیری از دانلود به صورت خودکار است. با این روش دیگر نیازی به حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون و آیپد نخواهید داشت و تنظیمات دستگاه برای شما ساده‌تر می‌شود. برای پیشگیری از این فرایند باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

1-    ابتدا برنامه تلگرام را اجرا کرده و از آپدیت بودن آن مطمئن می‌شویم.

2-    در بخش دوم گزینه ستینگ یا تنظیمات را در قسمت انتهایی صفحه انتخاب کرده و وارد بخش مورد نظر می‌شویم.

3-    سپس در قسمت تنظیمات گزینه DATE AND STORAGE را انتخاب می‌کنیم که در آن قابلیت غیرفعال‌کردن دانلود خودکار را در دسترس خواهیم داشت.

4-    در این جا با انتخاب گزینه automatic media download وارد مرحله بعدی می‌شویم.

5-    در پنجره باز شده گزینه‌ای به نام auto-download media وجود دارد که باید آن را غیر فعال کنیم. با استفاده از این مراحل دیگر هیچ فایلی بدون انتخاب کاربران دانلود نخواهد شد.

در همین بخش گزینه‌ای وجود دارد که با انتخاب آن همه فایل‌های موجود با بالا و پایین کردن صفحه باز می‌شوند و سبب اشغال شدن فضای تلگرام در آیپد و آیفون شما خواهند شد. به همین خاطر باید به این گزینه‌ها توجه بیشتری داشته باشید.

لزوم حذف فضای اضافی تلگرام

چرا باید روش‌های حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون را یاد بگیریم؟ تا به این جا در رابطه با روش‌های حذف فضای اضافی موجود در تلگرام اطلاعاتی را بررسی کردیم. این برنامه یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های مورد استفاده در دستگاه‌های آیفون و آیپد است که با قابلیت‌های ویژه‌ای شناخته می‌شود و بخش مهمی از دستگاه آیفون و آیپد را اشغال می‌کند. به همین خاطر آشنایی با تکنیک‌های حذف فضای اضافی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

  مقایسه انواع اپل پنسل به صورت کامل

جمع بندی

در سال‌های اخیر تکنیک‌های حذف فضای اضافی تلگرام در آیفون بیشتر از همیشه مورد توجه کاربران قرار گرفته‌اند. با افزایش حجم فایل‌های صوتی و تصویری به دلیل افزایش کیفیت آن‌ها، میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز برای دسترسی به آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر حافظه انواع دستگاه‌های آیفون و آیپد نیز بیشتر از همیشه اشغال می‌شود. با استفاده از انواع تکنیک‌هایی که در این صفحه با آن آشنا شدید، از بروز مشکلات اشغال بی رویه حافظه در آیفون و آیپد شما پیشگیری خواهد شد. این روش‌ها سرعت پردازش دستگاه شما را افزایش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --