گوشی های سامسونگ

باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات

تصویر آموزش باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات

همواره امنیت و حفاظت از اطلاعات شخصی در گوشی‌های هوشمند از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است. با افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند و قرار گرفتن اطلاعات حساس در آن‌ها، به دنباله آن نیاز به روش‌های امن و اصولی برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات نیز بیشتر شده است. در این صفحه، راهکارهایی مناسب و مبتنی بر اصول برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات معرفی می‌شود؛ روشی‌هایی که امکان بازیابی داده‌ها و اطلاعات شخصی بدون نیاز به تنظیمات پیچیده و بدون خطر از دست رفتن آن‌ها را فراهم می‌کند.

باز کردن قفل گوشی سامسونگ با برنامه‌ی Samsung Find My Mobile

بهترین و اصولی‌ترین روش برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات، استفاده از برنامه‌ی Find My در گوشی‌های سامسونگ است. این برنامه به شما امکان می‌دهد تا به سادگی قفل گوشی خود را باز کنید، به این شرط که قبل از فراموش کردن رمز، آن را فعال کرده و حساب کاربری ساخته باشید. برای استفاده از برنامه Find My باید رمز و آیدی حسابی که از قبل ساخته‌اید را به یاد داشته باشید. برای استفاده از برنامه Find My سامسونگ، گوشی باید یا به اینترنت Wi-Fi متصل باشد یا درون آن سیم‌کارت بگذارید.

نحوه بازیابی رمز گوشی با Find My

۱. ابتدا با دستگاهی دیگر (تبلت، لپ‌تاپ یا کامپیوتر) وارد سایت Samsung Find My Mobile شوید.

۲. نام کاربری و رمزی که از قبل برای حساب خود تنظیم کرده‌اید را وارد کنید تا به حساب Find My خود وارد شوید.

۳. در سمت راست صفحه، گزینه‌های بیشتری قابل مشاهده هستند. گزینه‌ی More را انتخاب کنید.

۴. گزینه‌ی Unlock My Device را انتخاب کنید.

۵. مجدداً رمز حساب کاربری خود را وارد کنید.

۶. Unlock را بزنید تا رمز دستگاه باز شود.

همان‌طور که مشاهده کردید برنامه‌ی Find My یکی از بهترین روش‌های باز كردن قفل گوشي بدون از دست دادن اطلاعات است؛ اما داشتن حساب کاربری از ملزومات استفاده از آن است. جهت جلوگیری از بروز مشکل، توصیه می‌شود پس از خرید گوشی سامسونگ حتماً حساب کاربری سامسونگ بسازید.

نحوه ساخت اکانت سامسونگ

به طور کلی می‌توان به دو روش (از طریق گوشی، از طریق مرورگر) اکانت سامسونگ ساخت؛ اما در هر دو روش به یک ایمیل فعال احتیاج دارید.

ساخت اکانت سامسونگ از طریق گوشی
۱. تنظیمات گوشی خود را باز کنید.

۲. صفحه تنظیمات را به پایین اسکرول کنید و گزینه‌ی حساب‌ها یا Samsung account را انتخاب کنید.

۳. قانون سامسونگ را تأیید کرده و گزینه‌ی بعدی یا Next را بزنید.

۴. در فیلد نمایش داده شده نام و نام خانوادگی، ایمیل، رمز و تاریخ تولد خود را وارد کرده و گزینه‌ی Next را بزنید.

۵. یک کد به ایمیلی که وارد کرده‌اید فرستاده می‌شود؛ این کد را درون کادر نمایش داده شده وارد کنید.

۶. حساب کاربری سامسونگ شما با موفقیت ساخته شد.

ساخت اکانت سامسونگ از طریق مرورگر

برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات از طریق Find My باید حساب کاربری سامسونگ داشته باشید. به کمک مرورگر می‌توانید این حساب کاربری را بسازید. تفاوتی ندارد که مرورگری که استفاده می‌کنید روی چه دستگاهی باشد، تنها کافی است وارد سایت www.samsung.com شده و گزینه‌ی Create account را انتخاب کنید. مراحل بعدی همانند مراحل ذکر شده در ساخت اکانت سامسونگ از طریق گوشی است.

باز کردن قفل گوشی‌های قدیمی سامسونگ

اگر گوشی سامسونگ شما قدیمی است و از اندروید 4.4 یا پایین‌تر استفاده می‌کند، می‌توانید از بازیابی رمز گوشی با حساب گوگل کمک بگیرید. برای باز کردن قفل گوشی قدیمی سامسونگ با کد دریافتی از گوگل مراحل زیر را طی کنید:

۱. ۵ مرتبه رمزی که به ذهنتان می‌رسد را وارد کنید.

۲. به مدت ۳۰ ثانیه صبر کنید سپس گزینه‌ی Forgotten Pattern را بزنید.

۳. یک کد توسط جی‌میل خود دریافت می‌کنید. آن را درون کادر نمایش داده شده وارد کنید.

۴. رمز گوشی باز می‌شود و می‌توانید مجدداً رمزی جدید وارد تنظیم کنید.

باز کردن قفل گوشی سامسونگ با برنامه‌های شخص ثالث

یکی از راه‌های باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات، استفاده از برنامه‌های شخص ثالث است. تعداد زیادی از این نرم افزارها به طور رایگان در دسترس کاربران قرار دارد.

برنامه Tenorshare 4ukey

 Tenorshare 4ukey ازجمله‌ی این برنامه‌ها است. این برنامه در نسخه‌های ویندوز و مک به طور رایگان درد دسترس کاربران قرار دارد. برای استفاده از برنامه‌ی Tenorshare 4ukey ابتدا آن را دانلود و نصب کنید سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. برنامه را باز کنید و گزینه‌ی Remove Screen Lock without Data Loss  را انتخاب کنید.

۲. اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و Next را بزنید. این اطلاعات شامل نام و مدل گوشی است.

·       نکته: اگر نام گوشی شما در لیست نیست، این روش برداشتن رمز گوشی بدون حذف اطلاعات برای شما کاربرد ندارد و باید سراغ روش دیگری بروید. (به دلایل امنیتی گوگل و اندروید، نام مدل‌های جدید در لیست نیست.)

۳. در این صفحه یک سری توضیحات برای قرار دادن گوشی در حالت Download Mode داده شده است. این توضیحات را به دقت بخوانید و اجرا کنید؛ زیرا این مراحل در گوشی‌های مختلف متفاوت است و نمی‌توانیم توضیح دهیم.

۴. با کمی انتظار می‌توانید قفل دستگاه را باز کنید.

برنامه Dr.Fone

یکی از روش‌های باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات، استفاده از برنامه‌ی Dr.Fone است. این برنامه ادعا می‌کند که می‌تواند چهار نوع رمز تشخیص چهره، اثر انگشت، پین و الگو را باز کند.

معمولاً پس از خرید گوشی موبایل، یک جی‌میل برای دستگاه تنظیم می‌کنیم. بر اساس سیاست‌های گوگل در اندروید ۵ به بالا، جمیل ثبت شده روی دستگاه به عنوان مالک آن شناخته می‌شود. این بدان معنا است که هنگامی که دستگاه را به تنظیمات کارخانه برمی‌گردانید به جی‌میلی که روی دستگاه بوده است را Verify کنید که برای این کار به رمز عبور آن نیاز دارید. این سیستم امنیتی افراد زیادی را به دردسر انداخته است اما به کمک برنامه‌ی Dr.Fone می‌توانید بدون نیاز به جی‌میل پیشین خود قفل دستگاه را باز کنید. به کمک Dr.Fone می‌توانید جی‌میل جدید تنظیم کرده و مالک دستگاه را از نظر گوگل تغییر دهید.

باز کردن قفل گوشی سامسونگ با Android Device Manager

یکی از روش‌های باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات، استفاده از Android Device Manager است. استفاده از این روش سخت نیست اما به سه شرایط احتیاج دارد:

  •  برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ با این روش باید از قبل قابلیت Android Device Manager را روی دستگاه فعال کرده باشید.
  •  به یک حساب کاربری گوگل که روی دستگاه فعال باشد نیاز دارید.
  •  اینترنت گوشی سامسونگ شما باید روشن باشد تا تغییرات اعمال شود.

نحوه بازیابی رمز گوشی با Android Device Manager

۱. وارد سایت https://www.google.com/android/find شوید.

۲. اطلاعات را وارد کرده تا به حساب گوگلی که از قبل روی گوشی شما فعال بوده وارد شوید.

 ۳. در پنجره‌ی نمایش داده شده گزینه‌ی Lock را انتخاب کنید.

۴. ممکن است حساب گوگل مورد نظر روی چند دستگاه شما فعال باشد؛ به همین دلیل در این مرحله از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید رمز کدام دستگاه را باز کنید.

۵. در این مرحله باید یک رمز موقت تنظیم کنید و گزینه‌ی Lock را انتخاب کنید تا رمز تغییر کند.

۶. با استفاده از رمز تعیین شده می‌توانید قفل دستگاه را باز کنید.

باز کردن قفل گوشی سامسونگ با برنامههای شخص ثالث برنامه Dr.Fone

باز کردن قفل گوشی سامسونگ با تماس اضطراری

یکی از روش‌های باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات به کمک تماس اضطراری است. برای استفاده از این روش کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱. پایین صفحه قفل را به بالا بکشید تا تماس اضطراری یا Emergency Call باز شود.

۲. یک صفحه شماره‌گیری نمایش داده می‌شود. چندین مرتبه * را بزنید و آن را کپی کنید.

۳. ۱۱ مرتبه این کار را تکرار کنید.

۴. به صفحه قفل برگردید.

۵. با لمس و کشیدن هم‌زمان آیکون دوربین و نوار بالای صفحه، آیکون تنظیمات دستگاه نمایش داده می‌شود.

۶. با لمس آیکون تنظیمات، صفحه تنظیمات نمایش داده می‌شود و قفل دستگاه باز می‌شود.

نکته: در صورتی موفق نشدید مرحله ۱ و ۳ را مجدداً تکرار کنید. امروزه با پیشرفت و افزایش امنیت اندروید، این روش روی بسیاری از گوشی‌های جدید سامسونگ پاسخگو نیست اما می‌توانید آن را امتحان کنید.

جمع بندی

باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست رفتن اطلاعات یک چالش مهم در امنیت گوشی‌های هوشمند است اما چگونه رمز گوشی را بدون پاک شدن اطلاعات باز کنیم؟ هنگامی که می‌خواهید بدون از دست رفتن اطلاعات، قفل گوشی را باز کنید برای گوگل و اندروید مشخص نیست که شما صاحب گوشی هستید یا آن را دزدیده‌اید؛ به همین دلیل تدابیر امنیتی پیشرفته‌ای برای این کار در نظر گرفته شده است. با استفاده از برنامه Find My گوشی سامسونگ و با رعایت مراحل و اصول آن، می‌توان به سادگی قفل گوشی را باز کرده و از اطلاعات موجود در دستگاه خود محافظت کرد. استفاده از روش‌هایی همچون برنامه‌های شخص ثالث و قابلیت Android Device Manager نیز امکان پذیر است اما مطمئن‌ترین روش استفاده از Find My است. برای استفاده از این برنامه‌ی باید حساب کاربری سامسونگ داشته باشید؛ بنابراین حتماً پس از خرید موبایل از هر مرکز معتبری همچون همراه سیب، طبق توضیحات ارائه شده اکانت سامسونگ بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *