وبلاگ

تنظیمات گوشی شیائومی

تصویر از منو گوشی شیائومی و تنظیمات گوشی شیائومی

شیائومی (Xiaomi) یک شرکت چینی تولید کننده تجهیزات الکترونیکی است که در سال 2010 تأسیس شد. این شرکت به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان شناخته می‌شود. تنظیمات گوشی شیائومی به عنوان یک بخش مهم از تجربه کاربری در این دستگاه‌ها اهمیت دارد. گوشی‌های شیائومی از سیستم عامل MIUI که بر پایه اندروید توسعه یافته است، استفاده می‌کنند. تنظیمات گوشی شیائومی شامل مواردی نظیر تنظیمات حریم خصوصی و امنیت، تنظیمات زبان گوشی شیائومی، تنظیمات نمایشگر و صدا، تنظیمات باتری، تنظیمات برنامه‌ها و اعلان‌ها و بسیاری از ویژگی‌های دیگر است. این تنظیمات به کاربران امکان می‌دهند تا دستگاه خود را به دلخواه خود شخصی سازی کرده و تجربه کاربری بهینه را برای خود ایجاد کنند.

تنظیمات Lock Screen گوشی شیائومی

اگر قصد خرید گوشی موبایل دارید، حتما باید با تنظیمات لاک اسکرین آشنا باشید. یکی از بخش‌های موجود در تنظیمات گوشی شیائومی، Lock Screen نام دارد. در این بخش چندین گزینه قابل تنظیم برای صفحه قفل گوشی وجود دارد.

Sleep

با فشار دادن گزینه‌ی Sleep می‌توانید مشخص کنید که تا چه مدت پس از لمس نکردن نمایشگر، صفحه نمایش روشن بماند.

Raise to wake

با روشن کردن سوئیچ Raise to sleep هنگامی که موبایل را از روی سطحی برمی‌دارید، صفحه نمایش به طور خودکار روشن می‌شود و می‌توانید رمز دستگاه را وارد کنید.

Double tap to wake or turn off screen

با فعال کردن این گزینه می‌توانید با دبل تب یا دو بار ضربه روی صفحه نمایش، آن را خاموش یا روشن کنید.

Wake lock screen for notification

با روشن کردن سوئیچ کنار این گزینه، صفحه نمایش با دریافت هر اعلان روشن می‌شود. برخی از تنظیمات صفحه قفل گوشی شیائومی همچون این، مصرف باتری افزایش می‌یابد.

Glance for Mi

با فشار دادن این گزینه می‌توانید تنظیماتی را اعمال کنید که با هر بار باز شدن صفحه قفل، تصویر پس زمینه آن تغییر کند.

Lock screen clock format

با استفاده از این گزینه می‌توانید شکل ساعت در صفحه قفل را تغییر دهید.

  گوشی سامسونگ تا 10 میلیون

Launch Camera

با فعال کردن این گزینه می‌توانید با دو بار فشار دادن دکمه‌ی ولوم پایین، می‌توانید سریعاً وارد برنامه دوربین موبایل شوید.

تنظیمات Home Screen گوشی شیائومی

با استفاده از تنظیمات صفحه نمایش گوشی شیائومی می‌توانید Home Screen خود را تنظیم کرده و حتی شخصی‌سازی کنید.

Home Screen

با انتخاب این گزینه می‌توانید یکی از دو حالت Classic و With App drawer را انتخاب کنید. با انتخاب حالت With App Drawer برای گوشی شما منو تنظیم می‌شود و با انتخاب گزینه Classic، این منو حذف می‌شود.

Google Discover

با روشن کردن سوئیچ این گزینه می‌توانید هنگامی که در صفحه اصلی هستید به سمت چپ سوایپ کرده و به قابلیت Google Discover دسترسی پیدا کنید.

Animation Speed

یکی از تنظیمات گوشی شیائومی، تغییر سرعت انیمیشن‌ها است که به وسیله گزینه Animation Speed انجام می‌شود. به صورت پیش فرض حالت Relaxed انتخاب شده اما می‌توانید دو گزینه Balanced یا Fast را نیز انتخاب کنید.

System Navigation

از جمله مهم ترین تنظیمات گوشی شیائومی System Navigation است. به کمک این گزینه می‌توانید مشخص کنید که در پایین صفحه نمایش گزینه‌های سنتی اندروید همچون بک و هوم نمایش داده شوند یا خیر. در صورت عدم نمایش این گزینه‌ها، باید برای اعمال آن‌ها از ژست‌های حرکتی استفاده کنید.

Lock home screen layout

با روشن کردن سوئیچ کنار این گزینه، چیدمان صفحه اصلی گوشی قفل شده و به صورت ناخواسته تغییر نمی‌کند.

Icon size

با لمس این گزینه می‌توانید سایز آیکون‌های موبایلتان را تغییر دهید.

home screen layout

با این گزینه می‌توانید تعداد برنامه‌های هر سطر و ستون صفحه اصلی را تعیین کنید.

تنظیمات گوشی شیائومی home screen layout

تنظیمات Notifications & control center گوشی شیائومی

یکی دیگر از تنطیماتی که اگر قصد خرید گوشی شیائومی را دارید، باید بلد باشید در این قسمت توضیح داده می‌شود. این بخش از تنظیمات شامل دو بخش Notification و Control Center است.

Notification

با مراجعه به تنظیمات دستگاه و انتخاب گزینه Notifications & control center سه گزینه در بالای صفحه نمایش داده می‌شود که می‌توانید به کمک آن‌ها تعیین کنید کدام برنامه به نوتیفیکیشن‌های شناور دسترسی داشته باشد یا سایر تنظیمات مرتبط را تنظیم کنید.

گزینه‌ی بعدی در تنظیمات گوشی شیائومی در اعلان‌ها App notifications نام دارد. به کمک این گزینه می‌توانید مشخص کنید کدام برنامه‌ها اجازه ارسال نوتیفیکیشن را دارند.

به کمک گزینه‌ی Notification shade می‌توانید مشخص کنید اعلان‌ها با چیدمان Android یا MIUI نمایش داده شوند.

Control center

برای اولین بار در نسخه 12 MIUI گزینه Control Centre style به رابط کاربری اضافه شد. با استفاده از تنظیمات کنترل گوشی شیائومی در بخش Control Center Style می‌توانید شکل کنترل سنتر را مشخص کنید.

  بهترین گوشی های ضد ضربه و مقاوم در برابر آب

در صفحه Notifications & control center با لمس گزینه‌ی Items shown down on the lock screen after swiping down می‌توانید دسترسی به کنترل سنتر را هنگامی که موبایلتان قفل است مسدود کنید.

گزینه‌ی آخر در تنظیمات گوشی شیائومی در بخش کنترل سنتر، Status bar یا نوار اعلان است که می‌توانید آن را بنا به سلیقه خود شخصی‌سازی کنید.

تنظیمات گوشی شیائومی Control center

تنظیمات نمایشگر گوشی شیائومی

یکی از بخش‌های موجود در تنظیمات گوشی شیائومی Display نام دارد. با انتخاب این بخش، دو آیکون Light Mode و Dark Mode در بالای صفحه نمایش داده می‌شود. با انتخاب هر یک از این دو گزینه می‌توانید تنظیمات شیائومی مربوط به ظاهر فضای کاربری را تغییر دهید. با انتخاب Light Mode، رنگ سفید بر کل گوشی حاکم می‌شود که برای روشنایی روز گزینه مناسب‌تری است. با انتخاب Dark Mode رنگ کل گوشی ازجمله برنامه‌ها تیره می‌شود که کمک می‌کند هنگام شب چشم کمتر خسته شود.

در پایین دو آیکون Dark Mode و Light Mode، گزینه‌ای بنام Schedule Dark mode وجود دارد. به کمک این گزینه می‌توانید انتخاب بین دو حالت تاریک و روشن را به صورت خودکار دربیاورید.

با انتخاب گزینه‌ی More dark mode options می‌توانید تنظیمات شخصی‌سازی شده را برای حالت تاریک اعمال کنید.

یکی از مهم ترین تنظیمات گوشی شیائومی میزان روشنایی صفحه است. به کمک گزینه‌ی Brightness level می‌توانید میزان روشنایی صفحه نمایش را تنظیم کنید یا به حالت خودکار دربیاورید.

با انتخاب گزینه‌ی Reading mode می‌توانید میزان نور ابی را کاهش داده و نور زرد را غالب کنید تا هنگام کار طولانی با گوشی یا هنگام شب چشمانتان کمتر خسته شود.

در بخش Color scheme می‌توانید رنگ‌بندی دلخواه را برای نمایشگر تعیین کنید یا روی حالت Auto قرار دهید تا همیشه رنگ‌هایی دقیق‌تر را مشاهده کنید. با انتخاب حالت Saturated رنگ‌ها به صورت غلیظ‌تری نمایش داده می‌شوند و با انتخاب حالت Standard رنگ‌ها حالت واقعی و منطقی‌تری دارند. (میزان نور محیط تأثیری بر حالت‌های Standard و Saturated ندارد.)

با انتخاب گزینه‌ی Refresh Rate می‌توانید نرخ نوسازی را تنظیم کنید.

تنظیمات گوشی شیائومی تنظیمات نمایشگر گوشی شیائومی

تنظیمات Passwords & security در گوشی شیائومی

با مراجعه به تنظیمات گوشی شیائومی و انتخاب بخش Privacy & security می‌توانید برای Screen Lock خود الگو، پین یا پسورد تعیین کنید.

برای تنظیم گوشی شیائومی از نظر امنیت بیشتر می‌توانید از حسگر اثر انگشت نیز استفاده کنید. با انتخاب Fingerprint unlock می‌توانید تا پنج انگشت برای موبایلتان اثر انگشت تنظیم کنید. با دو بار اسکن یکی از پرکاربردترین انگشتان خود می‌توانید دقت و سرعت باز شدن قفل را افزایش دهید. در پایین همین بخش می‌توانید بخش‌هایی که می‌خواهید با اثر انگشت باز شوند را انتخاب کنید.

  بهترین تبلت تا 30 میلیون (اردیبهشت 1403) / راهنمای خرید جامع و کامل

به کمک تنظیمات مربوط به دوربین گوشی شیائومی و قفل صفحه روشی تقریباً جدید برای باز کردن قفل صفحه ایجاد شد. با انتخاب گزینه‌ی Face unlock می‌توانید به کمک چهره و دوبین خود قفل صفحه نمایش را باز کنید. برای استفاده از این بخش چهره شما توسط دوربین اسکن می‌شود.

گزینه‌ی آخر Unlock whit Bluetooth نام دارد. در این قسمت می‌توانید با استفاده از تنظیمات گوشی شیائومی به کمک دستبند هوشمند و سایر دستگاه‌ها قفل موبایلتان را باز کنید.

تنظیمات گوشی شیائومی تنظیمات Passwords & security در گوشی شیائومی

تنظیمات باتری گوشی شیائومی

با وارد شدن به بخش باتری در تنظیمات گوشی شیائومی می‌توانید میزان شارژ باقی مانده و مدت زمان پیس بینی شده برای دوام آن را مشاهده کنید. زیر کادر مستطیل شکل سه گزینه‌ی Save Battery،Balanced و Performance  مشاهده می‌شود. در حالت Balanced بین مصرف باتری و قدرت سخت افزاری دستگاه تعادل ایجاد می‌شود که به طور پیش فرض گزینه Balanced برای دستگاه انتخاب شده است. در حالت Save Battery اولویت ذخیره باتری بیشتر و در حالت Performance اولویت عملکرد بهتر و قدرت سخت افزاری بیشتر است. در همین بخش گزینه‌ای به نام Ultra battery saver  مشاهده می‌شود که با فعال کردن آن تنها می‌توانید به کارهای ساده و ابتدایی بپردازید تا مدت زمان شارژدهی دستگاه افزایش پیدا کند.

در ادامه‌ی تنظیمات مربوط به باتری شیائومی، برنامه‌ها به ترتیب مصرف باتری برای شما نمایش داده شده‌اند. در این بخش می‌توانید برنامه‌های پرمصرف را شناسایی کرده و در صورت نیاز حذف کنید.

در بالای صفحه بخشی به نام Battery دیده می‌شود که تعداد دفعات شارژ در روز و دمای گوشی را نمایش می‌دهد. یکی از مهم‌ترین تنظیمات در گوشی شیائومی در بخش App battery saver قرار دارد. با انتخاب این گزینه تمامی برنامه‌ها در یک لیست نمایش داده می‌شوند که با انتخاب هر یک می‌توانید سطح دسترسی برنامه به باتری و پس‌زمینه را تعیین کنید.

تنظیمات گوشی شیائومی تنظیمات باتری گوشی شیائومی

جمع‌بندی

تنظیمات گوشی شیائومی نقش مهمی در استفاده بهینه از دستگاه و ایجاد تجربه کاربری مطلوب برای کاربران دارد. این امکان را به کاربران می‌دهد تا دستگاه خود را بر اساس نیازها و ترجیحات شخصی خود سفارشی کنند و از ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف آن بهره ببرند. در این صفحه از همراه سیب به آموزش مهم‌ترین تنظیمات گوشی شیائومی پرداختیم. به کمک تنظیمات مخفی گوشی شیائومی و سایر تنظیمات اصلی و پیشرفته دستگاه می‌توانید به طور بهینه از موبایلتان استفاده کنید و آن را شخصی سازی کنید. با توجه به پیشرفت فناوری و توسعه مداوم شیائومی، تنظیمات گوشی‌های آن نیز به طور مداوم به‌روزرسانی می‌شوند. این به کاربران امکان می‌دهد از ویژگی‌های جدید و بهبود یافته استفاده کنند و تجربه کاربری بهتری را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --