وبلاگ

کالیبره کردن باتری اندرویدی + ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روش

تصویری ازکالیبره کردن باتری اندرویدی با ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روش

کالیبره کردن باتری اندروید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم امروز است که با روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد. این راهکارهای ساده به منظور رفع مشکلات باتری گوشی‌های اندرویدی مورد توجه قرار می‌گیرند. با در نظر گرفتن این روش‌های ساده، از باتری گوشی خود بهترین استفاده را به عمل می‌آورید. در صورتی که از عملکرد باتری گوشی خود رضایت نداشتید، حتماً از فرایند کالیبره کردن و مزایای آن بهره‌مند شوید.

مراحل اجرای کالیبره کردن باتری

کالیبره کردن باتری برای استفاده بهتر و ساده‌تر از باتری گوشی همراه شما انجام می‌گیرد. به این ترتیب این فرایند کیفیت تلفن همراه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با استفاده از این قابلیت‌های مدرن و به روز از تعویض باتری گوشی همراه شما پیشگیری خواهد شد. در این زمینه باید به مراحل اجرایی این فرایند نیز دقت داشته باشید. برخی از این مراحل را در ادامه مشاهده می‌کنید:

خالی کردن باتری گوشی

ریست باتری اندروید یک فرایند حرفه‌ای است که باید زیر نظر کارشناسان فنی انجام شود. اما اگر شخصاً برای انجام این فرایند اقدام می‌کنید، باید از خالی بودن باتری گوشی همراه خود اطمینان حاصل نمایید. به این ترتیب باتری اندرویدی شما آسیب کمتری می‌بیند. باتری گوشی شما باید به ظرفیت صفر برسد تا حدی که گوشی همراه شما خاموش شود. به این ترتیب سایر مراحل کالیبراسیون با موفقیت بیشتری انجام می‌گیرند.

روشن کردن مجدد گوشی

برای استفاده بهتر از باتری گوشی همراه خود باید از فرایند کالیبره کردن باتری اندروید استفاده کنید. برای این منظور پس از خاموش شدن گوشی باید مجدداً آن را روشن کنید. پس از روشن شدن باید مجدداً آن را خاموش کنید. یعنی به‌اندازه‌ای از آن استفاده کنید که خاموش شود.

مراحل اجرای کالیبره کردن باتری

مراحل اجرای کالیبره کردن باتری

مرحله اتصال به شارژر

کالیبره کردن باتری اندروید با فرایند اتصال مجدد به شارژر ادامه پیدا می‌کند. در این مرحله نباید گوشی خود را روشن کنید. در این صورت کالیبره کردن باتری به خوبی انجام نمی‌گیرد. به این ترتیب گوشی شما در حالت خاموش شارژ می‌شود تا زمانی که به 100 درصد و تکمیل ظرفیت برسد.

در این زمان نوبت به خارج کردن شارژر گوشی تلفن همراه شما می‌رسد. در این مرحله باید به صفحه نمایشگر گوشی خود دقت داشته باشید. پس از تکمیل ظرفیت باتری باید آن را از شارژر خارج کنید. به این ترتیب گوشی شما تا حد قابل توجهی برای کالیبره کردن آماده سازی می‌شود.

پس از 100 درصد شدن شارژ گوشی باید آن را روشن کنید. در این حالت در صورتی که عدد 100 را در بخش شارژ دستگاه مشاهده نکردید، مجدداً آن را به شارژر متصل کنید. کالیبره کردن باتری اندروید به میزان شارژ باتری گوشی شما بستگی دارد. پس باید به این مسئله در زمان استفاده از آن دقت داشته باشید.

ری استارت گوشی همراه

در زمان خرید گوشی شیائومی و سایر مدل‌های گوشی‌های اندرویدی، باید به فرایند کالیبراسیون باتری آن‌ها دقت داشته باشید. ری استارت کردن گوشی همراه در این فرایند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. وقتی گوشی خود را از برق کشیدید آن را ری استارت کنید. در زمان روشن شدن و فعال سازی مجدد گوشی، در صورتی که همچنان شارژ آن صد در صد نشده بود، باید آن را مجدداً به شارژر متصل کنید.

این چرخه روشن و خاموش کردن و ری استارت شدن گوشی همراه باید تا زمانی ادامه پیدا کند که شارژ گوشی شما بر روی عدد 100 درصد باقی بماند و تغییر نکند. به عبارت بهتر زمانی کالیبره کردن باتری اندروید تکمیل می‌شود که شارژ گوشی شما 100 درصد شده باشد.

خاموش شدن مجدد گوشی

پس از ریست باتری باید مجدداً از آن استفاده کنید تا زمانی که باتری آن به 0 درصد برسد. در این مرحله گوشی باید مجدداً به صورت خودکار خاموش شود. به این ترتیب مراحل پایانی کالیبره کردن گوشی آغاز می‌شود. در این مرحله باید باتری را به بدون قطعی مجدداً شارژ کنید. در این مرحله باتری اندرویدی گوشی شما مجدداً تنظیم می‌شود و عملکرد آن در سیستم تلفن همراه بهتر و مطلوب‌تر خواهد شد.

استفاده از کد برای کالیبره کردن گوشی

در زمان خرید گوشی نوکیا راهکارهای ساده‌تری برای اجرای کالیبره کردن باتری آن در طول مدت استفاده در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. یکی از این روش‌های ساده استفاده از کدهای میان‌بری است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را به نتیجه ایده آل می‌رساند.

یکی از این روش‌های ساده استفاده از کدهای مخصوص برای هر یک از برندهای سازنده گوشی هوشمند است که در راستای کالیبره کردن باتری‌های آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از گوشی‌های اندرویدی سامسونگ، شیائومی و.. با کد به خصوصی کالیبره می‌شوند.

استفاده از کد برای کالیبره کردن گوشی

استفاده از کد برای کالیبره کردن گوشی

برای کالیبره کردن باتری اندروید در گوشی‌های ال جی از کد *#*#۴۶۳۶#*#* استفاده می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات باتری این سیستم‌های اندرویدی را برطرف می‌کند.

همراه سیب برای کالیبره کردن گوشی‌های اندرویدی شیائومی نیز کدهای معتبری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. برای این منظور می‌توانید از کد *#*#۶۴۸۵#*#* استفاده کنید. کدهای باتری گوشی‌های سامسونگ نیز به صورت  #۰۲۲۸#*   مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هر یک از این گوشی‌ها با استفاده از کدهای میان‌بر فرایند کالیبره شدن را به صورت خودکار انجام می‌دهند. در واقع این کدها در راستای تنظیم بهتر باتری گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جمع بندی

در این صفحه در رابطه با نکات کالیبره کردن گوشی‌های هوشمند امروزی که با سیستم عامل اندروید ساخته شده‌اند، اطلاعاتی را بررسی کردیم. در زمان خرید گوشی در مدل‌های مختلف باید به این نکات مهم دقت داشته باشید.

خرید گوشی سامسونگ و سایر برندهای ارائه دهنده گوشی اندرویدی با توجه به تنظیمات بخش‌های مختلف آن انجام می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین اجزای به کار رفته در گوشی‌های امروزی، باتری آن‌ها است که باید از قدرت عمل بالایی برخوردار باشد. در غیر این صورت عملکرد گوشی شما پس از مدتی مختل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --